Boca Juniors bewijst Maradona eer met zege op andere oud club
BUENOS AIRES (ANP) - Boca Juniors, de club waar Diego Maradona zijn loopbaan afsloot, heeft het eerste duel sinds het overlijden van de voetballegende winnend afgesloten. Newell's Old Boys, een andere club waarvoor Maradona speelde, werd met 2-0 verslagen.
De wedstrijd in Buenos Aires stond volledig in het teken van het afscheid van Maradona. Het duel werd voorafgegaan door een minuut applaus en in de middencirkel lag een rond doek met daarop 'Diego voor altijd'. Op de tribunes waren grote spandoeken opgehangen. Alle spelers van Boca traden aan met de naam van Maradona op de achterzijde van hun shirt.
De Colombiaan Edwin Cardona maakte beide doelpunten. Hij vierde de 1-0 door met een shirt van het Argentijnse elftal te gaan staan voor de box waar Maradona altijd zat en applaudisseerde daar met zijn ploeggenoten. In de box zat de oudste dochter van Maradona, Dalma, die haar tranen niet in bedwang kon houden.
Later werd het licht in het stadion uit gedaan en bleef alleen het licht in de box waar Maradona altijd zat branden. "De mensen vergeten niet wie hen gelukkig heeft gemaakt. Dank je", schreef Boca op sociale media.
Maradona zette in 1997 bij Boca Juniors een punt achter zijn loopbaan. Hij speelde er eerder van 1981 tot 1982. Van 1993 tot 1994 speelde hij ook een aantal duels bij Newell's Old Boys uit Rosario.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (AN/AFP) - Trainer Arne Slot kijkt uit naar de terugkeer van Mohamed Salah bij Liverpool. De 33-jarige aanvaller was de laatste weken actief met Egypte op de Afrika Cup. Voor zijn vertrek naar het toernooi in Marokko leefde de sterspeler enige tijd in onmin met de Nederlandse coach.
49 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Jamal Musiala staat na zes maanden voor een rentree bij Bayern München. De aanvallende middenvelder zit volgens zijn trainer Vincent Kompany in de selectie van de kampioen voor de uitwedstrijd van zaterdag tegen RB Leipzig.
49 minuten geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard huurt tot het einde van het seizoen Lance Duijvestijn van Sparta. Dat meldt de Rotterdamse club op de eigen website. De 27-jarige middenvelder speelde sinds afgelopen zomer voor Sparta.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - Het inkomen van FIFA-voorzitter Gianni Infantino is vier keer zo hoog sinds zijn aanstelling in 2016. Dat blijkt uit documenten die door de Franse krant Le Monde zijn ingezien. Infantino verdiende in 2024 ruim 5 miljoen euro. Hij kreeg tien jaar geleden een beginsalaris van 1,28 miljoen euro.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Ruud van Nistelrooij (49) maakt vanaf 1 februari deel uit van de technische staf van het Nederlands elftal. De voormalige spits van Oranje wordt assistent van bondscoach Ronald Koeman in aanloop naar het WK voetbal deze zomer in de VS, Canada en Mexico.
2 uur geledenROME (ANP) - Oranje-international Donyell Malen verruilt Aston Villa op huurbasis voor AS Roma. De nummer 5 van de Serie A heeft een koopoptie opgenomen in de overeenkomst van de 26-jarige aanvaller. Dat meldt de Italiaanse club op de eigen website.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker voor een verrassing gezorgd. De Noord-Hollanders waren op Het Kasteel te sterk voor Sparta Rotterdam: 1-2.
14 uur geleden