Boels-Dolmans wel gewoon van start in Spaanse wielerkoers
PAMPLONA (ANP) - De vrouwenwielrenploeg van Boels-Dolmans gaat donderdag wel gewoon van start in de Spaanse wielerkoers Emakumeen Nafarroako Klasikoa. Dat meldt sportief directeur Danny Stam. Eerder op donderdag trok CCC-Liv, met boegbeeld Marianne Vos, zich terug. De leiding vindt de gezondheidsrisico's in de regio Navarra te groot.
Stam ziet geen reden om niet de fiets op te stappen. "We hebben een eis bij de organisatie neergelegd. Iedereen moet een coronatest overhandigen. Als je die niet kan aanleveren, krijg je geen rugnummer. Dat doen ze heel netjes hier, ze komen het goed na", zegt hij.
De organisatie en ploegen zijn eensgezind, merkt Stam. De internationale wielrenunie heeft een protocol opgesteld maar is verder te weinig zichtbaar, vindt de sportief directeur van Boels-Dolmans. "De UCI is de baas van het wielrennen. Ze moeten meer optreden en verantwoording nemen. We betalen niet voor niets geld voor een licentie. Maar ze houden zich nu van alles afwezig."
Geen oordeel
Stam heeft geen oordeel over het besluit van CCC-Liv om niet te starten. "Dat moet ieder voor zich bepalen." CCC-Liv zei bedenkingen te hebben bij de coronaprotocollen van andere ploegen. "Wij weten uit de dagelijkse gezondheidschecks en coronatesten dat niemand van onze ploeg is besmet. Mochten we meedoen, dan komen we in contact met rensters die, naar het zich laat aanzien, mogelijk niet de verplichte coronatest hebben ondergaan", aldus teammanager Van den Boom. Maar Stam geeft dus aan dat rensters geen nummer krijgen als ze de organisatie de test niet overhandigen.
Bij Boels-Dolmans fietsen onder anderen Anna van der Breggen en Chantal Blaak
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Remco Evenepoel is trots op zijn tweede plek in de Tour de France achter Tadej Pogačar, die met zijn vijfde eindzege gedeeld recordhouder is geworden in de Tour. Dat zei de Belg zondagavond op de persconferentie na de slotetappe in Parijs.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Tadej Pogačar wil zichzelf niet de druk van het schrijven van geschiedenis opleggen. Dat maakte de Sloveen zondagavond duidelijk tijdens de persconferentie na zijn vijfde eindzege in de Tour de France, waarmee hij gedeeld recordhouder is geworden in de belangrijkste wielerwedstrijd ter wereld.
4 uur geledenESTORIL (ANP/BELGA) - Luca Van Assche heeft het tennistoernooi van Estoril gewonnen. De 22-jarige Fransman rekende in de finale af met de 21-jarige Belg Alexander Blockx. Het werd 6-4 4-6 7-5.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Mathieu van der Poel dacht al een jaar aan winnen in de Tour de France op de Champs-Élysées. Dat zei de Nederlander na zijn zege in de slotetappe van de Tour in het flashinterview.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - De Mexicaan Isaac Del Toro heeft het jongerenklassement van de Tour de France gewonnen. De 22-jarige renner van UAE Team Emirates zette zaterdag in de koninginnenrit al een grote stap naar de eindwinst van de witte trui door bijna 2 minuten te pakken op de 19-jarige Fransman Paul Seixas. Zondag kwam zijn trui ondanks een lekke band niet meer in gevaar, omdat halverwege de etappe de tijdsverschillen werden opgenomen. Lenny Martinez (Frankrijk) is derde geworden in het jongerenklassement.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Tadej Pogačar (27) heeft zondag voor de derde keer op rij en voor de vijfde keer in zijn carrière de Tour de France gewonnen. Daarmee is de Sloveen gedeeld recordhouder geworden in de grootste wielerwedstrijd ter wereld met Jacques Anquetil, Eddy Merckx, Bernard Hinault en Miguel Induráin.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Mathieu van der Poel heeft op de Champs-Élysées in Parijs de slotetappe van de Tour de France gewonnen. Na een zenuwslopende finale, waarin hij met Tourwinnaar Tadej Pogačar ontsnapt was, wist hij zijn ploeggenoot Jasper Philipsen, die de sprint van de achtervolgende groep won, nipt voor te blijven. Groenetruidrager Mads Pedersen werd derde. Olav Kooij werd vijfde, Rick Pluimers zevende.
6 uur geleden