Boeing: China belangrijke aanjager bij vraag nieuwe vliegtuigen
SEATTLE (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China zal de komende decennia een belangrijke aanjager zijn bij de vraag naar nieuwe passagiersvliegtuigen. Volgens Boeing zal het land over de komende twintig jaar goed zijn voor een vijfde van alle leveringen van nieuwe toestellen in de wereld.
Boeing denkt dat China in de periode tot en met 2042 in totaal 8560 nieuwe verkeersvliegtuigen nodig zal hebben. Daarvan is twee derde nodig voor uitbreiding van de vloot vanwege de stijgende vraag naar binnenlandse luchtreizen in China. Maar er zijn ook nieuwe vliegtuigen nodig om oudere modellen te vervangen.
De Amerikaanse vliegtuigbouwer denkt verder dat China in die periode 134.000 nieuwe piloten nodig zal hebben, 138.000 technici en 161.000 cabinewerkers om aan die groei te kunnen voldoen. "Het binnenlandse vliegverkeer in China is inmiddels het niveau van voor corona gepasseerd en het internationale verkeer toont gestaag herstel", aldus een bestuurder van Boeing.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - De financiële situatie van Nederlandse huiseigenaren is verslechterd na een periode van herstel, meldt NHG (Nationale Hypotheek Garantie) na onderzoek onder ongeveer 2400 mensen.
3 uur geledenSANTA CLARA (ANP) - Nvidia, de belangrijkste ontwikkelaar van chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI), heeft in het afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten behaald door de grote vraag naar zijn chips voor AI-datacenters. Volgens het bedrijf werd een omzet in de boeken gezet van 81,6 miljard dollar. Dat is een stijging van 85 procent vergeleken met een jaar eerder.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke winsten de handel uitgegaan, geholpen door een sterke daling van de olieprijzen. AI-chipconcern Nvidia stond bij de stijgers op Wall Street in aanloop naar de kwartaalcijfers die na het slot worden gepubliceerd.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, gaat snel een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat melden bronnen aan The Wall Street Journal. Dat zou binnen enkele dagen of weken kunnen gebeuren en mogelijk zelfs al komende vrijdag, aldus de zakenkrant.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een flinke plus gesloten, waarbij een nieuw slotrecord werd bereikt. De chipfondsen ASMI, Besi en ASML stonden bij de sterkste stijgers in de hoofdgraadmeter. De olieprijzen gingen juist flink omlaag.
10 uur geledenSEJONG (ANP/AFP/RTR) - De vakbond bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics heeft een geplande staking tot nader order uitgesteld. Tienduizenden werknemers van Samsung dreigden te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. Maar volgens de bond is nu een voorlopige deal gesloten na arbitrage van de minister van Arbeid in het conflict.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASN Bank wil zijn aandeel in de hypotheekmarkt verdubbelen. Volgens topman Roland Boekhout kan het financiële concern dat voor elkaar krijgen door ervoor te zorgen dat een hypotheekaanvraag "appeltje-eitje" is bij de bank.
12 uur geleden