Boete voor NPO na uitzenden reclameblok in Op Zoek Naar Maria
HILVERSUM (ANP) - De NPO krijgt een boete van 51.000 euro voor het uitzenden van reclameblokken in het programma Op Zoek Naar Maria, dat vorig jaar werd uitgezonden. Dat heeft het Commissariaat voor de Media bekendgemaakt.
In Op Zoek Naar Maria werd een jaar geleden een hoofdrolspeler voor de musical The Sound of Music gezocht. Tussen de optredens van de kandidaten en de daadwerkelijke uitslag plaatste de NPO een reclameblok, terwijl dat in strijd is met de Mediawet. Volgens het Commissariaat mogen programma's van de publieke omroep geen reclameonderbrekingen bevatten.
In eerdere reeksen van Op Zoek Naar werd de zogeheten 'sing off' ook steeds losgekoppeld van het programma, maar werd voordat de uitslag bekend werd gemaakt in de tussentijd een ander programma uitgezonden. Dit mag volgens het Commissariaat wel.
Op Zoek Naar Maria werd begin april gewonnen door Nandi van Beurden.
Meer uit Binnenland
OSS (ANP) - De politie heeft zaterdagochtend vroeg een 35-jarige Nederlandse man uit Oss opgepakt voor mogelijke betrokkenheid bij de dood van een 47-jarige man uit Berghem. Een 33-jarige man die eerder vrijdag in Berghem werd opgepakt, geldt niet langer als verdachte.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het scenario waarin Moerdijk blijft bestaan, is "nadrukkelijker" in beeld gekomen bij het kabinet. Staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) meldt in een Kamerbrief dat hij de optie overweegt dat "een kleinere uitbreiding van het haven- en industriecluster Moerdijk wordt gerealiseerd". Als hiervoor wordt gekozen, hoeft het Noord-Brabantse dorp niet te verdwijnen om plaats te maken voor de uitbreiding van het haven- en industriegebied en grootschalige energieprojecten.
10 uur geledenDE BILT (ANP) - Voor het oosten van het land is code oranje afgegeven vanwege zware onweersbuien die plaatselijk kunnen voorkomen. Het KNMI meldt dat er bij de buien kans is op grote hagelstenen, zware windstoten en veel regen in korte tijd.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een groep van zes mensen heeft vernielingen aangericht bij de Mevlana Moskee in Rotterdam-West. Dat gebeurde op het moment dat er in het gebouw mensen aanwezig waren, meldt de politie.
15 uur geledenDE BILT (ANP) - In heel Nederland geldt vrijdagmiddag en -avond code geel vanwege de kans op zware onweersbuien. In de loop van de avond trekken de zwaarste buien volgens het KNMI naar Duitsland weg.
16 uur geledenZANDVOORT (ANP) - In het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort geldt tot en met zondag 31 mei een noodverordening. Dat laat de gemeente op haar website weten.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans vindt dat Nederland niet genoeg doet om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Ook voor de corona-uitbraak in 2020 was deze pandemische paraatheid niet voldoende en miste zij urgentie, zei ze tijdens haar verhoor in de parlementaire enquĂȘte over corona.
18 uur geleden