Boekwinkelketen BoekenVoordeel maakt doorstart
ALMERE (ANP) - Boekwinkelketen BoekenVoordeel maakt een doorstart. Van de 86 winkels kunnen er 65 tot 75 doorgaan. De curator is akkoord gegaan met een voorstel van de familie Rozendaal, de originele oprichters van de keten. Ook de rechtbank heeft de doorstart goedgekeurd, zegt BoekenVoordeel. Van de 400 medewerkers behouden ongeveer 270 hun baan.
De komende weken maakt de keten het definitieve aantal winkels bekend dat een doorstart maakt. De winkels die geen doorstart maken, worden leeggehaald. Leveranciers zullen het centrale magazijn weer gaan bevoorraden zodat het aanbod in de winkels en de webshop kan worden uitgebreid.
De curator meldt dat het voorstel het "meest gunstig" was in zowel financiƫle zin als voor het behoud van de winkels en de werkgelegenheid. Ervaring in de bedrijfsvoering en de onderlinge samenwerkingen binnen het bedrijf speelden ook een belangrijke rol. Er zijn geen verdere financiƫle details bekendgemaakt.
Huur
De keten vroeg in april faillissement aan. Door de gedwongen sluiting wegens corona kwam het bedrijf flink in problemen en liep de schuldenlast onoverkoombaar hoog op. De maanden dat de winkels verplicht dicht waren betaalde de keten de helft van de huur. Onderhandelen over de huur lukte niet met alle verhuurders. Eind april werd al bekend dat een doorstart aannemelijk werd. Er werden toen al gesprekken gevoerd met onder meer familie van oprichter Wim Rozendaal senior.
BoekenVoordeel begon 37 jaar geleden in Amsterdam als familiebedrijf. Behalve voordelig geprijsde boeken verkoopt het bedrijf ook spellen, puzzels, kranten, tijdschriften en hobbyproducten. De keten heeft ook nog 27 Belgische vestigingen. Deze vielen buiten de faillissementsaanvraag.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie heeft de Verenigde Staten zondag opgeroepen tot naleving van de onderlinge handelsafspraken die afgelopen zomer zijn gemaakt. Daarmee reageert Brussel op de door president Donald Trump aangekondigde nieuwe wereldwijde tariefverhogingen na een voor hem ongunstige uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Europees Parlement stelt de stemming over de handelsovereenkomst tussen de EU en de VS, die voor deze week gepland stond, mogelijk uit. Bernd Lange, rapporteur van de handelscommissie van het parlement, heeft zondag aangegeven dat hij in een spoedvergadering maandag gaat voorstellen het ratificatieproces op te schorten. Hij vindt dat nodig door de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof van vrijdag en nieuwe tariefaankondigingen van president Donald Trump.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisatie VNO-NCW vreest hogere Amerikaanse importheffingen voor Europese producten na de tariefaankondigingen van president Donald Trump van dit weekend. De lobbyclub voor het Nederlandse bedrijfsleven vindt wel veel onduidelijk en durft nog geen harde conclusies te trekken.
10 uur geledenZOETERMEER (ANP) - FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, roept Nederland en de Europese Unie op zo snel mogelijk duidelijkheid te verschaffen over de Amerikaanse importheffingen voor Europese goederen. Volgens de lobbyclub uit het Nederlandse bedrijfsleven zorgt de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof van vrijdag voor veel onzekerheid. Door Trumps tariefaankondigingen op vrijdag en zaterdag is de behoefte aan duidelijkheid "nog noodzakelijker" geworden, heeft een woordvoerster zondag laten weten.
12 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Indiase handelsfunctionarissen stellen een reis naar de Verenigde Staten uit die bedoeld was om een voorlopige handelsdeal tussen de twee landen af te ronden. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het uitstel heeft te maken met de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof die veel van de importheffingen van president Donald Trump ongeldig verklaarde.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Donald Trump eist dat Netflix bestuurslid Susan Rice "onmiddellijk" ontslaat of anders "de gevolgen ondervindt". Op Truth Social maakte de Amerikaanse president haar uit voor een "politieke pion", die "geen talent of vaardigheden" heeft.
15 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR/BLOOMBERG/BELGA) - Handelspartners van de Verenigde Staten verspreid over de wereld onderzoeken de impact van de door president Donald Trump aangekondigde nieuwe Amerikaanse importtarieven. Trump kreeg vrijdag een tegenslag te verwerken toen het Amerikaanse hooggerechtshof oordeelde dat een groot deel van zijn tarieven onwettig was. Vervolgens kondigde Trump een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent aan op buitenlandse goederen. Zaterdag verhoogde hij deze heffing naar 15 procent.
15 uur geleden