Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bonden en Philips eens over loonsverhogingen

Bonden en Philips eens over loonsverhogingen

EINDHOVEN (ANP) - De vakbonden en zorgtechnologieconcern Philips hebben een cao-akkoord bereikt, hebben de partijen bekendgemaakt. Daarmee zijn de stakingen van de baan.

Het personeel in de lagere loonschalen krijgen er 10 procent bij in de komende achttien maanden: 7 procent per 1 augustus en 3 procent per volgend jaar juni. Medewerkers in hogere loonschalen krijgen een verhoging van 7 procent, gesplitst in 4 procent in 2023 en 3 procent in 2024. Daarnaast krijgen alle medewerkers een eenmalige uitkering van 1750 euro in mei 2023.

"Het onderhandelingsresultaat is tot stand gekomen mede door de actiebereidheid en op handen zijnde acties van onze leden", zegt Patrick Meerts, bestuurder bij FNV. "We hebben stevig en langdurig met Philips om de tafel gezeten. Op dit moment denken wij dat dit het best haalbare resultaat is", vervolgt hij. CNV stelt dat "een lastminute koerswijziging" van Philips ervoor zorgde dat stakingen op het laatste moment werden afgewend.

Goed onderhandelingsresultaat

"Ik ben erg blij dat we samen met de bonden tot een goed onderhandelingsresultaat zijn gekomen, in het belang van onze medewerkers", stelt Sylvia van Es, president Philips Nederland.

Eerder deze week riepen vakbonden Philips-medewerkers van de vestigingen in Best, Eindhoven en Drachten op om verschillende dagen het werk neer te leggen. Die oproep volgde uit onvrede over het laatste bod van Philips. Dinsdag werd bekend dat de aangekondigde stakingen voorlopig van de baan waren.

De bonden zijn het ook eens geworden over een nieuwe cao met het kaasbedrijf Bouter Cheese in Culemborg. Dat is een belangrijke leverancier van diverse kazen aan Albert Heijn. De medewerkers krijgen een loonsverhoging van 9 procent. Volgens de bonden is het verbeterde loonbod ook overgenomen door de landelijke werkgeversvereniging Gemzu. Daardoor gaan ook andere werknemers bij kaasbedrijven erop vooruit. Bij Bouter Cheese lag het werk eerder deze week nog stil vanwege een loonconflict.

Meer uit Financieel

Techbeleggers Wall Street krijgen hoogtevrees, CoreWeave keldert

NEW YORK (ANP) - Op Wall Street staken dinsdag opnieuw zorgen over de hoge waarderingen van techaandelen de kop op. Dit was mede het gevolg van een neerwaartse bijstelling van de omzetverwachting voor dit jaar door datacenterbedrijf CoreWeave. Beleggers straften dit af met een ruim 16 procent lagere koers.

24 minuten geleden
The Big Short-belegger: techbedrijven overdrijven AI-winsten

NEW YORK (ANP) - Michael Burry, de belegger die bekend werd door de film The Big Short, beschuldigt een aantal grote Amerikaanse techbedrijven ervan agressieve boekhoudpraktijken te gebruiken om hun winsten uit AI op te blazen. Volgens hem worden afschrijvingskosten te laag opgegeven door te schatten dat chipapparatuur en halfgeleiders voor AI-toepassingen een langere levensduur hebben dan realistisch is. Dat meldde de Amerikaanse zakenzender CNBC.

2 uur geleden
Betaalbedrijf Adyen wint op positief gestemd Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Adyen was dinsdag de grote winnaar op het Damrak. Het betaalbedrijf, dat transacties verwerkt voor bedrijven als Facebook-moederbedrijf Meta, Uber, H&M, eBay en Microsoft, presenteerde voorafgaand aan een beleggersdag in Amsterdam nieuwe doelen voor de komende jaren. Voor 2026 rekent Adyen nog altijd op een omzetgroei van 20 tot 25 procent. Na 2026 stijgt de omzet jaarlijks met ongeveer 20 procent. Beleggers reageerden enthousiast op het nieuws en zetten het aandeel 8,4 procent hoger.

4 uur geleden
Chinese cryptofraudeur moet bijna 12 jaar de cel in

LONDEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Een Chinese vrouw is door een Britse rechtbank veroordeeld tot een celstraf van bijna twaalf jaar. De vrouw pleegde miljardenfraude om bitcoin te kopen en wist jarenlang aan de autoriteiten te ontkomen.

5 uur geleden
Google doet recordinvestering van 5,5 miljard euro in Duitsland

BERLIN (ANP/DPA) - Google gaat de komende vier jaar 5,5 miljard euro investeren in Duitsland, de grootste investering van het Amerikaanse techbedrijf tot nu toe in het land. De geldinjectie van het in Californië gevestigde bedrijf levert naar verwachting ongeveer 9000 banen op.

5 uur geleden
China hoopt dat Duitsland Nederland beweegt in Nexperia-kwestie

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China hoopt dat Duitsland een actieve rol kan spelen in het aansporen van Nederland om de resterende kwesties rond Nexperia op te lossen. Dat heeft de Chinese handelsminister Wang Wentao gezegd tijdens een gesprek met zijn Duitse ambtgenoot. De Nederlandse bemoeienis met de interne zaken van de Nijmeegse chipmaker was de oorzaak van de leveringsproblemen bij het bedrijf, volgens China.

6 uur geleden
Microsoft investeert 10 miljard dollar in AI-datacenter Portugal

LISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft gaat 10 miljard dollar investeren in een groot AI-datacenter in Portugal. Volgens het Amerikaanse softwarebedrijf gaat het om een van de grootste Europese investeringen van dit jaar.

10 uur geleden