Boaz wil vooral andere kinderen helpen
KRABBENDIJKE – Hij is pas tien jaar oud, diende al een petitie in voor een skatebaan en is vrijdag verkozen tot eerste kinderburgemeester van de gemeente Reimerswaal. Problemen oplossen zit Boaz van Houte uit Krabbendijke in het bloed en dus ziet hij het al helemaal voor zich. “Eerst proberen profvoetballer te worden, dan burgemeester!”
Echt uit de lucht viel zijn deelname aan de verkiezing niet, want ook op school zet Boaz zich in voor alles en iedereen. “Vorig jaar zat ik in groep zes, we wilden graag voetballen, maar dat wilde groep vier ook en we hadden maar één bal. Toen heb ik geregeld dat we om en om konden, zodat we toch allebei konden spelen.” Toen zijn juf vroeg wie de eerste kinderburgemeester van Reimerswaal wilde worden, wist hij genoeg. “Dat is wat voor mij. Ik wil mij graag inzetten voor de gemeente en ik dacht dat ik dat wel kon!”
Natuurlijk leider
Zijn sollicitatie begon met een filmpje van een minuut en bracht hem tot de laatste zeven die tegen elkaar mochten strijden in het gemeentehuis in Kruiningen. Hij legt uit hoe dat ging. “In het filmpje moest je vertellen wat je plannen waren en waarom je kinderburgemeester wilde worden, daarna was het afwachten.” Het wachten werd beloond en dus verscheen hij vrijdag voor een selectiecommissie bestaande uit onder andere burgemeester José van Egmond, haar assistente Maria en een wethouder. Dat vragenvuur was best spannend, vertelt Boaz. “Ze vroegen waar ik voetbalde, wat ik van plan was en waarom ik dacht dat ik het goed zou kunnen. Ik voelde mij voor even burgemeester!” Aan zijn voorbereiding lag het niet. “Ik had geoefend op de vragen en had een CV opgesteld. Mijn juf van vorig jaar had een aanbevelingsbrief geschreven.” Dat werkte, want Boaz won en de commissie was enthousiast. “Boaz sprong er echt uit”, liet de selectiecommissie weten. “Hij is een natuurlijk leider en heeft goede ideeën. Luistert naar anderen en is goed in problemen oplossen.”
Petitie
Dat blijkt wel uit het feit dat Boaz onlangs zelfs een petitie voor een pumptrackbaan in zijn dorp indiende. “We konden niet skaten, dus toen dacht ik: Dan regel ik het zelf! Toen hebben we vierhonderd handtekeningen verzameld en een brief geschreven aan de burgemeester.” Deze week neemt de gemeenteraad een besluit over de baan.
Lintjes
Op 26 januari volgt Boaz’ installatie tot kinderburgemeester. Dan kan het echte werk beginnen. “Helpen op het gebied van sporten, spelen en arme kinderen. En ik heb gehoord dat je goed moet zijn in lintjes doorknippen, gelukkig ben ik goed met een schaar!” De verdediger van voetbalclub Krabbendijke hoorde via FaceTime van de burgemeester dat hij had gewonnen, sindsdien ontving hij vele felicitaties en kan hij niet wachten om te beginnen. “Ik wil niet alleen Krabbendijke helpen, maar heel Reimerswaal!”
BIJDRAGE DANIËL WISSEL
Meer uit Reimerswaal
KAPELLE- De Zonnebloemafdeling Goes-Kapelle organiseert op zaterdag 22 november een optreden van het accordeonorkest Accordeola in het Heer Hendrikhuis aan de Te Werfstraat 18.
3 maanden geledenYERSEKE - Ondanks het eerdere besluit om de officiële intocht van Sinterklaas af te gelasten, heeft Sinterklaas zaterdag toch voet aan wal gezet in Yerseke. De Sint kwam met zwart geschminkte Pieten, een onderwerp dat al langere tijd tot discussie leidt. Actievoerders waren niet aanwezig, waardoor de alternatieve intocht rustig verliep.
3 maanden geledenHANSWEERT - Sinterklaas en zijn pieten staan te trappelen om voet aan wal te zetten in Hansweert. Ze hebben goed nieuws: de pakjesboot ligt op koers en Sint en zijn pieten hopen zondag 16 november rond 14.30 uur te arriveren in de buitenhaven bij de steiger van het fiets-voetveer. Muziekvereniging EMM/ Scheldegalm zal het gezelschap verwelkomen met de bekende sinterklaas-meezingers.
3 maanden geledenKrabbendijke - Het voormalig veilingterrein in Krabbendijke krijgt een nieuwe invulling. De gemeenteraad heeft duidelijke kaders vastgesteld voor de inrichting van het terrein, dat een groene ontmoetingsplek voor het dorp moet worden.
3 maanden geledenYERSEKE - De gemeente Reimerswaal bereidt zich voor op een aangekondigde demonstratie tijdens de sinterklaasintocht in Yerseke, komende zaterdag 15 november.
3 maanden geledenKAPELLE/ BIEZELINGE - Nova Melodica uit Kapelle-Biezelinge bestaat 55 jaar! Reden om terug te kijken, dankbaar te zijn en feest te vieren! Het jongerenkoor en -combo, onder leiding van dirigent Marianne van Dijke, viert dit met een muzikaal optreden op zaterdag 15 november in Theater De Mythe in Goes. Met een gevarieerd programma vol krachtige gospelsongs wordt u meegenomen op een reis vol van hoop en verwachting. Juist in het donker laten hoop en vertrouwen ons uitzien naar de toekomst. De zon zal opnieuw opgaan, iedere dag weer.
3 maanden geledenWaarde - Wie de garage bij Dirk en Jeanette Verburg inloopt, hoort het meteen: een vrolijk koor van getjilp, gefluit en gekwetter. Via een trapje naar boven kom je in een ruimte die letterlijk leeft. De hele bovenverdieping is één grote volière, gevuld met wel 130 kanaries en dwergpapegaaitjes.
3 maanden geleden