
Boekpresentatie 'Luchtoorlog boven Zeeland, deel 6a, Walcheren' in Museum Veere
VEERE - Op donderdag 30 maart 2023 verzamelden genodigden zich in de Schotse Huizen teVeere voor de boekpresentatie van ‘Luchtoorlog boven Zeeland, deel 6a, Walcheren’. De schrijvers presenteerden met trots het eerste deel in de reeks over Walcheren. De burgemeester van gemeente Veere, Frederiek Schouwenaar, opende de bijeenkomst.
Zes jaar geleden brachten Wim de Meester en Kees Stoutjesdijk een eerste boek uit over de Luchtoorlog boven Zeeland, dat ging over Noord-Beveland. Daarna volgden delen over Schouwen-Duiveland, Zeeuws-Vlaanderen, Zuid-Beveland en Tholen-Sint Philipsland. 30 maart 2023 werd het eerste deel in de reeks over Walcheren gepresenteerd. Hierna volgen er nog drie boeken over de Luchtoorlog boven Walcheren en er volgt nog een afsluitend boek over de ‘Kuststrook’.
Deel 6a ‘Luchtoorlog boven Walcheren’
De Luchtoorlog boven Zeeland, deel 6A, Walcheren gaat terug naar de jaren 1939-1940: voor Nederland het begin van de Tweede Wereldoorlog. Veel aandacht is er voor de rol van het Franse leger en hun strijd tegen de oprukkende Duitse troepen op Walcheren. Ook het bombardement op Middelburg in mei 1940 wordt uitgelicht, dat levert een verhaal op dat afwijkt van het bestaande beeld. De vele bombardementen in de periode mei tot en met december 1940 worden door de schrijvers voorzien van kritische kanttekeningen. Dit zijn slechts enkele van de onderwerpen die aan bod komen. De tientallen verhalen, nieuwe feiten en nog niet eerder gepubliceerde documenten en foto’s maken dit boek tot een uniek document over deze periode.
Boekpresentatie
Zo’n 70 gasten, waaronder ook vertegenwoordigers uit het buitenland, verzamelden zich voor de boekpresentatie in de Schotse Huizen. Burgemeester Schouwenaar verwelkomde alle gasten en bedankte de schrijvers: “Met jullie werk houden jullie de geschiedenis vand e Tweede Wereldoorlog in herinnering en dat achten we als zeer belangrijk: opdat we niet vergeten.” Er volgde een lezing van meneer Stoutjesdijk (Stichting WW2Research) en kapitein Jonker (commandant Bergings- en Identificatiedienst). Daarna werden de eerste boekexemplaren overhandigd en spraken majoor Aalberts (Stafofficier Vliegtuigberging), kolonel Meister (Defensie Attaché van de ambassade van de Bondsrepubliek Duitsland) en Mevrouw Reimer (familie van een omgekomen Franse vlieger) de gasten toe.
Meer informatie
Kijk voor meer informatie op www.ww2research.nl. Boeken over de Luchtoorlog zijn verkrijgbaar via deze website en alle Zeeuwse en gespecialiseerde boekhandels.
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG - 'Benut de kansen die Zeeland biedt voor de landelijke opgaven, zoals de versnelling van de energietransitie en een oplossing voor het woningtekort', met deze boodschap reageren de Zeeuwse overheden dinsdag op de troonrede van koning Willem-Alexander en de Miljoenennota die op deze Prinsjesdag is gepresenteerd.
6 uur geledenMIDDELBURG - Donderdagmorgen (18 september) is het weer tijd voor het maandelijkse koffie-uurtje in de bibliotheek in Middelburg voor mensen met Parkinson en hun naasten.
8 uur geledenKOUDEKERKE - Bewoners en vertegenwoordigers van woningcorporatie Zeeuwland en de gemeente Veere vierden vorige week woensdag de opening van zestien appartementen en een ontmoetingsruimte aan de Kerkstraat in Koudekerke. Bewoners maakten samen met wethouder De Visser de naam van het gebouw bekend: Residence Coudekerke.
13 uur geledenMIDDELBURG/DOMBURG - De Provincie Zeeland stopt met het bestrijden van nesten van de Aziatische hoornaar. 'Het budget voor 2025 raakt uitgeput, terwijl het aantal meldingen dit jaar explosief is gestegen', laat Zeeland weten.
14 uur geledenZEELAND - Het is vandaag de derde dinsdag van september: Prinsjesdag. In Den Haag leest koning Willem-Alexander de troonrede voor in de in de Koninklijke Schouwburg, traditiegetrouw in aanwezigheid van de Staten-Generaal en genodigden.
17 uur geledenMIDDELBURG - Op landgoed Ter Hooge in Middelburg, het decor van haar podcast Mina & Mevrouw, gaat Maartje Duin zondag (21 september) om 11.00 uur in gesprek met luisteraars.
1 dag geledenARNEMUIDEN - Haar kont - ja, zo heet dat nu eenmaal - stroomlijnen was een gevecht, maar Axel Wijnmaalen en Lukas Zandbergen kregen het zwoegend voor elkaar. De studenten hebben hun doorzettingsvermogen bewezen, want hun idee om als afstudeerproject een hoogaars te bouwen, zette de school op zijn kop. "We moesten haar kleiner maken, want de balken pasten niet door de deuren het lokaal in", vertellen de twee. Dankzij hun vakmanschap en vindingrijkheid - in hun eigen woorden 'koppig' - zijn ze met hun Zeeduivel geslaagd aan het Hout- en Meubileringscollege Rotterdam. Zaterdag ging ze feestelijk te water bij historische scheepswerf Meerman in Arnemuiden.
1 dag geleden