Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boete dreigt voor FVD wegens rammelende jaarrekening

Boete dreigt voor FVD wegens rammelende jaarrekening

DEN HAAG (ANP) - Forum voor Democratie heeft afgelopen jaar weer geen fatsoenlijke jaarrekening afgeleverd. Het is het derde jaar op rij dat de financiële stukken van de partij niet aan de kwaliteitsvereisten voldoen. De Commissie toezicht financiën politieke partijen (Ctfpp) spreekt van een "ernstige zaak" en adviseert minister Kajsa Ollongren (Binnenlandse Zaken) om FVD een bestuurlijke boete van 25.000 euro op te leggen. Ook negen andere politieke partijen voldoen niet aan de wettelijke vereisten die worden gesteld aan de financiële verantwoording.

De Ctfpp valt er onder meer over dat FVD begin 2019 een verkeerd ledenaantal doorgaf. Door de rammelende verslaglegging kan niet worden bepaald "of de subsidie die in 2019 aan de partij is uitgekeerd volledig juist is vastgesteld", aldus de commissie.

Ollongren wil Forum voor Democratie nu nog niet een boete opleggen, maar ze meldt de zaak wel bij de Nederlandse Beroepsorganisatie voor Accountants (NBA) en de Autoriteit Financiële Markten (AFM). Als deze aanpak niet leidt tot verbetering, neemt de minister een boete wel "in serieuze overweging".

Onafhankelijke accountant

De partij wijst er in een reactie op dat toenmalig penningmeester Henk Otten de partij inmiddels heeft verlaten. "Intussen is er financieel schoon schip gemaakt." Het aantal leden begin dit jaar is volgens de partij door een onafhankelijke accountant vastgesteld. Omdat de aantallen lager uitpakten dan de partij eerder had opgegeven bij de aanvraag, is de subsidie volgens Ollongren verlaagd. Forum hoeft geen geld terug te betalen. Het wordt volgens het ministerie verrekend doordat ze een lager restant uitgekeerd krijgen.

Overigens constateert de commissie dat bij nogal wat andere partijen de stukken opnieuw niet kloppend zijn. Zo zijn bij een aantal partijen, waaronder coalitiepartijen VVD, CDA en ChristenUnie, de verslagen over 2019 niet op de juiste manier ondertekend of gewaarmerkt. Ook zijn bij een aantal partijen schuldenoverzichten niet compleet, de bijdragen in natura niet verantwoord en zijn accountantscontroles op de neveninstellingen niet toereikend.

Ollongren heeft vorig jaar bij de partijen erop aangedrongen de verantwoording te verbeteren, maar "helaas" heeft dit er niet toe geleid dat de politieke partijen alles op orde hebben. Dat komt volgens haar deels door de beperkingen in coronatijd. Ze gaat de partijen nogmaals expliciet wijzen op de verplichtingen.

Meer uit Politiek

Van Essen stelt nieuw plan voor mestbeleid halfjaar uit

DEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Jaimi van Essen stelt zijn plan dat ervoor moet zorgen dat grond- en oppervlaktewater minder worden vervuild door mest met een halfjaar uit. De D66-bewindsman verschuift de deadline van 1 januari naar 1 juli 2027. Dat doet hij omdat hij de mestregels wil laten aansluiten op beleidsvoorstellen op het gebied van stikstof die hij over een paar weken bekend zal maken.

10 uur geleden
Kabinet akkoord met handelsverbod goederen uit nederzettingen

DEN HAAG (ANP) - De ministerraad is vrijdag akkoord gegaan met de maatregel die de handel in goederen uit illegale Israëlische nederzettingen in de bezette Palestijnse gebieden en de Syrische Golanhoogte moet verbieden. Verder onderzoekt het kabinet nog of ook een verbod op diensten en investeringen mogelijk is.

10 uur geleden
Vijlbrief 'heel blij' met bijdrage VNO-NCW aan AOW-discussie

DEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) zegt "heel blij" te zijn met de "inhoudelijke bijdrage" die werkgeversvoorman Coen van Oostrom heeft geleverd aan de discussie rond de AOW en de sociale zekerheid. Maar hij wil nog niet zeggen wat hij vindt van diens pleidooi om de voorgenomen bezuinigingen te heroverwegen.

10 uur geleden
Yeşilgöz vindt onderbouwing uitgaven Defensie wel voldoende

DEN HAAG (ANP) - Minister Dilan Yeşilgöz van Defensie vindt dat uitgaven zonder aanbestedingsprocedure wel goed genoeg zijn onderbouwd. De Algemene Rekenkamer zei woensdag dat dit niet het geval is. Het zou gaan om ongeveer 6 miljard euro die niet goed is onderbouwd volgens de Rekenkamer.

10 uur geleden
Minister spreekt niet alle gemeenten die te weinig opvang hebben

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) verwacht niet met alle gemeenten die niet voldoen aan de spreidingswet te spreken. Dat zei hij vrijdag voorafgaand aan de ministerraad. Nieuwsuur meldde donderdag dat de bewindsman gemeenten die niet genoeg asielzoekers opvangen vanaf volgende week op de vingers gaat tikken.

12 uur geleden
Goedkoper treinreizen in zomermaanden moet op 21 juni ingaan

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat het goedkopere abonnement om in de zomer in daluren onbeperkt te kunnen reizen op 21 juni ingaat. Dat abonnement moet tot 1 september geldig blijven. Dat is de uitwerking van het voorstel van GroenLinks-PvdA-leider Jesse Klaver voor een ticket van 49 euro per maand.

13 uur geleden
Berendsen wil kalm en kordaat zijn bij 'onvoorspelbaarheid' VS

HELSINGBORG (ANP) - Europa moet kalm blijven en zich niet laten leiden door president Donald Trumps uitlatingen over bijvoorbeeld de terugtrekking van Amerikaanse troepen, vindt buitenlandminister Tom Berendsen. De VS zijn onvoorspelbaarder geworden, erkent hij. Extra reden om "ons eigen huiswerk te doen" en Europa's verdediging te versterken, zei Berendsen voor een vergadering met NAVO-collega's.

14 uur geleden