Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boeing biedt stakende werknemers loonsverhoging van 35 procent

Boeing biedt stakende werknemers loonsverhoging van 35 procent

SEATTLE (ANP/RTR/DPA) - Boeing biedt de circa 33.000 stakende werknemers bij fabrieken in Seattle en Portland een loonsverhoging van 35 procent over een periode van vier jaar om zo een einde te maken aan de staking die al meer dan een maand duurt en de vliegtuigbouwer miljarden kost. Ook biedt Boeing een eenmalige bonusbetaling van 7000 dollar en andere verbeteringen van de arbeidsvoorwaarden.

De vakbond IAM zal het verbeterde loonbod komende woensdag voorleggen aan het personeel van Boeing om te stemmen. Het verbeterde bod van Boeing kwam mede tot stand met hulp van de Amerikaanse onderminister van Arbeid Julie Su, die bemiddelaar is tussen beide partijen.

De staking begon op vrijdag 13 september nadat het personeel een cao-bod van Boeing had afgewezen. Door de staking is de vliegtuigproductie in de fabrieken in Seattle en Portland stilgevallen. Daar worden vliegtuigen van de types 737 MAX, 767 en 777 gemaakt.

Banen op de tocht

Vorig weekend werd nog bekend dat Boeing 17.000 banen gaat schrappen om kosten te besparen. Dat is ongeveer 10 procent van het personeelsbestand. Ook waarschuwde Boeing voor een groter dan verwacht verlies in het derde kwartaal door de kosten van de staking voor het bedrijf.

Onderminister Su voerde afgelopen week gesprekken met de vakbond IAM en ook met Boeing-topman Kelly Ortberg. Volgens de bond is het nieuwe voorstel het "overwegen waard" voor de stakende werknemers, maar is er geen zekerheid dat het bod wordt goedgekeurd. Boeing zegt uit te kijken naar de stemming op woensdag. Die dag publiceert het bedrijf ook zijn resultaten over het derde kwartaal.

Technische mankementen

Boeing kampt naast de staking ook met een reeks problemen rond kwaliteit sinds een 737 MAX 9 van Alaska Airlines in januari in de lucht een deurpaneel verloor en een noodlanding moest maken. Daarna werden meer technische mankementen aan toestellen van Boeing ontdekt. De autoriteiten houden de vliegtuigfabrikant sindsdien scherper in de gaten en Boeing moet de kwaliteitscontroles in fabrieken verbeteren. Eind juli werd Ortberg benoemd als nieuwe topman om orde op zaken te stellen.

Meer uit Financieel

Europese Commissie 'klaar' voor handelsdeal met VS

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is "klaar om een deal te sluiten" met de Verenigde Staten, zei een woordvoerder van de Europese Commissie maandag. "Er wordt goede vooruitgang geboekt en de gesprekken gaan de goede kant op", voegde hij daaraan toe. De Europese Commissie wil op 9 juli een handelsdeal met de VS sluiten. Dat is de deadline die de Amerikaanse president Donald Trump heeft gesteld.

1 uur geleden
Haven Rotterdam luidt dinsdag Nationaal Industrie Alarm

ROTTERDAM (ANP) - De haven van Rotterdam laat dinsdag het Nationaal Industrie Alarm afgaan om aandacht te vragen voor de problemen waarmee de industrie in de haven kampt. Daarbij wordt op verschillende plekken getoeterd door trucks, gaan alarmsignalen af en worden scheepsbellen geluid.

2 uur geleden
Tata Steel: CO2-uitstoot met 5 megaton omlaag door verduurzaming

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel Nederland zegt dat de CO2-uitstoot van de staalfabriek in IJmuiden vanaf 2030 jaarlijks met 5 megaton wordt verlaagd door duurzamere productie. Dat is een vermindering van 40 procent vergeleken met het huidige niveau. Dat staat in het Milieu Effect Rapport dat Tata Steel heeft ingediend bij de provincie Noord-Holland en op de eigen website is gepubliceerd.

4 uur geleden
Staking distributiecentra raakt AH-winkels Rotterdam en Den Haag

ZAANDAM (ANP) - De staking door uitzendkrachten bij twee distributiecentra van Albert Heijn raakt de winkels van het supermarktconcern in de regio Rotterdam en Den Haag. Dat meldt een woordvoerster van het supermarktconcern. De uitzendkrachten voeren sinds vorige week actie bij distributiecentra in Geldermalsen en Pijnacker omdat ze een goede eigen cao willen.

4 uur geleden
ING schrapt 230 banen bij tak voor grote zakelijke klanten

AMSTERDAM (ANP) - ING schrapt ongeveer 230 banen bij zijn tak voor grote zakelijke klanten. Het concern zegt dat de ingreep nodig is om zijn personeelsbestand "in evenwicht te brengen voor toekomstige groei". Volgens ING kampt de bank onder meer met tegenvallende inkomsten en verhevigde concurrentie, waardoor de kosten meer op de organisatie drukken.

5 uur geleden
Weinig beweging op Damrak ondanks recordstanden op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet maandag weinig beweging zien, na de stevige koerswinst op vrijdag. Beleggers deden het rustig aan ondanks de positieve stemming op Wall Street, waar de belangrijke S&P 500-index en techgraadmeter Nasdaq nieuwe recordstanden bereikten door optimisme aan het handelsfront. Zo bevestigde China vrijdag dat een voorlopige handelsdeal met de Verenigde Staten rond is. Ook zei handelsminister Howard Lutnick dat Washington op het punt staat overeenkomsten te sluiten met andere grote handelspartners.

5 uur geleden
Noors pensioenfonds doet defensiebedrijven in ban om Gaza

OSLO (ANP/AFP) - Het grootste pensioenfonds van Noorwegen KLP doet de defensiebedrijven Oshkosh uit de Verenigde Staten en het Duitse Thyssenkrupp in de ban omdat ze wapens en militaire apparatuur verkopen aan het Israƫlische leger voor inzet in de oorlog in Gaza. De aandelenbelangen die KLP had in de twee ondernemingen zijn daarom verkocht.

6 uur geleden