Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boeing omlaag, banken omhoog op licht hoger Wall Street

Boeing omlaag, banken omhoog op licht hoger Wall Street

NEW YORK (ANP) - Vliegtuigbouwer Boeing was vrijdag een grote daler op Wall Street. Het bedrijf heeft last van productieproblemen bij de 737 MAX-vliegtuigen en dat kan de levering vertragen. Een onderdeel van de romp is mogelijk niet van de gewenste kwaliteit, maar al geleverde vliegtuigen zijn niet getroffen.

De 737 MAX is een populair toestel en Boeing verdient daar veel geld aan, dus beleggers schrokken en zetten het aandeel ruim 6 procent lager. Eerder stonden alle 737 MAX-toestellen zo'n anderhalf jaar aan de grond na twee crashes door een verkeerd werkend veiligheidssysteem. Boeing wilde eigenlijk de productie deze zomer weer naar het oude niveau opvoeren. Leverancier Spirit AeroSystems kelderde bijna 18 procent.

Banken deden het juist wel goed op de Amerikaanse beurzen. JPMorgan Chase, Wells Fargo en Citi openden alle drie de boeken en hadden door de hoge rente de wind in de rug. Ook de mini-bankencrisis van de afgelopen weken kon dat niet verstoren. JPMorgan zag daardoor zelfs meer klanten rekeningen openen. In de Verenigde Staten was er vooral onrust over regionale banken die in de problemen kwamen en werden grootbanken daardoor juist als veilig gezien. Op die banken wordt namelijk strenger toezicht gehouden.

JP Morgan en Wells Fargo

JP Morgan haalde een recordwinst en werd ruim 7 procent hoger gezet. Ook branchegenoot Wells Fargo (plus 1 procent) deed het beter dan verwacht. Die bank is een grote hypotheekverstrekker en verdiende daar door gestegen rentes meer aan. Ook Citi (plus 4 procent) voerde de winst op.

De Dow-Jonesindex stond na enkele minuten handel een fractie hoger op 34.042 punten. De breed samengestelde S&P 500 won 0,3 procent tot 4160 punten. Techbeurs Nasdaq steeg ook 0,3 procent en stond op 12.201 punten.

Mogelijke recessie

De winkelverkopen in de VS gingen harder omlaag dan verwacht. Consumenten maakten zich in maart zorgen om een mogelijke recessie en de onrust in de bankensector. De prijzen die producenten voor hun waren vragen gingen in maart omlaag ten opzichte van een maand eerder, wat kan duiden op een verder afzwakkende inflatie.

Een vat Amerikaanse olie werd 0,5 procent duurder op 82,53 dollar en Brentolie kostte 0,3 procent meer, op 86,36 dollar per vat.

De euro noteerde 1,1027 dollar. Daarmee staat de Europese eenheidsmunt rond het hoogste niveau in meer dan een jaar tegenover de dollar.

Meer uit Financieel

Bedrijven sluiten kantoren in Dubai om dreiging Iran

DEN HAAG (ANP) - Een aantal bedrijven sluit kantoren in Dubai of evacueert personeel, meldt persbureau AFP op basis van ingewijden. Onder andere de Amerikaanse bank Citi en consultancykantoren Deloitte en PwC ondernemen actie.

1 uur geleden
International SOS evacueerde 1000 werknemers uit Midden-Oosten

LONDEN (ANP) - International SOS, een organisatie die bedrijven helpt personeel in veiligheid te brengen, heeft sinds het uitbreken van de Iranoorlog meer dan duizend mensen geëvacueerd uit het Midden-Oosten. Dat gebeurde zowel over land als door de lucht. De organisatie verwacht dat meer evacuaties volgen.

2 uur geleden
Nervositeit op Europese beurzen door hoge olieprijzen houdt aan

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag vrijwel vlak gesloten. Daarmee kreeg de opleving van de AEX van een dag eerder geen duidelijk vervolg. Waar dalende olieprijzen toen nog voor optimisme op de aandelenbeurzen zorgden, nam de nervositeit weer toe toen energie weer duurder werd door de oorlog in het Midden-Oosten. Elders in Europa waren aanzienlijke verliezen te zien.

2 uur geleden
Oud-ledenparlement eist geld voor verzet tegen hervorming FNV

AMSTERDAM (ANP) - De strijd tussen het voormalige ledenparlement van FNV en het interim-bestuur van de vakbond krijgt een nieuw hoofdstuk. Oud-leden van het orgaan kondigden vorige maand aan in cassatie te gaan tegen een uitspraak van de ondernemingskamer, om zich te verzetten tegen een hervorming bij de bond. Maar ze hebben te weinig geld om daarvoor advies in te winnen. Daarom willen ze dat de ondernemingskamer het interim-bestuur opdraagt "alle nodige en mogelijke maatregelen" te treffen om de zaak alsnog mogelijk te maken, maakt het gerechtshof in Amsterdam bekend.

2 uur geleden
FT: EU overweegt Nederlander van Russische sanctielijst te halen

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten overwegen de Nederlandse oliehandelaar Niels Troost van de sanctielijst te halen, meldt de Financial Times. Troost werd in december 2024 op de sanctielijst gezet omdat zijn bedrijf Paramount Energy and Commodities DMCC herhaaldelijk Russische olie boven de olieprijslimiet verhandelde.

3 uur geleden
WOZ-bureau vraagt te veel voor taxaties, oordelen rechtbanken

HAARLEM (ANP) - Huiseigenaren die bezwaar maken tegen de WOZ-waarde van hun huis, moeten goed letten op de tarieven van bezwaarbureaus. Volgens een reeks uitspraken bij de rechtbanken Noord-Holland en Zeeland-West-Brabant heeft een WOZ-bezwaarbureau veel te veel geld gevraagd voor het opstellen van taxatierapporten.

4 uur geleden
IEA: recordvrijgave olie moet druk op energiemarkt verlichten

PARIJS (ANP) - Het Internationaal Energie Agentschap (IEA) bevestigt dat leden 400 miljoen vaten olie vrijgeven uit de noodreserves. Dat is de grootste vrijgave in de geschiedenis van de organisatie.

4 uur geleden