Bol helpt estafetteteam op 4x400 meter gemengd aan olympisch goud
PARIJS (ANP) - De Nederlandse estafetteploeg op de 4x400 meter gemengd heeft op de Olympische Spelen in Parijs de gouden medaille veroverd. Femke Bol, Lieke Klaver, Eugene Omalla en Isaya Klein Ikkink wonnen in een uitverkocht Stade de France de finale in een Nederlands record van 3.07,43, slechts 2 honderdsten boven het wereldrecord. Bol rukte als slotloopster vanaf de vierde plek op naar de eerste positie met een machtige eindsprint.
Het is de eerste Nederlandse atletiekmedaille op de Spelen.
Het zilver was voor het favoriete team van de Verenigde Staten en het brons was voor Groot-Brittannië. De Amerikaanse Kaylyn Brown zag de ontketende Bol op de laatste meters voorbij komen. Haar splittijd was 47,93 seconden, een mannentijd.
Instortte
Bol was in de finale nieuw in de ploeg. Zij mocht vrijdag de series overslaan, omdat ze zich vooral richt op de 400 meter horden, het nummer waarop ze wereldkampioene is. Bondscoach Laurent Meuwly stelde de wereldrecordhouder op de 400 meter indoor (49,17) op in plaats van de minder snelle Cathelijn Peeters.
Omalla was de vervanger van Liemarvin Bonevacia, die door een hamstringblessure niet kan meedoen aan de Spelen in Parijs. De zoon van een Oegandese vader heeft nog maar sinds kort een Nederlands paspoort.
Op de Spelen van Tokio drie jaar geleden eindigde de ploeg op de gemengde estafette als vierde. Er was wel zilver op de WK van 2022 in Eugene en afgelopen juni brons op de EK in Rome. De finale van de WK atletiek vorig jaar in Boedapest blijft memorabel, omdat vedette Bol toen enkele meters voor de finish in eerste positie plotseling instortte en ten val kwam.
Meer uit Sport
NESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.
16 uur geledenANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.
16 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.
18 uur geledenNESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.
18 uur geledenROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.
18 uur geledenSINT-PIETERS-WOLUWE (ANP) - Een monument ter ere van de Belgische wielerlegende Eddy Merckx in de gemeente Sint-Pieters-Woluwe is woensdag vernield. Het hoofd van de vijfvoudig Tourwinnaar is van het beeld gerukt. Buurtbewoners waren ontdaan en de burgemeester reageerde geschokt, meldden onder meer de VRT en persbureau Belga.
19 uur geledenPARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.
1 dag geleden