Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bonden: personeel ING akkoord met loonbod, stakingen van de baan

Bonden: personeel ING akkoord met loonbod, stakingen van de baan

UTRECHT (ANP) - Personeelsleden van ING hebben ingestemd met het loonbod van de bank, melden vakbonden FNV en CNV. Daarmee zijn verdere stakingen van de baan. Vorige maand werd voor het eerst in jaren het werk neergelegd bij de bank. Werknemers krijgen er nu tussen de 4 en 14 procent loon bij, waarbij de laagste salarisgroepen er relatief het meest op vooruitgaan. Ook komt er een eenmalige bonus van 2000 euro en een verdere loonsverhoging van 3 procent midden volgend jaar.

Net iets meer dan de helft van de FNV-leden (55 procent) vond het verbeterde bod voldoende. Bij CNV kon 61 procent van de leden zich in het nieuwe bod vinden. ING deed dat bod aan de vooravond van een grote staking twee weken geleden. De bank gaf daarbij aan dat er niet over het bod onderhandeld kon worden. Die staking ging uiteindelijk niet door.

ING-personeel uit Noordoost-Nederland ging eerder wel tot een staking over. Dat was volgens de vakbonden zelfs de eerste 24 uursstaking ooit bij de ING. Stakingen in de bankensector zijn sowieso uitzonderlijk. Maar het personeel van ING was ontevreden dat een nieuwe cao uitbleef. Ze hadden al twee jaar geen loonsverhoging gekregen. Ook klaagden de bankmedewerkers over toenemende werkdruk.

Vakbond De Unie is nog niet akkoord met het bod van ING. De Unie-bestuurder Inge de Vries legt uit dat het voorstel van de bank volgens haar zodanig slecht was dat ze het niet heeft voorgelegd aan haar achterban. Donderdag gaat ze wel met haar leden overleggen. Een van de vragen die dan op de agenda staat is 'hoe verder?'. Nu ING eruit is met FNV en CNV kan de nieuwe cao bij de bank namelijk worden ingevoerd. De Vries benadrukt dat De Unie nog steeds de optie openhoudt om volgende week verder te gaan met actievoeren. Maar wat voor actie ze precies op het oog heeft, wil ze niet zeggen.

Meer uit Financieel

Bronnen: Saudi-Arabië verlaagt productie op twee olievelden

RIYAD (ANP) - Saudi-Arabië is begonnen met het verlagen van de productie op twee van zijn olievelden, meldt persbureau Reuters op basis van bronnen. De stap volgt op de afsluiting van de Straat van Hormuz, een belangrijke transportroute voor olie uit het land. De opslagtanks in Saudi-Arabië dreigen daardoor vol te raken.

27 minuten geleden
CNV en De Unie: samen met Spekman optrekken tegen plannen kabinet

UTRECHT (ANP) - Vakbonden CNV en De Unie zeggen samen met de nieuwe FNV-voorzitter Hans Spekman op te willen trekken tegen de plannen van het kabinet van premier Rob Jetten. Maandag werd bekend dat de voormalige PvdA-politicus is benoemd tot voorzitter van de grootste vakbond van Nederland. Het nieuwe FNV-bestuur onder leiding van Spekman begint op 1 mei.

43 minuten geleden
TLN: stijgende dieselprijs nieuwe klap voor transportsector

ZOETERMEER (ANP) - De snel oplopende dieselprijzen zetten transportondernemers onder zware druk. Dat stelt brancheorganisatie Transport en Logistiek Nederland (TLN). Volgens TLN is het een nieuwe klap voor transportondernemers, die al met een reeks kostenstijgingen te maken hebben.

1 uur geleden
TenneT investeert meer in uitbreiden net, loopt wel vertraging op

ARNHEM (ANP) - Hoogspanningsnetbeheerder TenneT heeft het afgelopen jaar meer geïnvesteerd in het uitbreiden van het volle elektriciteitsnet. In totaal stopte TenneT ruim 14,8 miljard euro in het stroomnet in Nederland en Duitsland, waarvan 4,9 miljard euro in Nederland. Wel waarschuwt de netbeheerder voor vertraging van de uitbreiding van het net.

2 uur geleden
Hans Spekman wordt nieuwe voorzitter vakbond FNV

UTRECHT (ANP) - Hans Spekman wordt de nieuwe voorzitter van vakbond FNV. Het nieuwe bestuur van FNV onder leiding van de voormalige PvdA-politicus begint op 1 mei, de Dag van de Arbeid.

2 uur geleden
UnitedConsumers: dinsdag flinke prijsstijgingen aan de pomp

DEN HAAG (ANP) - Automobilisten gaan dinsdag aan de pomp voelen dat de olieprijs tot boven de 100 dollar per vat is gestegen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zegt brandstofexpert Derk Foolen van consumentenorganisatie UnitedConsumers. Dan berekenen de grote oliemaatschappijen de almaar stijgende olieprijzen weer door in de brandstofprijzen.

3 uur geleden
AEX-index zakt tot niveau begin januari door stijging olieprijs

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag flink lager geopend. De Amsterdamse hoofdindex viel terug tot het niveau van 2 januari en zag daarmee de koerswinst van dit jaar bijna volledig verdampen. De koersdaling volgde op de sterke stijging van de olie- en gasprijzen door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël met Iran, die de tweede week is ingegaan.

3 uur geleden