Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bonden: Schiphol-beveiligers bezorgd over plannen luchthaven

Bonden: Schiphol-beveiligers bezorgd over plannen luchthaven

UTRECHT (ANP) - Volgens vakbonden FNV en CNV is op Schiphol grote onrust en boosheid ontstaan onder beveiligers. Aanleiding daarvoor zijn de plannen voor de toekomstige beveiliging van de luchthaven die begin deze maand werden gepresenteerd. Daarin gaat het aantal beveiligingsbedrijven op Schiphol van vijf naar drie. De bonden dringen in een brief aan op maatregelen om de onrust weg te nemen.

"Sinds die aankondiging van Schiphol hebben we enorm veel boze en bezorgde reacties gekregen van beveiligers", zegt Erik Maas, onderhandelaar namens CNV. Volgens hem is het personeel bang voor ingrijpende veranderingen, zoals andere roosters en werktijden. Daarover hebben sommige beveiligers individuele afspraken gemaakt met hun werkgever. "Ze maken zich zorgen dat een nieuwe werkgever zich niet zal houden aan die afspraken", stelt Maas.

De drie beveiligingsbedrijven zullen via een Europese aanbesteding worden gekozen. Per gekozen bedrijf wordt vervolgens een bv opgericht. Die komt voor 25 procent in handen van Schiphol, 75 procent van de aandelen zijn voor de respectievelijke beveiligingsbedrijven. Beveiligingspersoneel op Schiphol zal in dienst treden bij een van de drie nieuwe bv's, die in februari 2026 moeten starten met hun werkzaamheden.

'In gesprek'

Bij de aankondiging gaf Schiphol aan te begrijpen dat beveiligers onzekerheid kunnen ervaren. Maar de luchthaven stelde dat het "behoud van banen en goede arbeidsvoorwaarden vooropstaan". Het is dan ook aan Schiphol om de onrust weg te nemen, aldus de vakbonden. "Daar heeft Schiphol zelf alle belang bij, om nieuwe chaos op de luchthaven te voorkomen", besluit Maas.

Schiphol meldt kennis te hebben genomen van de brief. "We willen benadrukken dat we in gesprek zijn met de bonden om deze zorgen te adresseren", aldus de luchthaven. "We hechten veel waarde aan de feedback van de beveiligingsmedewerkers, waarmee we ook in aanloop naar de aanbesteding veel in gesprek zijn geweest. Het behoud van banen en goede arbeidsvoorwaarden blijven voor ons prioriteit. We blijven ons inzetten om een stabiele en veilige werkomgeving te waarborgen voor alle beveiligers."

Meer uit Financieel

Investeerder Castlelake overweegt overnamebod op easyJet

MINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij Castlelake overweegt een overnamebod te doen op de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet. Volgens Castlelake is er nog geen formele toenadering gezocht tot het bestuur van easyJet over een overname en is het ook niet zeker dat er een bod komt.

8 minuten geleden
Universal Music verwerpt overnamebod van miljardair Ackman

HILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) verwerpt het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman. UMG, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, zegt dat het bod van Ackman van 56 miljard euro veel te laag is en geen "superieure waardecreatie" levert. Het bedrijf stelt ook dat er sterke consensus is in het bestuur bij het besluit om het bod te verwerpen.

13 minuten geleden
Unilever steekt 270 miljoen dollar in nieuw innovatiecentrum VS

LONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.

1 uur geleden
AEX sluit licht lager, bouwbedrijf BAM uitblinker op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.

3 uur geleden
Geschil met brandstofleverancier reden voor uitwijken vlucht KLM

SCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.

5 uur geleden
Dell schiet omhoog op Wall Street na sterke resultaten

NEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.

5 uur geleden
Supers en A-merken zetten met WK-campagnes in op thuisbeleving

DEN HAAG (ANP) - De grote supermarkten en A-merken zijn begonnen met hun campagnes voor het WK voetbal dat op 11 juni van start gaat. Thuisbeleving lijkt dit jaar het thema, mede door de late en nachtelijke tijdstippen waarop de wedstrijden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico worden afgewerkt. Toch doet niet iedereen mee.

6 uur geleden