Boete voor NPO na uitzenden reclameblok in Op Zoek Naar Maria
HILVERSUM (ANP) - De NPO krijgt een boete van 51.000 euro voor het uitzenden van reclameblokken in het programma Op Zoek Naar Maria, dat vorig jaar werd uitgezonden. Dat heeft het Commissariaat voor de Media bekendgemaakt.
In Op Zoek Naar Maria werd een jaar geleden een hoofdrolspeler voor de musical The Sound of Music gezocht. Tussen de optredens van de kandidaten en de daadwerkelijke uitslag plaatste de NPO een reclameblok, terwijl dat in strijd is met de Mediawet. Volgens het Commissariaat mogen programma's van de publieke omroep geen reclameonderbrekingen bevatten.
In eerdere reeksen van Op Zoek Naar werd de zogeheten 'sing off' ook steeds losgekoppeld van het programma, maar werd voordat de uitslag bekend werd gemaakt in de tussentijd een ander programma uitgezonden. Dit mag volgens het Commissariaat wel.
Op Zoek Naar Maria werd begin april gewonnen door Nandi van Beurden.
Meer uit Binnenland
RIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.
29 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliënt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.
37 minuten geledenTER APEL (ANP) - De oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten om snel bij te springen met noodopvang, lijkt zijn vruchten te hebben afgeworpen. De drukte bij het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is afgenomen tot onder het maximum van 2000 en de winteropvang in Biddinghuizen komt zoals afgesproken vrijdag leeg, meldt het COA.
39 minuten geledenROERMOND (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt niemand voor de dodelijke woningbrand in Roermond in september vorig jaar, zo is vrijdag bekendgemaakt. Er zijn namelijk geen verdachten in beeld die nog in leven zijn, aldus het OM.
59 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Tentoonstellingen met zangvogels en wedstrijden met duiven mogen weer. Deze soorten hebben een laag risico op vogelgriep. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw) komt hiermee tegemoet aan de wens van hobbyhouders van vogels om weer deel te nemen aan tentoonstellingen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 35-jarige medewerker van de politie Den Haag is maandag aangehouden. Het Openbaar Ministerie verdenkt hem van ambtelijke omkoping, het ongeoorloofd raadplegen van politiesystemen, het delen van politie-informatie met derden en het verduisteren van politiekleding.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 25-jarige Sendric S. voor drie moorden in de Rotterdamse wijk IJsselmonde. S. heeft bekend dat hij in december 2024 en januari 2025 drie mannen afzonderlijk van elkaar op straat heeft doodgeschoten.
2 uur geleden