Boete voor KPN wegens tekortkomingen in aftapsysteem
DEN HAAG (ANP) - Telecomconcern KPN heeft van het Agentschap Telecom een boete van 450.000 euro gekregen. Onderzoek van de autoriteit heeft uitgewezen dat de beveiliging van het aftapsysteem van KPN niet aan de wettelijke eisen voldeed. De Volkskrant berichte in april vorig jaar over het Chinese Huawei dat in 2010 ongeautoriseerde toegang had tot gevoelige systemen van de grootste telecomaanbieder van Nederland. Huawei had volgens de krant de mogelijkheid om onbeperkt mee te luisteren met telefoongesprekken en had in strijd met de wet toegang tot tapinformatie.
Het Agentschap Telecom wilde daarop weten of de maatregelen van KPN voldoen aan alle eisen voor een veilig netwerk en stelde een onderzoek in. Daaruit blijkt dat KPN onvoldoende heeft gedaan om te voorkomen dat onbevoegden bij de gegevens konden komen. KPN heeft overigens volledige medewerking aan het onderzoek verleend. Ook zijn de problemen inmiddels opgelost.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Twee bussen met tientallen asielzoekers zijn rond 21.00 uur vanuit Ter Apel vertrokken naar congrescentrum Hanzeplaza in Groningen. Het gaat om mensen voor wie de komende nacht geen plek is in het opvangcentrum in Ter Apel. Zij brengen de nacht door in Groningen en worden zondagochtend weer teruggebracht.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De patiënt die op 21 mei in het Radboudumc is opgenomen wegens een lage verdenking op ebola, is negatief getest op die ziekte. "Dat betekent dat uit bloedonderzoek blijkt dat deze patiënt geen ebola heeft. De patiënt krijgt de nodige zorg op een normale zorgafdeling", meldt het Nijmeegse ziekenhuis zaterdag.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft 27 actievoerders van Extinction Rebellion (XR) aangehouden na hun blokkade van het spoor op station Utrecht Centraal. Ze stapten rond 13.15 uur meerdere sporen op. Pas toen alle treinen waren stilgezet, kon de politie zelf veilig het spoor op.
7 uur geledenZANDVOORT/SCHEVENINGEN (ANP) - Veel mensen hebben het zomerse weer aangegrepen om naar het strand te gaan. In Zandvoort zijn de parkeerplaatsen vol en roept de gemeente op met het openbaar vervoer, de fiets of de scooter te komen. In Scheveningen zijn de parkeergarages bij het Kurhaus en de Nieuwe Parklaan vol, maar er blijken nog ruim vierhonderd parkeerplaatsen te zijn in de parkeergarage aan de Zwolseweg, meldt een woordvoerder van de gemeente.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De coalitieonderhandelingen tussen Hart voor Den Haag en D66 zijn definitief geklapt. Daarmee is de deur voor coalitievorming tussen Hart voor Den Haag en D66 in het slot gevallen, melden zowel Hart voor Den Haag-voorman Richard de Mos als D66-fractievoorzitter Yousef Assad.
11 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Rode Kruis gaat 175 bedden klaarzetten in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen. Dat meldt een woordvoerder van de organisatie. Rond 16.00 uur zal de opbouw van de opvanglocatie beginnen.
12 uur geledenUTRECHT(ANP) - De politie heeft de actievoerders van Extinction Rebellion van het spoor bij Utrecht Centraal gehaald. De activisten, die willen dat het kabinet Israël per direct strengere sancties oplegt, betraden het spoor rond 13.15 uur. Daarvoor hielden enkele tientallen demonstranten een sit-in in de hal van het station.
13 uur geleden