Bodemonderzoeker Fugro blijft goede zaken doen met offshore wind
LEIDSCHENDAM (ANP) - Bodemonderzoeker Fugro blijft goede zaken doen met werkzaamheden voor de bouw van windparken op zee. Het beursgenoteerde bedrijf uit Leidschendam zag mede daardoor de omzet vorig jaar flink toenemen.
De totale omzet steeg met 27,5 procent tot 2,2 miljard euro in vergelijking met een jaar eerder. Bij offshore windparken ging de omzet van Fugro met liefst 55 procent omhoog door de grote vraag van klanten naar de diensten van het bedrijf.
Maar de onderneming levert ook meer werkzaamheden aan olie- en gasbedrijven, want daar zag Fugro de vraag met 37 procent toenemen. Door de oorlog in Oekraïne zijn veel landen aan het investeren in meer eigen olie- en gaswinning. Bij de tak voor infrastructuur was echter wel een daling van de inkomsten voor Fugro te zien.
'Niet slim'
Het orderboek van Fugro voor de komende twaalf maanden staat op bijna 1,5 miljard euro. De onderneming rekent voor dit jaar op verdere groei. Daarnaast gaat Fugro voor het eerst in tien jaar weer dividend uitkeren, namelijk 40 cent per aandeel.
Topman Mark Heine spreekt van goede prestaties en zegt dat Fugro met zijn geodata, zoals informatie over zeebodems, een cruciale rol speelt bij de energietransitie. Het bedrijf is zijn activiteiten aan het uitbreiden naar bijvoorbeeld onderzoek voor CO2-opslag op zee en kustbescherming.
Verder stelt Heine dat Fugro veel nationaliteiten in dienst heeft en kenniswerkers uit het buitenland hard nodig te hebben. Volgens hem is de huidige discussie in politiek Den Haag over beperkingen bij buitenlandse kennismigranten dan ook onverstandig. "Nederland zou niet slim bezig zijn om dat te beperken. Mensen die dat roepen staan niet met beide benen op de grond", vindt Heine.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn licht lager begonnen aan een nieuwe handelsdag, nadat een dag eerder nieuwe recordstanden bij de Amerikaanse hoofdgraadmeters op de koersenborden werden gezet. Beleggers op Wall Street deden het even voorzichtig aan nu het geweld in het Midden-Oosten weer is opgelaaid door Iraanse aanvallen op Koeweit en Bahrein en Amerikaanse aanvallen op Iran.
15 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - In de Europese Unie staan ruim 1 miljoen banen op het spel door wereldwijde concurrentie en geopolitieke spanningen. Dat meldt de Europese Commissie in het voorjaarspakket dat woensdag werd gepubliceerd. Onder meer de bouw, de metaalindustrie, de auto-industrie en het transport zijn volgens het rapport kwetsbaar.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil dat er bij publieke bestedingen aan chips, AI en clouddiensten voorkeur wordt gegeven aan bedrijven in de EU of bedrijven die investeren in onderzoek en ontwikkeling in de EU. Dat staat in een voorstel van de Europese Commissie over zogeheten technologische onafhankelijkheid.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De juridische strijd tussen Greenpeace en een Amerikaans oliepijpleidingbedrijf over een megarekening voor de milieuclub wordt nu ook in Nederland uitgevochten. De rechtbank in Amsterdam verklaarde zich woensdag bevoegd om te oordelen. Greenpeace beschouwt het tussenvonnis als overwinning en "belangrijke stap voorwaarts".
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten dreigen nieuwe importheffingen in te stellen voor producten uit zestig economieën, waaronder de Europese Unie, Canada en China. Volgens Washington falen de landen in het uitbannen van producten die mogelijk met dwangarbeid zijn gemaakt.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shell Nederland krijgt een nieuwe topman. Huidig president-directeur Frans Everts treedt per 1 september af en wordt dan opgevolgd door Thomas de Boer. Everts geeft sinds 1 april 2023 leiding aan Shell Nederland en neemt na een dienstverband van 37 jaar afscheid van het bedrijf.
5 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Google moet van de Britse mededingingsautoriteit aanpassingen doorvoeren rond de AI-samenvattingen in zijn zoekresultaten. Dat moet leiden tot eerlijkere deals voor uitgevers en consumenten en de zoekdiensten van Google in het Verenigd Koninkrijk verbeteren, meldt de Competition and Markets Authority (CMA) woensdag.
6 uur geleden