
Boetes wegens administratief rommeltje bij wijkverplegers
ALMERE (ANP) - De Almeerse organisatie voor thuiszorg en wijkverpleging Zusters aan Huis heeft van de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) een boete gekregen van 81.000 euro omdat haar administratie niet deugt. De bestuurder van de zorgaanbieder kreeg bovendien een persoonlijke boete van 24.300 euro, omdat deze geen passende maatregelen heeft getroffen om de situatie te verbeteren. Er was al eerder gewaarschuwd dat de administratie te wensen overliet.
Het is de tweede keer dat de NZa behalve een boete voor een zorgorganisatie nog een aparte boete aan de bestuurder in persoon oplegt. "Dit kan wanneer de bestuurder persoonlijk iets te verwijten valt", aldus de NZa, die in 2020 al wees op de administratieve janboel. "De bestuurder heeft sindsdien te weinig stappen ondernomen", stelt de autoriteit.
Volgens de NZa is het van "cruciaal belang" dat zorgaanbieders een volledige en juiste administratie voeren. "Een onvolledige administratie of verkeerde declaraties werkt misbruik van zorggelden in de hand.", waarschuwt de autoriteit. De NZa wil er dan ook bovenop zitten om te "voorkomen dat zorggeld verspild wordt" en ook om het vertrouwen in de zorg te verstevigen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Van de verdachten die nog vastzitten voor de rellen zaterdag in Den Haag zijn er zes minderjarig. Dat laat hoofdcommissaris Karin Krukkert in het programma Nieuwsuur weten. Volgens Krukkert kwamen de aangehouden mensen uit heel het land en varieerde de leeftijd tussen de zestien en zestig jaar.
36 minuten geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De zondag door de politie doodgeschoten verdachte is een 15-jarige jongen. Dat schrijft burgemeester Joost Manusama van Capelle aan den IJssel. Veel mensen, onder wie jonge kinderen, waren zondagmiddag getuige van de dodelijke schietpartij bij een McDonald's in de Zuid-Hollandse gemeente.
54 minuten geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Voordat een agent van de Rotterdamse politie in Capelle aan den IJssel zondagmiddag de gewapende verdachte van een beroving neerschoot, is die persoon "heel vaak gewaarschuwd", zegt een politiewoordvoerder ter plaatse tegen de NOS.
2 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Bij de verdachte die zondagmiddag door de politie in Capelle aan den IJssel is doodgeschoten, is een vuurwapen gevonden. Dat laat een woordvoerster van de politie weten.
2 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De bezoekers en medewerkers van de McDonald's in Capelle aan den IJssel die mogelijk getuige zijn geweest van de dodelijke schietpartij hebben slachtofferhulp aangeboden gekregen. Dat zegt een woordvoerder van het bedrijf.
3 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De politie heeft een verdachte doodgeschoten in Capelle aan den IJssel, meldt een woordvoerder van de Rotterdamse politie. Het gebeurde bij een vestiging van McDonald's aan de Hoofdweg. Aan het schietincident ging een beroving van een fatbike op het Wisselspoor vooraf. Daarbij gebruikte de verdachte een vuurwapen.
5 uur geledenHOUTEN (ANP) - De herfst begint met wisselvallig en koel weer. Op maandagavond start de astronomische herfst, dat is altijd wanneer de zon precies boven de evenaar staat en dag en nacht daarom wereldwijd even lang duren. De meteorologische herfst begon zoals altijd al op 1 september. In tegenstelling tot afgelopen weekend voorziet Weeronline geen nazomerweer meer.
7 uur geleden