Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boksbond geeft verslagen Italiaanse prijzengeld na genderconflict

Boksbond geeft verslagen Italiaanse prijzengeld na genderconflict

PARIJS (ANP/RTR) - De internationale boksbond IBA heeft beloofd prijzengeld toe te kennen aan de Italiaanse Angela Carini, die in de achtste finale verloor van de veelbesproken Algerijnse boksster Imane Khelif. Het gaat om een bedrag van 50.000 dollar. Carini kreeg al vroeg in het gevecht een paar rake klappen en trok zich na 46 seconden terug. Huilend verliet ze de ring.

Om Khelif is veel te doen in Parijs. Vorig jaar op het WK stelde de IBA dat de Algerijnse niet door een gendertest kwam omdat ze een, voor een vrouw, te hoge testosteronspiegel had. Daarop werd Khelif gediskwalificeerd. De resultaten van de test zijn niet openbaar gemaakt.

Doordat het IOC de IBA vanwege een bestuurlijk schandaal niet meer erkent, organiseert het olympisch comité het olympisch bokstoernooi tegenwoordig zelf. Daardoor kan Khelif op de Spelen wel meedoen.

Aankomende tegenstander Khelif

"Ik begrijp niet waarom ze het vrouwenboksen kapotmaken", zegt IBA-voorzitter Umar Kremlev. "Alleen geschikte atleten zouden de ring in mogen stappen in verband met de veiligheid. Ik kon de tranen van Carini niet aanzien."

Khelif, die uitkomt in de categorie tot 66 kilogram, staat zaterdag vanaf 17.38 uur in de ring. Haar tegenstander in de kwartfinale is de Hongaarse Anna Luca Hamori.

IOC eens met beslissing

Voorzitter Tomas Bach van het IOC staat achter de beslissing om bokssters Khelif en Lin Yu-Ting aan de Spelen te laten deelnemen. "We hebben twee boksers die als vrouw zijn geboren", reageerde hij. "Ze zijn opgevoed als vrouw, ze hebben een paspoort gekregen als vrouw en ze hebben jaren als vrouw gevochten. Dat lijkt me een duidelijke definitie van een vrouw."

"Er was nooit enige twijfel geweest of ze vrouwen waren", zei Bach op een persconferentie. "Wat we nu zien is dat sommigen een andere definitie willen hebben van wanneer iemand een vrouw is. Ik kan ze alleen maar uitnodigen om met wetenschappelijke informatie te komen voor wanneer iemand wel of geen vrouw is."

Meer uit Sport

Schaatser Van de Bunt stunt met zege op 5000 meter op OKT

HEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Thialf voor een grote verrassing gezorgd door de 5000 meter te winnen. De 21-jarige schaatser van Team IKO X20 bleef met 6.09,30 Chris Huizinga en Marcel Bosker voor. Van de Bunt versloeg in zijn rit Jorrit Bergsma, die als vierde finishte in 6.14,31.

30 minuten geleden
Schulting verrast zichzelf met tweede plaats op 1000 meter op OKT

HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft zichzelf verrast met haar tweede plaats op de 1000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi. Ze eindigde met 1.14,71 meteen achter winnares Femke Kok. "Ik had een bijzonder slecht seizoen gereden tot nu toe, maar het bewijst wel dat alles wat je in het verleden hebt gedaan totaal geen garantie biedt voor de toekomst. Dat is zo als je het goed hebt gedaan en als je het slecht hebt gedaan."

52 minuten geleden
Schaatser Roest ver verwijderd van olympisch ticket op 5000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Patrick Roest is er niet in geslaagd zich op het olympische kwalificatietoernooi (OKT) op de 5000 meter te plaatsen voor de Spelen van Milaan. De 30-jarige schaatser van Reggeborgh kwam tot een tijd van 6.26,27 en stond na vijf van de negen ritten op de zesde plaats.

1 uur geleden
Kok wint 1000 meter op OKT voor Schulting en Verkerk, val Leerdam

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1000 meter gewonnen. De 25-jarige Friezin was met 1.14,08 sneller dan Suzanne Schulting en Naomi Verkerk. Schulting werd tweede met 1.14,71. Verkerk reed 1.14,74.

1 uur geleden
Leerdam hoopt op aanwijsplek op 1000 meter voor Olympische Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam hoopt dat ze in aanmerking komt voor een aanwijsplek op de 1000 meter voor de Olympische Spelen van Milaan. De 26-jarige schaatsster kwam in haar rit op het olympisch kwalificatietoernooi in de tweede bocht ten val. "Ik weet niet wat er precies gebeurde, ik gleed gewoon weg", zei een geëmotioneerde Leerdam na afloop over haar val.

1 uur geleden
Van der Poel voorlopig onverslaanbaar in veldritten

GAVERE (ANP) - Mathieu van der Poel is deze winter voorlopig onverslaanbaar in veldritten. De wereldkampioen won ook bij zijn vijfde optreden in de modder, in de wereldbekercross van het Belgische Gavere. Het was zijn vierde zege in de voornaamste competitie, waarvan hij de eerste drie wedstrijden had laten schieten.

1 uur geleden
Kok wint 1000 meter op OKT voor Schulting en Verkerk, val Leerdam

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1000 meter gewonnen. De 25-jarige Friezin was met 1.14,08 sneller dan Suzanne Schulting en Naomi Verkerk. Schulting werd tweede met 1.14,71. Verkerk reed 1.14,74.

2 uur geleden