Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boerenactiegroep FDF woedend om strengere stikstofnormen

Boerenactiegroep FDF woedend om strengere stikstofnormen

DEN HAAG (ANP) - Farmers Defence Force (FDF) vindt het "beschamend en eenzijdig" dat het demissionair kabinet de stikstofnormen de komende jaren wil aanscherpen op basis van de zogeheten kritische depositiewaarde (KDW). "Er wordt totaal niet gemeld wat er allemaal mis is met die KDW's. We kunnen daar zonder enige twijfel over zeggen dat ze onbetrouwbaar zijn", stelt Sieta van Keimpema van de boerenorganisatie.

Het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit maakte donderdag, na onderzoek door Wageningen University & Research (WUR), bekend dat de stikstofnormen strenger zullen worden. De KDW die nu gehanteerd wordt, bepaalt hoeveel stikstof maximaal mag neerslaan voordat natuurschade ontstaat. De rechter toetst aan hand van deze KDW.

"De KDW's zijn vastgesteld via een model waarvan het RIVM heeft toegegeven dat die er met een factor 200 naast kan zitten. In het rapport van Johan Remkes is al vastgesteld dat KDW's niet geschikt zijn en onrealistisch laag zijn vastgesteld", stelt Van Keimpema, die aan de Tweede Kamerverkiezingen meedoet namens Belang van Nederland (BVNL). "En nu worden deze verkeerde aannames gebruikt om bedrijven eruit te jagen", vervolgt ze.

Kamervragen

Van Keimpema wil dat er Kamervragen gesteld gaan worden over de kwestie. "We zijn blijkbaar ook vergeten dat alle bedrijven die stikstof uitstoten een vergunning moeten hebben. Maar de aandacht gaat weer volledig uit naar de agrarische sector."

Farmers Defence Force gaat "elke boer die voor de rechter komt" voorzien van rapporten om ze bij te staan. "En dan is het een knappe rechter als hij wil constateren dat KDW's in Nederland op een goede manier zijn vastgesteld", besluit Van Keimpema.

Meer uit Financieel

Meer woningen verkocht afgelopen kwartaal, maar groei vlakt af

APELDOORN (ANP) - In het tweede kwartaal van dit jaar zijn 4 procent meer woningen verkocht dan een jaar geleden, meldt het Kadaster. De groei vlakt wel af. In het eerste kwartaal van dit jaar was de toename 18 procent in vergelijking met dezelfde periode een jaar eerder.

1 uur geleden
AI-chipbedrijf Nvidia verdubbelt omzet en winst

SANTA CLARA (ANP) - Chipbedrijf Nvidia heeft in het afgelopen kwartaal de omzet en winst meer dan verdubbeld in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar. Grote techbedrijven investeren gigantische bedragen in datacenters voor AI-toepassingen en kopen daarvoor halfgeleiders van Nvidia, 's werelds belangrijkste chipverkoper voor kunstmatige intelligentie. Volgens topman Jensen Huang blijft de vraag naar extra rekenkracht voor AI-toepassingen sneller groeien.

2 uur geleden
Kleine verliezen op Wall Street in afwachting van cijfers Nvidia

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine verliezen de handel uitgegaan. Beleggers zijn op Wall Street in afwachting van kwartaalcijfers van Nvidia, de belangrijkste ontwikkelaar van AI-chips en het waardevolste bedrijf ter wereld. De cijfers worden na sluiting van de beurs bekendgemaakt.

3 uur geleden
OpenAI toont zich in rapport schuldbewust over AI-hack

SAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI heeft woensdag een rapport naar buiten gebracht waarin het stap voor stap beschrijft hoe AI-modellen van het bedrijf vorige maand tijdens een test wisten in te breken bij een ander AI-bedrijf, Hugging Face. Daarin toont het bedrijf zich schuldbewust over het incident. Ook vertelt OpenAI over de inspanningen die het doet om zulke incidenten in de toekomst te voorkomen.

3 uur geleden
Oprichter Ben & Jerry's niet blij met nieuwe directeuren ijsmerk

BURLINGTON (ANP) - Ben & Jerry's-oprichter Ben Cohen heeft opnieuw uitgehaald naar Magnum, het moederbedrijf van het ijsmerk. Ben & Jerry's benoemde woensdag drie nieuwe directeuren van de onafhankelijke raad van bestuur. Cohen beschuldigt Magnum ervan deze bestuursleden te hebben benoemd zonder daarvoor bevoegd te zijn. De nieuwe directeuren zijn Nora Benavidez, Michael McAfee en Eva Schulte.

5 uur geleden
MSC vaart niet naar Russische havenstad aan Zwarte Zee

GENÈVE (ANP/BLOOMBERG) - De grote reder MSC vaart voorlopig niet naar de Russische havenstad Novorossiejsk aan de Zwarte Zee na een droneaanval op een van zijn schepen. Dat staat in een melding aan klanten, die is ingezien door persbureau Bloomberg.

6 uur geleden
Samsung moet Swatch miljoenen betalen om kopieën smartwatch-apps

DAEGU (ANP/BLOOMBERG) - Samsung moet miljoenen dollars betalen aan horlogemaker Swatch om namaakversies van Swatch-merken zoals Omega, Longines en Breguet in zijn smartwatches. Het Zuid-Koreaanse bedrijf deed volgens een Britse rechter onvoldoende om te voorkomen dat er apps beschikbaar waren die het uiterlijk van Swatch-horloges nabootsten voor digitale wijzerplaten op slimme horloges.

6 uur geleden