Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bonden: Schiphol-beveiligers bezorgd over plannen luchthaven

Bonden: Schiphol-beveiligers bezorgd over plannen luchthaven

UTRECHT (ANP) - Volgens vakbonden FNV en CNV is op Schiphol grote onrust en boosheid ontstaan onder beveiligers. Aanleiding daarvoor zijn de plannen voor de toekomstige beveiliging van de luchthaven die begin deze maand werden gepresenteerd. Daarin gaat het aantal beveiligingsbedrijven op Schiphol van vijf naar drie. De bonden dringen in een brief aan op maatregelen om de onrust weg te nemen.

"Sinds die aankondiging van Schiphol hebben we enorm veel boze en bezorgde reacties gekregen van beveiligers", zegt Erik Maas, onderhandelaar namens CNV. Volgens hem is het personeel bang voor ingrijpende veranderingen, zoals andere roosters en werktijden. Daarover hebben sommige beveiligers individuele afspraken gemaakt met hun werkgever. "Ze maken zich zorgen dat een nieuwe werkgever zich niet zal houden aan die afspraken", stelt Maas.

De drie beveiligingsbedrijven zullen via een Europese aanbesteding worden gekozen. Per gekozen bedrijf wordt vervolgens een bv opgericht. Die komt voor 25 procent in handen van Schiphol, 75 procent van de aandelen zijn voor de respectievelijke beveiligingsbedrijven. Beveiligingspersoneel op Schiphol zal in dienst treden bij een van de drie nieuwe bv's, die in februari 2026 moeten starten met hun werkzaamheden.

'In gesprek'

Bij de aankondiging gaf Schiphol aan te begrijpen dat beveiligers onzekerheid kunnen ervaren. Maar de luchthaven stelde dat het "behoud van banen en goede arbeidsvoorwaarden vooropstaan". Het is dan ook aan Schiphol om de onrust weg te nemen, aldus de vakbonden. "Daar heeft Schiphol zelf alle belang bij, om nieuwe chaos op de luchthaven te voorkomen", besluit Maas.

Schiphol meldt kennis te hebben genomen van de brief. "We willen benadrukken dat we in gesprek zijn met de bonden om deze zorgen te adresseren", aldus de luchthaven. "We hechten veel waarde aan de feedback van de beveiligingsmedewerkers, waarmee we ook in aanloop naar de aanbesteding veel in gesprek zijn geweest. Het behoud van banen en goede arbeidsvoorwaarden blijven voor ons prioriteit. We blijven ons inzetten om een stabiele en veilige werkomgeving te waarborgen voor alle beveiligers."

Meer uit Financieel

AEX naar nieuw record na berichten over naderende deal Iran-VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is maandagochtend gestegen tot een nieuw recordniveau. Beleggers trekken zich tijdens de dunne handel op tweede pinksterdag op aan berichten over een naderend vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran. De hoop is dat daardoor de Straat van Hormuz binnenkort weer helemaal heropent en de verstoringen aan de olie- en gasleveringen afnemen.

1 uur geleden
Olie en gas aanzienlijk goedkoper door hoop op akkoord VS-Iran

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Door de hoop op vrede in het Midden-Oosten laten zowel de olie- als de gasprijzen maandagochtend stevige dalingen zien. De Verenigde Staten en Iran lijken na berichten van afgelopen weekend namelijk heel dicht bij een nieuw akkoord.

2 uur geleden
Grootste Chinese mijnongeval sinds 2009 jaagt kolenprijs op

DALIAN (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese mijnramp van vrijdag jaagt de prijs van kolen op in het Aziatische land. Handelaren maken zich nu zorgen over verstoringen in de kolenaanvoer en andere industrieën door krachtig Chinees overheidsingrijpen.

2 uur geleden
Bangladesh wil biedingen bedrijven voor verkennen oliereserves

DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.

20 uur geleden
Bestuurslid: ECB koerst zonder vredesdeal af op renteverhoging

NICOSIA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) koerst af op een renteverhoging volgende maand als de Verenigde Staten en Iran geen houdbaar vredesakkoord sluiten. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Martin Kocher gezegd in de marge van de tweedaagse vergadering van de EU-ministers van Financiën op Cyprus.

22 uur geleden
Eerste lng-tanker door Straat van Hormuz naar India sinds oorlog

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.

1 dag geleden
'Grote zorgen' bij Wereldbank over aanhoudende blokkade Hormuz

DEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.

1 dag geleden