Boeren delen kaas en eieren uit aan Vierdaagselopers
GROESBEEK (ANP) - Boeren delen op de Zevenheuvelenweg in Groesbeek kaas, eieren en zuivel uit aan passerende Vierdaagselopers. In de berm van de weg staat een kraampje met actievlaggen. De actie verloopt gemoedelijk. De meeste wandelaars waarderen de traktatie.
Vierdaagselopers krijgen onderweg vaak eten en drinken aangeboden. Daar wordt gretig gebruik van gemaakt. Een aantal doorkomstgemeenten is bekend om het lekkers dat zij elk jaar uitdelen.
Vijftig demonstrerende boeren mogen vrijdag tijdens de intocht van de 104e Vierdaagse ook zuivel en gladiolen uitdelen aan wandelaars, zo is woensdag besloten. De boeren mogen één trekker parkeren op een aangewezen locatie aan het begin van de Nijmeegse Sint Annastraat ofwel Via Gladiola. Vanaf die plek is het nog een kleine vijf kilometer lopen naar de finish.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Het KNMI heeft maandagochtend code geel afgekondigd voor provincies in het westen, midden en noorden van het land. De waarschuwing geldt voor plaatselijk dichte mist waar het verkeer last van kan hebben.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie publiceert vanaf maandag herkenbare beelden van 79 verdachten van oplichting en fraude. Dit gebeurt als onderdeel van een actie tegen nepagenten en bankhelpdeskfraude. Twee weken geleden is gestart met het tonen van honderd verdachten. Hun beeltenissen waren toen nog onherkenbaar. De verdachten kregen twee weken de tijd om zich te melden, anders zouden zij herkenbaar getoond worden. In eenentwintig gevallen weet de politie nu om wie het gaat.
1 uur geledenSCHOONHOVEN (ANP) - De politie heeft tot dusver ongeveer tien tips ontvangen in het onderzoek naar het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker in Schoonhoven. Dat meldt een politiewoordvoerster zondag desgevraagd. Ze ging niet in op de inhoud van de tips.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tussen de twee- en driehonderd mensen demonstreren zondagmiddag op de Dam in Amsterdam tegen de oorlog in Iran. Het land wordt sinds eind vorige maand aangevallen door Israël en de Verenigde Staten. De protestactie is georganiseerd door de Internationale Stichting voor Iraanse Vrouwen. De demonstranten zijn aanhangers van Maryam Rajavi, de voorzitster van de Nationale Raad van het Iraanse verzet.
17 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Een groep van zeker honderd personen met fakkels heeft zondag op de snelweg A4 kort de spelersbus van Ajax tegengehouden. Dat gebeurde ter hoogte van Hoofddorp. De groep liep daarna de weg over naar de middenberm. Het overige verkeer werd hierdoor gehinderd.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De landmacht gaat drone- en counterdrone-eenheden toevoegen aan alle gevechtseenheden. Vanaf april moeten daarvoor 1000 tot 1200 mensen worden aangenomen, zei Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim in het televisieprogramma WNL Op Zondag.
20 uur geledenKLUNDERT (ANP) - De politie heeft vrijdag 3223 kilo cocaïne in beslag genomen, meldt het Openbaar Ministerie zondag. Ook zijn acht personen aangehouden. Zij zitten vast. Een deel van de drugs werd bij Papendrecht aangetroffen in een bestelbus. De meerderheid van de verdovende middelen zat verstopt in een perscontainer op een vrachtwagentrailer.
22 uur geleden