Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boeren beëindigen snelwegblokkade bij knooppunt Azelo

Boeren beëindigen snelwegblokkade bij knooppunt Azelo

AZELO (ANP) - De boerenactievoerders die sinds het einde van de ochtend de snelwegen bij knooppunt Azelo afsloten, hebben hun blokkade opgebroken. Rond 16.45 uur kwam eerst het verkeer richting Hengelo op gang, daarna gingen de trekkers die de andere kant op de wegen blokkeerden ook rijden.

Een tiental trekkers sloten de A35 en A1 sinds het middaguur in beide richtingen af. De actievoerders barbecueden op de snelweg en zeiden rond 17.00 uur vervangen te worden door een nieuwe lichting demonstranten. Vooralsnog lijkt dit niet te gebeuren.

De trekkers die als eerste vertrokken, zijn naar de andere kant van de snelweg gereden en sloten daar achter de andere landbouwvoertuigen aan.

Files en drukte

De gemeente Borne meldt dat de trekkers onder politiebegeleiding weg zijn gegaan. Wel moet nog rekening worden gehouden met files en drukte onderweg, aldus de Twentse gemeente. De politie was snel na de start van de actie aanwezig bij de blokkade, maar greep niet in.

De afgelopen twee nachten is op meerdere snelwegen afval gedumpt door boeren. Het gaat onder andere om hooibalen, mest, asbest en een koelkast. Donderdagmiddag is de rommel op de meeste plekken opgeruimd, meldt Rijkswaterstaat. Zo is de stapel autobanden op de A7 bij Leek weggehaald, waardoor het verkeer weer richting Heerenveen kan rijden.

Iets verderop bij verzorgingsplaats Oude Riet is de weg nog wel geblokkeerd door afval, daar wordt verkeer over de vluchtstrook geleid. De afvalstortingen leidden tot zeker twee ongelukken, niemand raakte gewond. Op de A7 zijn verder nog niet alle op- en afritten geopend. Er ligt nog afval.

Meer uit Binnenland

Advocaat wil alleen tbs voor schutter Rotterdam-IJsselmonde

ROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliënt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.

9 minuten geleden
Door asielnoodopvang rustiger in Ter Apel en Biddinghuizen leeg

TER APEL (ANP) - De oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten om snel bij te springen met noodopvang, lijkt zijn vruchten te hebben afgeworpen. De drukte bij het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is afgenomen tot onder het maximum van 2000 en de winteropvang in Biddinghuizen komt zoals afgesproken vrijdag leeg, meldt het COA.

11 minuten geleden
Niemand wordt vervolgd voor dodelijke woningbrand Roermond

ROERMOND (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt niemand voor de dodelijke woningbrand in Roermond in september vorig jaar, zo is vrijdag bekendgemaakt. Er zijn namelijk geen verdachten in beeld die nog in leven zijn, aldus het OM.

32 minuten geleden
Zangvogeltentoonstellingen mogen weer, ondanks vogelgriep

DEN HAAG (ANP) - Tentoonstellingen met zangvogels en wedstrijden met duiven mogen weer. Deze soorten hebben een laag risico op vogelgriep. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw) komt hiermee tegemoet aan de wens van hobbyhouders van vogels om weer deel te nemen aan tentoonstellingen.

34 minuten geleden
Haagse politiemedewerker verdachte van omkoping

DEN HAAG (ANP) - Een 35-jarige medewerker van de politie Den Haag is maandag aangehouden. Het Openbaar Ministerie verdenkt hem van ambtelijke omkoping, het ongeoorloofd raadplegen van politiesystemen, het delen van politie-informatie met derden en het verduisteren van politiekleding.

36 minuten geleden
Eis 20 jaar cel en tbs voor drie moorden Rotterdam-IJsselmonde

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 25-jarige Sendric S. voor drie moorden in de Rotterdamse wijk IJsselmonde. S. heeft bekend dat hij in december 2024 en januari 2025 drie mannen afzonderlijk van elkaar op straat heeft doodgeschoten.

2 uur geleden
Rico de Chileen aangehouden voor poging uitlokken liquidaties

AMSTERDAM (ANP) - Richard R. (52), alias Rico de Chileen, is dinsdag in zijn cel aangehouden voor poging tot uitlokking van twee liquidaties. Zijn advocaat bevestigt vrijdag berichtgeving van het AD hierover. Het gerechtshof legde hem dinsdag dertien jaar celstraf op voor leidinggeven aan een criminele organisatie die liquidaties pleegde, handelde in drugs en geld witwaste.

2 uur geleden