Bol leidt estafetteploeg 4x400 meter gemengd naar Europees goud
APELDOORN (ANP) - De Nederlandse atletiekploeg heeft de eerste dag van de EK indooratletiek in Apeldoorn afgesloten met een gouden medaille. Het kwartet op de 4x400 meter gemengde estafette liep onder aanvoering van vedette Femke Bol naar de Europese titel in een tijd van 3.15,63. Dat was net geen Europees record (3.15,50).
Nick Smidt opende de wedstrijd voor Nederland, daarna kwam Eveline Saalberg in de baan en vervolgens Tony van Diepen. Hij gaf vanuit derde positie het stokje aan Bol, die onder luid gejuich van het publiek in het volle Omnisport de eerste ronde nog even inhield, maar in de tweede ronde over de Belgische atlete heenging en naar de titel snelde.
De zogeheten mixed relay werd voor het eerst gelopen op een EK indoor. Het onderdeel is al wel olympisch. Bol veroverde samen met Lieke Klaver, Eugene Omalla en Isaya Klein Ikkink afgelopen zomer op de Spelen van Parijs olympisch goud. Klaver, Omalla en Klein Ikkink sloegen in Apeldoorn dit estafettenummer over. Ze richten zich op de individuele strijd op de 400 meter.
Indoorseizoen
Bol koos er na de Spelen van Parijs bewust voor geen indoorseizoen te doen. De Amersfoortse had sinds de Spelen van Tokio geen toernooi overgeslagen en voelde behoefte aan rust. Ze zag dus af van individuele optredens op de 400 meter, maar voor de EK vlak om de hoek in Apeldoorn maakte ze een uitzondering. De regerend wereld- en Europees kampioene op de 400 meter indoor voelde zelf ook wel aan dat het Nederlandse publiek haar in actie wilde zien in Omnisport, waar ze twee keer een wereldrecord liep op de 400 meter.
Bol gaf de 5000 toeschouwers waar voor hun geld met een als vanouds spetterend optreden als laatste loper van het estafettekwartet. België rende naar het zilver in 3.16,19 en Groot-Brittannië pakte het brons in 3.16,49.
Meer uit Sport
MISANO (ANP) - Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van San Marino in de MotoGP gewonnen. De Spanjaard van Ducati versloeg de Italiaan Marco Bezzecchi. Jorge Martín, de Spaanse leider in de WK-stand, werd derde.
1 uur geledenBOFFRES (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold mist het WK en vreest voor het einde van haar seizoen door een valpartij. Dat heeft haar ploeg SD Worx-Protime zaterdag bekendgemaakt in een persbericht. Bredewold maakte deel uit van de donderdag bekendgemaakte selectie voor de WK wielrennen in Montréal, dat later deze maand plaatsvindt.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Max Verstappen (28) heeft tijdens een langdurig onderbroken derde vrije training in Madrid de vijfde tijd neergezet. De viervoudig wereldkampioen van de Formule 1 reed zijn snelste ronde op het nieuwe circuit in de Spaanse hoofdstad in 1.33,172.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisser Ben Shelton heeft voor de eerste keer de finale van een grandslamtoernooi bereikt. De 23-jarige Amerikaan versloeg in de halve eindstrijd van de US Open in New York zijn landgenoot Frances Tiafoe in vier sets. Het werd: 4-6 6-3 6-3 7-5.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - Alexander Zverev heeft zich in de nacht van vrijdag op zaterdag op de US Open voor zijn derde grandslamfinale op rij geplaatst. De Duitse nummer één van de plaatsingslijst was in drie sets te sterk voor de Russische nummer 50 van de wereld, Karen Chatsjanov: 6-3 7-6 (7) 7-6 (6). In de finale treft Zverev de winnaar van een Amerikaans onderonsje tussen Frances Tiafoe en Ben Shelton, dat later in de nacht van vrijdag op zaterdag begint.
15 uur geledenPEÑAS BLANCAS (ANP) - Wielrenner Eddie Dunbar heeft de negentiende etappe van de Vuelta gewonnen. De Ier van Pinarello Q36.5 was de beste uit een kopgroep in de rit met aankomst bergop. De Colombiaanse bergtruidrager Santiago Buitrago werd tweede, voor de Brit Thomas Gloag.
23 uur geledenMADRID (ANP) - Formule 1-coureur Max Verstappen (28) heeft bij de eerste vrije training in Madrid de vijfde tijd (1.34,703) neergezet. De viervoudig wereldkampioen reed in zijn Red Bull voor het eerst op het stratencircuit met 22 bochten in de Spaanse hoofdstad.
1 dag geleden