Boek over jeugd Máxima krijgt een eigen tv-serie
AMSTERDAM (ANP) - Het boek 'Máxima Zorreguieta. Moederland' van Marcia Luyten krijgt een eigen tv-serie. Millstreet Films maakte dinsdag bekend de filmrechten te hebben gekocht van uitgeverij De Bezige Bij.
Anne de Clercq, bekend van de series Zonder Jas Naar Buiten, Soof en Feuten, is de beoogd regisseur. Later dit jaar komt er ook een Argentijnse uitgave van het boek. In 'Máxima Zorreguieta. Moederland' wordt de jeugd en afkomst van Máxima in beeld gebracht. Het is het eerste deel van het verhaal. Het tweede deel, Vaderland, komt eind volgend jaar uit. Dat gaat over de Nederlandse jaren van Máxima.
Journalist en auteur Marcia Luyten wist voor het boek medewerking te krijgen van de familie van Máxima, haar Argentijnse vriendenkring, oud-studiegenoten en voormalige collega's. Zij vertelden met toestemming van Máxima in detail, maar wel anoniem, over de waarden waarmee Máxima opgroeide en in welk milieu dat gebeurde.
Maandagavond vertelde Máxima in een interview met Matthijs van Nieuwkerk dat ze het boek zelf niet wilde lezen, omdat ze liever niet over zichzelf leest.
Meer uit Binnenland
GRANADILLA DE ABONA (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius komt zondag om 05.30 uur lokale tijd aan bij Tenerife (06.30 uur Nederlandse tijd). Het gaat voor anker in de buurt van Granadilla de Abona, aan de zuidkant van het eiland. Vanaf ongeveer 08.00 uur lokale tijd (09.00 uur in Nederland) kunnen de eerste mensen naar de wal worden gebracht. Daarna gaan ze meteen door naar het vliegveld, heeft de rederij Oceanwide Expeditions zaterdagavond laten weten.
7 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.
10 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Circa 29 opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius vliegen zondag van Tenerife naar Eindhoven. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Onder hen zijn zowel Nederlanders als mensen uit andere landen.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het housefestival Music On in Amsterdam gaat dit weekeinde definitief niet door. De gemeente heeft zaterdag op het laatste moment de vergunning voor het feest ingetrokken. De organisator spande een kort geding aan om het besluit terug te laten draaien, maar de rechter heeft dat afgewezen. De reden daarvoor is nog niet bekend.
13 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag drie mensen aangehouden. Twee personen voor belediging en één voor het zich niet kunnen legitimeren. De demonstraties verliepen verder zonder grote incidenten. Even na 15.00 uur verlieten de laatste actievoerders het terrein voor het azc. Zij zijn vervolgens buiten het dorp in bussen gestapt.
14 uur geledenGENÈVE (ANP) - De directeur-generaal van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft zich direct gericht tot de bevolking van Tenerife, waar zondag het door hantavirus getroffen schip m/v Hondius wordt verwacht. Tedros Adhanom Ghebreyesus drukt de inwoners van het Spaanse eiland op het hart dat zij een gering risico lopen en dat de samenwerkende landen en gezondheidsautoriteiten er alles aan doen om dat zo te houden.
16 uur geleden