Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boksbond geeft verslagen Italiaanse prijzengeld na genderconflict

Boksbond geeft verslagen Italiaanse prijzengeld na genderconflict

PARIJS (ANP/RTR) - De internationale boksbond IBA heeft beloofd prijzengeld toe te kennen aan de Italiaanse Angela Carini, die in de achtste finale verloor van de veelbesproken Algerijnse boksster Imane Khelif. Het gaat om een bedrag van 50.000 dollar. Carini kreeg al vroeg in het gevecht een paar rake klappen en trok zich na 46 seconden terug. Huilend verliet ze de ring.

Om Khelif is veel te doen in Parijs. Vorig jaar op het WK stelde de IBA dat de Algerijnse niet door een gendertest kwam omdat ze een, voor een vrouw, te hoge testosteronspiegel had. Daarop werd Khelif gediskwalificeerd. De resultaten van de test zijn niet openbaar gemaakt.

Doordat het IOC de IBA vanwege een bestuurlijk schandaal niet meer erkent, organiseert het olympisch comité het olympisch bokstoernooi tegenwoordig zelf. Daardoor kan Khelif op de Spelen wel meedoen.

Aankomende tegenstander Khelif

"Ik begrijp niet waarom ze het vrouwenboksen kapotmaken", zegt IBA-voorzitter Umar Kremlev. "Alleen geschikte atleten zouden de ring in mogen stappen in verband met de veiligheid. Ik kon de tranen van Carini niet aanzien."

Khelif, die uitkomt in de categorie tot 66 kilogram, staat zaterdag vanaf 17.38 uur in de ring. Haar tegenstander in de kwartfinale is de Hongaarse Anna Luca Hamori.

IOC eens met beslissing

Voorzitter Tomas Bach van het IOC staat achter de beslissing om bokssters Khelif en Lin Yu-Ting aan de Spelen te laten deelnemen. "We hebben twee boksers die als vrouw zijn geboren", reageerde hij. "Ze zijn opgevoed als vrouw, ze hebben een paspoort gekregen als vrouw en ze hebben jaren als vrouw gevochten. Dat lijkt me een duidelijke definitie van een vrouw."

"Er was nooit enige twijfel geweest of ze vrouwen waren", zei Bach op een persconferentie. "Wat we nu zien is dat sommigen een andere definitie willen hebben van wanneer iemand een vrouw is. Ik kan ze alleen maar uitnodigen om met wetenschappelijke informatie te komen voor wanneer iemand wel of geen vrouw is."

Meer uit Sport

Sawe prijst 'superschoen' van amper 100 gram na marathonrecord

LONDEN (ANP/RTR) - Sabastian Sawe gaf een dag na zijn opzienbarende wereldrecord in de marathon van Londen credits aan zijn vederlichte hardloopschoenen. De Keniaan rende zondag als eerste atleet ooit in een officiële wedstrijd over 42,195 kilometer onder de twee uur (1.59.30). Hij deed dat op 'superschoenen' van Adidas die nog geen 100 gram per stuk wegen. "Het grote verschil is dat hij zo licht en comfortabel is", zei hij tegen verslaggevers. De recordschoen draagt de naam Adizero Adios Pro Evo 3.

1 dag geleden
Sabalenka ten koste van Osaka naar kwartfinale in Madrid

MADRID (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van het toernooi in Madrid bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld kwam terug van een achterstand en was in drie sets uiteindelijk te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-7 (1), 6-3, 6-2.

1 dag geleden
AC Milan en Juventus spelen weer 0-0

MILAAN (ANP) - AC Milan en Juventus hebben voor de tweede keer dit seizoen 0-0 gespeeld in de Serie A. Dit keer was San Siro in Milaan het decor van een saaie wedstrijd zonder doelpunten tussen twee grootmachten in het voetbal. Milan en Juventus kunnen als nummers 3 en 4 in de stand een ticket voor deelname aan de Champions League veiligstellen.

1 dag geleden
Springruiter Greeve voor het eerst Nederlands kampioen

DEURNE (ANP) - Springruiter Michael Greeve is in Deurne voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen geworden. Met zijn schimmel Rubens bleef de 44-jarige geboren Rotterdammer na drie dagen foutloos. Hij troefde titelverdediger Willem Greve (Candy Luck) en Bas Moerings (Ipsthar) af.

1 dag geleden
Tennisster Gauff braakt op de baan, maar wint toch in Madrid

MADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.

1 dag geleden
Vollering voor derde keer de beste in Luik-Bastenaken-Luik

LUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.

1 dag geleden
Pogacar in Luik-Bastenaken-Luik te sterk voor talent Seixas

LUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.

2 dagen geleden