Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boeren blokkeren Franse snelweg naar Brussel over Mercosur-deal

Boeren blokkeren Franse snelweg naar Brussel over Mercosur-deal

LILLE/MONTEVIDEO (ANP/AFP) - Boeren voeren op de autosnelweg A2 van Parijs richting België actie tegen de voorgenomen Europese deal met de Zuid-Amerikaanse economische gemeenschap Mercosur. Circa honderd Belgische en Franse boeren blokkeren de snelweg richting Brussel aan de grens bij Crespin onder meer met meer dan twintig tractoren.

Er wordt al decennia gewerkt aan een vrijhandelsverdrag van de EU met Mercosur waar Argentinië, Bolivia, Brazilië, Paraguay en Uruguay lid van zijn. Officieel hoort Venezuela er ook bij, maar het lidmaatschap is om politieke redenen geschorst. Als de deal wordt gesloten zou het het grootste vrijhandelsakkoord voor de EU worden, zowel wat het aantal betrokken mensen betreft als de omvang van de wederzijdse handel. In de betrokken landen wonen ongeveer 780 miljoen mensen.

Frankrijk behoort tot de Europese landen die tegen de deal zijn. In heel het land betogen boeren al tijden tegen de voorgenomen vrijhandel met Zuid-Amerika uit angst overspoeld te worden door goedkopere vleesproducten en ander voedsel zoals rijst, suiker en honing. Zuid-Amerikaanse ondernemingen zouden voor hun Europese sectorgenoten oneerlijke concurrentie betekenen, omdat in Zuid-Amerika minder beperkende milieuregelgeving is dan in de EU en landbouwbedrijven vaak erg groot zijn en de lonen er lager liggen.

Mercosur houdt donderdag en vrijdag een topconferentie in de hoofdstad van Uruguay, Montevideo. De voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, is in Montevideo aangekomen om er aan deel te nemen. Ze hoopt dat het vrijhandelsakkoord voor het einde van het jaar eindelijk rond is.

Meer uit Buitenland

Nigeriaanse oud-president Buhari overleden op 82-jarige leeftijd

LONDEN (ANP/AFP) - De voormalige Nigeriaanse president Muhammadu Buhari is zondag op 82-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de huidige president, Bola Tinubu. Buhari overleed in Londen "na een langdurige ziekte", aldus Tinubu.

13 minuten geleden
Klein vliegtuig op weg naar Lelystad crasht bij vliegveld Londen

LONDEN (ANP) - Een klein privévliegtuig is neergestort bij vliegveld London Southend en in een enorme vuurbal geëxplodeerd. Dat melden Britse media, waaronder The Guardian en nieuwssite UKNIP.

1 uur geleden
Duitse president steunt herinvoering dienstplicht

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse president Frank-Walter Steinmeier heeft zich uitgesproken voor de invoering van een nieuwe vorm van dienstplicht om de strijdkrachten van het land te versterken. In een interview met de zender ZDF wees hij op de veranderende veiligheidssituatie in Europa, de Russische oorlog in Oekraïne en de houding van de Amerikaanse regering tegenover de NAVO.

1 uur geleden
China en Rusland bespreken banden met VS en oorlog in Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - De ministers van Buitenlandse Zaken van Rusland en China hebben met elkaar gesproken over de relaties van beide landen met de Verenigde Staten. Ook spraken de twee landen over het vooruitzicht op vrede in Oekraïne, zei het Russische ministerie in een verklaring.

2 uur geleden
Honderden ravers behandeld tijdens technoparade in Berlijn

BERLIJN (ANP/DPA) - Brandweerlieden en hulpverleners hebben zaterdag honderden mensen behandeld tijdens de Berlijnse technoparade Rave the Planet. Dat melden de brandweer en de organisatoren van het evenement.

2 uur geleden
Israëlische raket doodt kinderen in Gaza bij waterdistributiepunt

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Een Israëlische raket heeft in het hart van de Gazastrook minstens acht Palestijnen gedood, voornamelijk kinderen. Dat melden lokale functionarissen. De raketaanval miste volgens een verklaring van het Israëlische leger door een "storing" zijn beoogde doel, een strijder van Islamitische Jihad. Het projectiel landde "tientallen meters van het doel", aldus het leger.

3 uur geleden
Opnieuw boot van Freedom Flotilla vertrokken richting Gaza

SYRACUSE (ANP/AFP) - Vanaf Sicilië is opnieuw een boot van de Freedom Flotilla vertrokken om de mensen in Gaza van noodhulp te voorzien. Aan boord van de Handala zijn ongeveer vijftien activisten.

6 uur geleden