Boek over jeugd Máxima krijgt een eigen tv-serie
AMSTERDAM (ANP) - Het boek 'Máxima Zorreguieta. Moederland' van Marcia Luyten krijgt een eigen tv-serie. Millstreet Films maakte dinsdag bekend de filmrechten te hebben gekocht van uitgeverij De Bezige Bij.
Anne de Clercq, bekend van de series Zonder Jas Naar Buiten, Soof en Feuten, is de beoogd regisseur. Later dit jaar komt er ook een Argentijnse uitgave van het boek. In 'Máxima Zorreguieta. Moederland' wordt de jeugd en afkomst van Máxima in beeld gebracht. Het is het eerste deel van het verhaal. Het tweede deel, Vaderland, komt eind volgend jaar uit. Dat gaat over de Nederlandse jaren van Máxima.
Journalist en auteur Marcia Luyten wist voor het boek medewerking te krijgen van de familie van Máxima, haar Argentijnse vriendenkring, oud-studiegenoten en voormalige collega's. Zij vertelden met toestemming van Máxima in detail, maar wel anoniem, over de waarden waarmee Máxima opgroeide en in welk milieu dat gebeurde.
Maandagavond vertelde Máxima in een interview met Matthijs van Nieuwkerk dat ze het boek zelf niet wilde lezen, omdat ze liever niet over zichzelf leest.
Meer uit Binnenland
WENEN (ANP) - De Vlaamse omroep VRT wil dat de omroepen die zijn aangesloten bij de European Broadcasting Union (EBU) gaan stemmen over welke landen mogen meedoen aan het Eurovisie Songfestival. Ook wil de Vlaamse zender een duidelijke stellingname tegen oorlog en geweld. Als dat niet gebeurt, stuurt België volgend jaar geen kandidaat.
5 uur geledenVICTORIA (ANP) - Een Canadese opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt omroep CBC op basis van een Canadese gezondheidsfunctionaris.
7 uur geledenBARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.
14 uur geledenPURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.
14 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.
17 uur geleden