
Boeren gaan niet naar Remkes: te weinig onderhandelingsruimte
DEN HAAG (ANP) - Boerenorganisaties willen niet in gesprek met Johan Remkes. De Land- en Tuinbouworganisatie Nederland (LTO) zegt niet op de uitnodiging van de stikstofbemiddelaar in te gaan totdat het kabinet "toezegt dat serieus gesproken kan worden over doel, tijdspad en invulling van maatregelen". Farmers Defence Force (FDF) en Agractie vinden dat Remkes te weinig onderhandelingsruimte heeft.
De LTO zegt te hopen op meer aandacht voor het perspectief van de landbouw. De organisatie wil meer ruimte voor innovatie en wil dat de overheid niet vastlegt in de wet wat de grens is waarbij de natuur aangetast wordt door de neerslag van stikstof. Doordat bij de gesprekken telkens een of meerdere leden van het kabinet aanschuiven, is de LTO bovendien terughoudend.
FDF zegt waarschijnlijk pas in gesprek te willen met de stikstofbemiddelaar als het kabinet bepaalde stikstofdoelen loslaat. "Anders blijven wij ook vasthouden aan onze standpunten en komen we niet uit de loopgraven", aldus voorzitter Mark van den Oever. De organisatie legt de kwestie nog voor aan haar leden. Daarna besluit FDF officieel of ze niet aansluiten bij Remkes. "Maar vooralsnog zegt 99 procent van onze leden dat we niet in gesprek moeten gaan." Ook Agractie is afwijzend.
Om hete brij heen gedraaid
De reacties van de boerenorganisaties volgen na de uitnodiging van Remkes dinsdag. In zijn brief spreekt Remkes grote waardering uit voor de landbouwsector. "Ik zie dat er de laatste jaren al enorm veel op het boerenerf is afgekomen. Overheid en politiek zijn niet altijd de partijen geweest waar boeren van op aan konden, vooral omdat er te lang om de hete brij is heen gedraaid."
Remkes is door het kabinet aangesteld om de discussies over het stikstofbeleid in goede banen te leiden. De keuze voor hem viel echter slecht bij de organisaties. Die zien in hem een van de architecten van de huidige stikstofaanpak. Hij leidde een commissie die het vorige kabinet adviseerde met zeer strenge doelen te komen om de stikstofuitstoot terug te dringen. Remkes hoopt "samen uit de impasse" te kunnen komen.
Meer uit Binnenland
CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De politie heeft een verdachte doodgeschoten in Capelle aan den IJssel, meldt een woordvoerder van de Rotterdamse politie. Het gebeurde bij een vestiging van McDonald's aan de Hoofdweg. Aan het schietincident ging een beroving van een fatbike op het Wisselspoor vooraf. Daarbij gebruikte de verdachte een vuurwapen.
59 minuten geledenHOUTEN (ANP) - De herfst begint met wisselvallig en koel weer. Op maandagavond start de astronomische herfst, dat is altijd wanneer de zon precies boven de evenaar staat en dag en nacht daarom wereldwijd even lang duren. De meteorologische herfst begon zoals altijd al op 1 september. In tegenstelling tot afgelopen weekend voorziet Weeronline geen nazomerweer meer.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij de ingang van de honkbalclub in Rotterdam waar het EK honkbal wordt gehouden, demonstreerden zondagmiddag enkele tientallen mensen tegen de deelname van Israël. De betogers stonden met Palestijnse vlaggen voor de ingang en riepen boodschappen naar de bezoekers voor de wedstrijd van Nederland tegen Frankrijk die om 15.00 uur begon. Rond 15.30 uur vertrokken de actievoerders.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft na de rellen zaterdag in Den Haag 37 mensen aangehouden. "Meer dan duizend relschoppers" splitsten zich zaterdagmiddag af van de demonstratie voor een strenger asielbeleid op het Malieveld en "schuwden daarbij niet om veel geweld te gebruiken tegen de politie, journalisten en de omgeving". Vier agenten raakten gewond, aldus de politie zondagmiddag.
3 uur geledenZEVENBERGSCHEN HOEK (ANP) - Een man die zaterdagavond de snelweg A16 wilde oversteken, is aangereden en overleden, meldt de politie. Het ongeluk gebeurde rond 22.15 uur bij het Noord-Brabantse Zevenbergschen Hoek. Zijn identiteit is nog onbekend.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de rellen zaterdag in Den Haag is ook het Binnenhof beschadigd. Het monumentale Tweede Kamergebouw is al vier jaar gesloten omdat het wordt gerenoveerd, maar toch forceerden mensen het toegangshek en gooiden objecten naar het gebouw. Dat meldt Binnenhofrenovatie, project van het Rijksvastgoedbedrijf.
7 uur geledenCASTRICUM (ANP) - De zeer grote brand in een strandpaviljoen in het Noord-Hollandse Castricum is onder controle. De brandweer is nog wel aan het nablussen, meldt de Veiligheidsregio Noord-Holland Noord. Een derde van de strandtent is volledig afgebrand.
7 uur geleden