
Boaz wil vooral andere kinderen helpen
KRABBENDIJKE – Hij is pas tien jaar oud, diende al een petitie in voor een skatebaan en is vrijdag verkozen tot eerste kinderburgemeester van de gemeente Reimerswaal. Problemen oplossen zit Boaz van Houte uit Krabbendijke in het bloed en dus ziet hij het al helemaal voor zich. “Eerst proberen profvoetballer te worden, dan burgemeester!”
Echt uit de lucht viel zijn deelname aan de verkiezing niet, want ook op school zet Boaz zich in voor alles en iedereen. “Vorig jaar zat ik in groep zes, we wilden graag voetballen, maar dat wilde groep vier ook en we hadden maar één bal. Toen heb ik geregeld dat we om en om konden, zodat we toch allebei konden spelen.” Toen zijn juf vroeg wie de eerste kinderburgemeester van Reimerswaal wilde worden, wist hij genoeg. “Dat is wat voor mij. Ik wil mij graag inzetten voor de gemeente en ik dacht dat ik dat wel kon!”
Natuurlijk leider
Zijn sollicitatie begon met een filmpje van een minuut en bracht hem tot de laatste zeven die tegen elkaar mochten strijden in het gemeentehuis in Kruiningen. Hij legt uit hoe dat ging. “In het filmpje moest je vertellen wat je plannen waren en waarom je kinderburgemeester wilde worden, daarna was het afwachten.” Het wachten werd beloond en dus verscheen hij vrijdag voor een selectiecommissie bestaande uit onder andere burgemeester José van Egmond, haar assistente Maria en een wethouder. Dat vragenvuur was best spannend, vertelt Boaz. “Ze vroegen waar ik voetbalde, wat ik van plan was en waarom ik dacht dat ik het goed zou kunnen. Ik voelde mij voor even burgemeester!” Aan zijn voorbereiding lag het niet. “Ik had geoefend op de vragen en had een CV opgesteld. Mijn juf van vorig jaar had een aanbevelingsbrief geschreven.” Dat werkte, want Boaz won en de commissie was enthousiast. “Boaz sprong er echt uit”, liet de selectiecommissie weten. “Hij is een natuurlijk leider en heeft goede ideeën. Luistert naar anderen en is goed in problemen oplossen.”
Petitie
Dat blijkt wel uit het feit dat Boaz onlangs zelfs een petitie voor een pumptrackbaan in zijn dorp indiende. “We konden niet skaten, dus toen dacht ik: Dan regel ik het zelf! Toen hebben we vierhonderd handtekeningen verzameld en een brief geschreven aan de burgemeester.” Deze week neemt de gemeenteraad een besluit over de baan.
Lintjes
Op 26 januari volgt Boaz’ installatie tot kinderburgemeester. Dan kan het echte werk beginnen. “Helpen op het gebied van sporten, spelen en arme kinderen. En ik heb gehoord dat je goed moet zijn in lintjes doorknippen, gelukkig ben ik goed met een schaar!” De verdediger van voetbalclub Krabbendijke hoorde via FaceTime van de burgemeester dat hij had gewonnen, sindsdien ontving hij vele felicitaties en kan hij niet wachten om te beginnen. “Ik wil niet alleen Krabbendijke helpen, maar heel Reimerswaal!”
BIJDRAGE DANIËL WISSEL
Meer uit Reimerswaal
GOES - Op dinsdag 27 mei vindt in theater De Mythe in Goes de elfde editie plaats van de Zeeuwse Ondernemersdag. Het evenement is bedoeld voor (pre)starters, zzp'ers en kleine mkb-bedrijven die kennis, inspiratie en een sterker netwerk zoeken.
20 uur geledenKRUININGEN - Een binnenvaartschip heeft maandagmiddag schade opgelopen bij het binnenvaren van de voorhaven in het Kanaal door Zuid-Beveland. Door snel ingrijpen van bemanning en hulpdiensten kon worden voorkomen dat het schip zonk.
23 uur geledenREIMERSWAAL - Er kunnen 15 nieuwe Lief & Leedstraten worden opgezet in de gemeente Reimerswaal. Dit volgt op de toevoeging van 8 nieuwe straten, en nu is het aan de bewoners om de handen ineen te slaan.
1 dag geledenRILLAND - Gisterenmiddag is een persoon gewond geraakt na een val op de motorcrossbaan in Rilland. De politie meldde dat de val een medische oorzaak had.
1 dag geledenHANSWEERT - Afgelopen weekend tijdens de landelijke Reddingbootdag in Hansweert hebben bezoekers van het KNRM-reddingstation een bijzondere ervaring opgedaan toen ze getuige waren van een daadwerkelijke hulpverleningsactie.
2 dagen geledenREIMERSWAAL - De gemeente Reimerswaal organiseert op dinsdag 3 juni 2025 een bijeenkomst voor deelnemers van de Reimerswaalse wandelgroepen. Het is de start van een jaarlijkse traditie, bedoeld om wandelaars te verbinden en te inspireren.
2 dagen geledenRILLAND- De hulpdiensten zijn zaterdagmorgen ingezet voor een verkeersongeval op de Bathseweg. Ter plaatse bleek dat één persoon medische hulp nodig had en voor nader onderzoek met spoed naar het ziekenhuis overgebracht moest worden. Dit gebeurde onder politiebegeleiding. De politie laat weten dat er sprake was van een medisch ongeval.
3 dagen geleden