Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boeren delen kaas en eieren uit aan Vierdaagselopers

Boeren delen kaas en eieren uit aan Vierdaagselopers

GROESBEEK (ANP) - Boeren delen op de Zevenheuvelenweg in Groesbeek kaas, eieren en zuivel uit aan passerende Vierdaagselopers. In de berm van de weg staat een kraampje met actievlaggen. De actie verloopt gemoedelijk. De meeste wandelaars waarderen de traktatie.

Vierdaagselopers krijgen onderweg vaak eten en drinken aangeboden. Daar wordt gretig gebruik van gemaakt. Een aantal doorkomstgemeenten is bekend om het lekkers dat zij elk jaar uitdelen.

Vijftig demonstrerende boeren mogen vrijdag tijdens de intocht van de 104e Vierdaagse ook zuivel en gladiolen uitdelen aan wandelaars, zo is woensdag besloten. De boeren mogen één trekker parkeren op een aangewezen locatie aan het begin van de Nijmeegse Sint Annastraat ofwel Via Gladiola. Vanaf die plek is het nog een kleine vijf kilometer lopen naar de finish.

Meer uit Binnenland

Regionale hittegolf in Eindhoven, eerste in Nederland sinds 2023

HOUTEN (ANP) - In Eindhoven steeg de temperatuur om 10.20 uur tot 30,6 graden. Daarmee is de eerste regionale hittegolf van het jaar een feit, meldt Weeronline. Vanaf vrijdag werd het in Eindhoven iedere dag 25 graden of warmer. Naar verwachting stijgen de temperaturen dinsdag verder, tot mogelijk 35 graden.

3 minuten geleden
Grote temperatuurverschillen in de nacht van maandag op dinsdag

DE BILT (ANP) - In de nacht van maandag op dinsdag waren er in Nederland grote temperatuurverschillen tussen het oosten, waar het plaatselijk 8 graden werd, en de Randstad waar het op sommige plekken niet koeler dan 26 graden werd. Dat meldt het KNMI op basis van metingen in weerstations verspreid over het land.

9 minuten geleden
Provinciehoofden pleiten opnieuw voor behoud spreidingswet

ZWOLLE (ANP) - De spreidingswet werkt en moet daarom behouden blijven. Daarvoor pleiten meerdere commissarissen van de Koning opnieuw, nu blijkt dat bijna driekwart van de 342 gemeenten "geheel of deels" aan de opgave voldoet. Ze hebben samen 74.500 opvangplekken voor asielzoekers gevonden, driekwart van de ruim 100.000 plekken die oud-minister Marjolein Faber (Asiel) per 1 juli van hen vroeg.

31 minuten geleden
Westerwolde noemt resultaat spreidingswet nog onvoldoende

TER APEL (ANP) - De gemeente Westerwolde noemt de spreidingswet effectief, maar de resultaten zijn nog niet voldoende. Dat zegt burgemeester Jaap Velema in een reactie op cijfers van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA), waaruit naar voren komt dat gemeenten driekwart van de benodigde plekken hebben gerealiseerd. In de gemeente Westerwolde ligt het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel.

59 minuten geleden
Man en vrouw omgekomen door ongeval op A9

BADHOEVEDORP (ANP) - Bij het dodelijke ongeval op de snelweg A9 bij Badhoevedorp zijn maandagavond twee mensen om het leven gekomen, meldt de politie. Het gaat om een 45-jarige vrouw uit Leerdam en een man van 70 uit de gemeente Bronckhorst. Beiden zaten in een personenauto.

1 uur geleden
Radiosystemen van de kustwacht werken niet door storing

DEN HELDER (ANP) - De radiosystemen van Kustwacht Nederland werken niet door een storing die dinsdagochtend vroeg ontstond. Hierdoor kan de kustwacht geen berichten ontvangen of verzenden via de marifoon.

2 uur geleden
A9 bij Badhoevedorp weer vrijgegeven voor verkeer

BADHOEVEDORP (ANP) - De snelweg A9 bij knooppunt Badhoevedorp is ook in de richting van Amstelveen weer vrijgegeven, melden de ANWB en Rijkswaterstaat. De weg was sinds maandagavond afgesloten door een ongeval, waarbij iemand om het leven kwam.

2 uur geleden