Bol helpt estafetteteam op 4x400 meter gemengd aan olympisch goud
PARIJS (ANP) - De Nederlandse estafetteploeg op de 4x400 meter gemengd heeft op de Olympische Spelen in Parijs de gouden medaille veroverd. Femke Bol, Lieke Klaver, Eugene Omalla en Isaya Klein Ikkink wonnen in een uitverkocht Stade de France de finale in een Nederlands record van 3.07,43, slechts 2 honderdsten boven het wereldrecord. Bol rukte als slotloopster vanaf de vierde plek op naar de eerste positie met een machtige eindsprint.
Het is de eerste Nederlandse atletiekmedaille op de Spelen.
Het zilver was voor het favoriete team van de Verenigde Staten en het brons was voor Groot-Brittannië. De Amerikaanse Kaylyn Brown zag de ontketende Bol op de laatste meters voorbij komen. Haar splittijd was 47,93 seconden, een mannentijd.
Instortte
Bol was in de finale nieuw in de ploeg. Zij mocht vrijdag de series overslaan, omdat ze zich vooral richt op de 400 meter horden, het nummer waarop ze wereldkampioene is. Bondscoach Laurent Meuwly stelde de wereldrecordhouder op de 400 meter indoor (49,17) op in plaats van de minder snelle Cathelijn Peeters.
Omalla was de vervanger van Liemarvin Bonevacia, die door een hamstringblessure niet kan meedoen aan de Spelen in Parijs. De zoon van een Oegandese vader heeft nog maar sinds kort een Nederlands paspoort.
Op de Spelen van Tokio drie jaar geleden eindigde de ploeg op de gemengde estafette als vierde. Er was wel zilver op de WK van 2022 in Eugene en afgelopen juni brons op de EK in Rome. De finale van de WK atletiek vorig jaar in Boedapest blijft memorabel, omdat vedette Bol toen enkele meters voor de finish in eerste positie plotseling instortte en ten val kwam.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Alexander Zverev is de tegenstander van Jesper de Jong in de achtste finale van Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser versloeg de Fransman Quentin Halys , de nummer 90 van de wereldranglijst: 6-4 6-3 5-7 6-2.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Jesper de Jong kon zijn geluk niet op na een zege op de als dertiende geplaatste Rus Karen Chatsjanov in de derde ronde van Roland Garros. "Het is een ongelooflijke prestatie voor mezelf", vertelde hij aan De Telegraaf. "Ik ben zo trots op hoe ik mentaal erbij ben gebleven. Dat was de sleutel. Ik voel me fysiek nog altijd oké. Dat is een goed teken. Nu is het een kwestie van herstellen, mijn vitamines slikken en niet ziek worden."
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Jesper de Jong staat voor het eerst in de vierde ronde van Roland Garros. De 25-jarige tennisser stuntte vrijdag in de derde ronde door de als dertiende geplaatste Rus Karen Chatsjanov (30) in vijf sets te verslaan: 7-5 5-7 6-2 6-7 (2) 6-2. De Jong treft de winnaar van de partij tussen de Duitser Alexander Zverev en de Fransman Quentin Halys.
8 uur geledenPIANI DI PEZZÈ (ANP) - Sepp Kuss heeft de negentiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Amerikaan van Visma - Lease a Bike kwam solo over de finish van de koninginnenrit van de eerste grote ronde van het seizoen die zondag in Rome eindigt.
12 uur geledenCHATEAU-GONTIER-SUR-MAYENNE (ANP) - Wielrenner Olav Kooij heeft niet lang op zijn eerste ritzege bij zijn nieuwe ploeg hoeven wachten. De Nederlandse sprinter van Decathlon CMA CGM won de tweede rit in de vierdaagse koers Boucles de la Mayenne.
12 uur geledenFELTRE (ANP/BELGA) - Wielrenner Jhonatan Narváez is vrijdag tijdens de negentiende etappe van de Ronde van Italië afgestapt. De Ecuadoraan van UAE Team Emirates staakte de strijd nadat hij bij de wedstrijddokter was geweest.
16 uur geledenFELTRE (ANP/BELGA) - Wielrenner Michael Valgren gaat vrijdag niet meer van start in de Ronde van Italië. De Deen, die woensdag nog de zeventiende etappe won, stapt net als zijn Britse ploeggenoot James Shaw af. Dat gebeurt om sportieve redenen, meldt hun ploeg EF Education-EasyPost.
19 uur geleden