Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bomen in bakken brengen snel groen en sfeer in binnenstad Goes

Bomen in bakken brengen snel groen en sfeer in binnenstad Goes

GOES - De binnenstad van Goes krijgt voor het einde van het jaar een groene impuls. De gemeente wil op korte termijn 63 grote bomen in verplaatsbare bakken plaatsen op verschillende strategische locaties. Dit tijdelijke project moet zorgen voor meer beleving en vergroening in afwachting van definitieve herinrichtingen van de openbare ruimte.Volgens wethouder Joosst de Goffau van Goes maakt het plan deel uit van de zogeheten kwaliteitsagenda. "We willen de binnenstad aantrekkelijker maken, maar structurele aanpassingen kosten tijd. Met deze bakken kunnen we nu al sfeer toevoegen én experimenteren met de indeling." Er is een krediet van €325.000 aangevraagd voor de aanschaf en het onderhoud van de bomen en bakken. De begroting is gebaseerd op een kostenraming van ongeveer €5.000 per boom en bak. De verwachting is dat er bij verdere uitwerking van het plan misschien kostenbesparingen mogelijk zijn.Locaties zoals de Oostwal, waar eerder veel bomen zijn weggehaald, en de Lange Vorststraat zijn voorgesteld als eerste standplaatsen. "Rond de Oostwal verlangen bewoners al langere tijd naar nieuw groen," zei de wethouder. "Deze oplossing maakt dat nu snel mogelijk." Ook wordt de versteende Lange Vorststraat als zeer geschikt gezien voor vergroening zonder dat er meteen grote graafwerkzaamheden nodig zijn.Wat deze 'bomen in bakken' bijzonder maakt, is hun flexibiliteit. Ze kunnen eenvoudig verplaatst worden voor evenementen of om werkzaamheden tijdelijk af te schermen. Ook zijn ze inzetbaar op plekken met leegstand om zo de uitstraling van een straat of plein te verbeteren.Samen met het Ondernemers organisatie Goes (OOG) wordt momenteel gewerkt aan een definitieve locatiekaart. Ondernemers zijn positief, maar willen voorkomen dat bomen voor etalages worden geplaatst. "Het is belangrijk dat er goed wordt gekeken naar de ruimtelijke context," aldus De Goffau.De exacte boomsoorten moeten nog worden bepaald, afhankelijk van beschikbaarheid en geschiktheid voor plaatsing in bakken. De bomen moeten bij voorkeur vandalismebestendig zijn en zo min mogelijk onderhoud vergen. Er wordt ook onderzocht of de bakken voorzien kunnen worden van accuverlichting, voor extra sfeer in de avonduren.De bomen in bakken vormen dus een tussenoplossing, maar kunnen op termijn ook een blijvende rol spelen op wisselende locaties in de stad.

Meer uit Beveland

Kop-staartbotsing tussen twee personenauto’s in Goes

GOES - Twee personenauto's zijn zaterdagmiddag met elkaar in een kop-staartbotsing gekomen op de Nieuwe Rijksweg. Eén persoon is door de ter plaatse gekomen ambulancedienst onderzocht. De schade die door het ongeluk is ontstaan bleef beperkt.

1 uur geleden
Aan de keukentafel met kledingondernemers Kim en Boris Klopmeijer

Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben.Deze week met Kim en Boris Klopmeijer die een kinder- en dameskledingwinkel hebben in het toeristische Domburg.

3 uur geleden
Gratis binnenkijken tijdens Open Monumentendag

ZEELAND - Op zaterdag 13 en zondag 14 september vindt de Open Monumentendag plaats, het grootste culturele evenement van Nederland. Tijdens dit weekend openen zo'n 6.000 monumenten door het hele land gratis hun deuren voor bezoekers. Het is een unieke kans om binnen te kijken op plekken die normaal gesproken gesloten blijven.

6 uur geleden
Ontdek de Bijbel: gratis proefles in Goes

Ontdek de Bijbel: gratis proefles

8 uur geleden
Meer zand voor het Banjaardstrand op Noord-Beveland

NOORD-BEVELAND - Rijkswaterstaat begint deze maand met werkzaamheden op het Banjaardstrand. In totaal wordt 1 miljoen kubieke meter zand op en vlak voor het strand aangebracht om de kustlijn te versterken. De werkzaamheden duren naar verwachting tien weken.

20 uur geleden
Goese binnenstad 28e maal decor van WEA Stadsloop

GOES - De historische binnenstad van Goes en de oostelijke stadswal vormen op vrijdagavond 12 september het decor van de 28e WEA Stadsloop.

23 uur geleden
Drie jonge Zeeuwen ontvangen Carnegie-medaille voor heldhaftig optreden

GOES - Drie jonge Goesenaren zijn vrijdag 12 september op het stadskantoor in Goes onderscheiden met de medaille van het Carnegie Heldenfonds. Burgemeester Cees van den Bos reikte de onderscheidingen uit aan Liam Hazel, Liam Tems en Silas Broeksma voor hun heldhaftige optreden tijdens een noodsituatie op 11 januari van dit jaar. Het was de 100e uitkering in Zeeland vanuit het Zeeuws Heldenfonds, dat wordt ondersteund door het Oranje Fonds en het Carnegie Heldenfonds.  

1 dag geleden