Boeren beëindigen snelwegblokkade bij knooppunt Azelo
AZELO (ANP) - De boerenactievoerders die sinds het einde van de ochtend de snelwegen bij knooppunt Azelo afsloten, hebben hun blokkade opgebroken. Rond 16.45 uur kwam eerst het verkeer richting Hengelo op gang, daarna gingen de trekkers die de andere kant op de wegen blokkeerden ook rijden.
Een tiental trekkers sloten de A35 en A1 sinds het middaguur in beide richtingen af. De actievoerders barbecueden op de snelweg en zeiden rond 17.00 uur vervangen te worden door een nieuwe lichting demonstranten. Vooralsnog lijkt dit niet te gebeuren.
De trekkers die als eerste vertrokken, zijn naar de andere kant van de snelweg gereden en sloten daar achter de andere landbouwvoertuigen aan.
Files en drukte
De gemeente Borne meldt dat de trekkers onder politiebegeleiding weg zijn gegaan. Wel moet nog rekening worden gehouden met files en drukte onderweg, aldus de Twentse gemeente. De politie was snel na de start van de actie aanwezig bij de blokkade, maar greep niet in.
De afgelopen twee nachten is op meerdere snelwegen afval gedumpt door boeren. Het gaat onder andere om hooibalen, mest, asbest en een koelkast. Donderdagmiddag is de rommel op de meeste plekken opgeruimd, meldt Rijkswaterstaat. Zo is de stapel autobanden op de A7 bij Leek weggehaald, waardoor het verkeer weer richting Heerenveen kan rijden.
Iets verderop bij verzorgingsplaats Oude Riet is de weg nog wel geblokkeerd door afval, daar wordt verkeer over de vluchtstrook geleid. De afvalstortingen leidden tot zeker twee ongelukken, niemand raakte gewond. Op de A7 zijn verder nog niet alle op- en afritten geopend. Er ligt nog afval.
Meer uit Binnenland
WINTERSWIJK (ANP) - Voorzitter Auke Spijkstra van de Winterswijkse IJsvereniging is tevreden met de eerste marathon op natuurijs die dit jaar werd gehouden op de schaatsbaan De Witte Poorte. "Het is hartstikke goed gegaan, iedereen is heel blij", zei hij bij de finish van de schaatsbaan in Winterswijk, waar de marathon van de mannen net was afgelopen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kerstdagen zijn sinds het begin van de metingen nog nooit zo zonnig verlopen als dit jaar. Volgens Weeronline scheen de zon op beide kerstdagen 6,7 uur in De Bilt. Tegelijkertijd is het de koudste kerst sinds het jaar 2000.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kerstdagen zijn sinds het begin van de metingen nog nooit zo zonnig verlopen als dit jaar. Weeronline becijfert dat de zon op beide kerstdagen 6,7 uur scheen in De Bilt. Tegelijkertijd is het volgens de weersite de koudste kerst sinds het jaar 2000, met een gemiddelde temperatuur van 1,5 graden.
5 uur geledenLICHTENVOORDE (ANP) - Vijftig huizen aan het Marishof in Lichtenvoorde (Gelderland) zijn tweede kerstdag enkele uren ontruimd geweest na de vondst van explosief materiaal in een woning. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie heeft de explosieven buiten Lichtenvoorde tot ontploffing gebracht, meldde veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. De bewoners konden daarna weer terug naar huis.
5 uur geledenTILBURG (ANP) - Tilburgse jongeren hebben woensdagavond hulpverleners en een geparkeerde politieauto beschoten met vuurwerk. Dat meldt de politie vrijdag. Drie minderjarigen zijn aangehouden en vanaf het politiebureau zijn hun ouders gebeld. De jongeren worden doorverwezen naar HALT en hebben tot na oud en nieuw een gebiedsverbod gekregen.
8 uur geledenEDE (ANP) - De man die ervan wordt verdacht op eerste kerstdag in Ede op een ruziënde groep mensen te zijn ingereden, is een 64-jarige man uit de Gelderse plaats. De drie mensen die gewond raakten, zijn bekenden van hem. Het gaat om mannen van 30, 40 en 51 jaar, eveneens uit Ede. Over de precieze relatie tussen de mensen doet de politie geen uitspraken.
9 uur geledenWENEN (ANP) - In de Oostenrijkse hoofdstad Wenen is een 23-jarige Nederlander aangehouden tegen wie een Europees arrestatiebevel liep. De man werd gezocht voor ontvoering, gijzeling en roof en moet daarvoor in Nederland nog een gevangenisstraf van twaalf jaar uitzitten.
9 uur geleden