Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boegbeeld conservatieven VS Pat Robertson (93) overleden

Boegbeeld conservatieven VS Pat Robertson (93) overleden

WASHINGTON (ANP) - De invloedrijke Amerikaanse televisiepersoonlijkheid Pat Robertson is overleden. Hij stond bekend als een van de boegbeelden van de christelijke conservatieve beweging in de Verenigde Staten. Robertson stierf volgens zijn organisatie op 93-jarige leeftijd in zijn huis in Virginia Beach.

Robertson stond bekend om zijn religieuze programma's op de Amerikaanse televisie. Die gaven hem ook politieke invloed. Hij stond aan de basis van mediaorganisatie Christian Broadcasting Network en de conservatieve lobbygroep Christian Coalition en keerde zich onder meer tegen abortus en homoseksualiteit.

De bekende conservatief deed in de jaren tachtig een vergeefse poging om president te worden, nadat miljoenen aanhangers daar in een handtekeningenactie steun voor hadden uitgesproken. Robertson, zelf de zoon van een politicus, verloor na een succesvolle start in de voorverkiezingen van de Republikeinse Partij uiteindelijk van de latere president George Bush.

Robertson schuwde ook de controverse niet. Hij ontving kort na de aanslagen van 11 september 2001 televisieprediker Jerry Falwell in zijn programma 700 Club. Daar reageerde Robertson instemmend op de opmerking dat "heidenen, voorstanders van abortus, feministen en homoseksuelen" mede verantwoordelijk waren voor het terroristische geweld met duizenden doden.

Meer uit Buitenland

De Wever waarschuwt voor verdwijnen staal- en metaalindustrie

RIJKHOVEN (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever waarschuwt voor het verdwijnen van de petrochemische industrie, de staal- en de metaalindustrie in de EU. "Als je dat verliest, heb je geen strategische autonomie meer", zei hij voor het begin van de informele EU-top over concurrentiekracht.

16 minuten geleden
Bronnen: meeste buitenlanders weg uit IS-kamp in Syrië

DAMASCUS (ANP/AFP) - Vrijwel alle buitenlandse families zijn weg uit het Syrische kamp al-Hol, zeggen bronnen bij humanitaire organisaties tegen persbureau AFP. In het kamp zaten familieleden vast van strijders van Islamitische Staat. Dat waren voor een groot deel Syriërs en Irakezen, maar ook ruim 6000 mensen uit zo'n veertig andere landen.

17 minuten geleden
Adviseur Europees Hof wil stop EU-betalingen aan Hongarije

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie zou het intrekken van de opschorting van betalingen aan Hongarije ongedaan moeten maken. Dit meent de Kroatische advocaat-generaal van het Europees Hof van Justitie, Tamara Ćapeta. Ze geeft daarmee een meerderheid van het Europees Parlement gelijk. Dat was naar het hof gestapt om de betalingen aan Hongarije stop te zetten.

35 minuten geleden
Spionnen: dochter dictator Kim wordt klaargestoomd als opvolger

SEOUL (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De dochter van de Noord-Koreaanse dictator Kim Jong-un wordt gepositioneerd om hem op te volgen. Dat concludeerde de Zuid-Koreaanse inlichtingendienst NIS, die onder meer keek naar hoe dochter Ju Ae wordt afgebeeld in staatsmedia en hoe vaak ze in de openbaarheid verschijnt. Ze wordt vaak prominent afgebeeld naast haar vader bij bijvoorbeeld raketlanceringen en militaire parades.

47 minuten geleden
Merz en Macron zij aan zij bij heidag over concurrentiekracht EU

RIJKHOVEN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz en de Franse president Emmanuel Macron hebben broederlijk, zij aan zij en in hun eigen taal, de urgentie benadrukt van een concurrerender Europa en de voltooiing van de Europese interne markt. Dat deden zij donderdag bij aankomst in het Vlaamse kasteel Alden Biesen waar de regeringsleiders van de EU-landen bijeen zijn voor een heidag over concurrentiekracht.

58 minuten geleden
Britse premier boos na uitspraken miljardair over 'kolonisatie'

LONDEN (ANP/RTR) - Uitspraken van de miljardair Jim Ratcliffe over migratie hebben in het Verenigd Koninkrijk tot ophef geleid. De mede-eigenaar van Manchester United verklaarde dat zijn land is "gekoloniseerd door immigranten". Premier Keir Starmer reageerde verontwaardigd en zei dat Ratcliffe zijn excuses moet aanbieden.

1 uur geleden
Actiever Duitsland wil ook hoogste militair naast Rutte leveren

BRUSSEL (ANP) - Duitsland wil bij de NAVO niet alleen de meeste generaals, maar ook de hoogste militair adviseur van secretaris-generaal Mark Rutte leveren. Het steeds actievere Europese zwaargewicht heeft zijn legerchef voorgedragen als voorzitter van de 32 NAVO-topmilitairen.

1 uur geleden