Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boa kan volgens vakbond niet strenger controleren op coronapas

Boa kan volgens vakbond niet strenger controleren op coronapas

BAARN (ANP) - Een strengere controle op hoe goed horecaondernemers het coronatoegangsbewijs checken is voor boa’s "niet uitvoerbaar", zegt vakbond BOA ACP in een reactie op uitspraken van OMT-lid Marc Bonten. Die stelde maandagavond in Nieuwsuur dat gezien het oplopend aantal coronabesmettingen vooral de nu geldende regels, zoals het tonen van de coronapas, beter nageleefd moeten worden. Ook de controle op de QR-codes laat te wensen over, zei Bonten.

Maar ook nu komen de boa’s, die namens gemeenten horecazaken controleren, volgens BOA ACP al handen tekort voor de controle. "We zijn eigenlijk met een opdracht de straat op gestuurd die bijna niet uit te voeren is", aldus voorzitter Richard Gerrits. "De controle is heel erg moeilijk, er zijn veel meer horecagelegenheden dan boa’s."

Liever ziet Gerrits makkelijkere maatregelen om te handhaven, zoals de 1,5 meter afstand, of een bredere toepassing van polsbandjes. Dat zou minder intensief zijn om op te controleren. "Als we er toch voor kiezen om meer toezicht te gaan houden op de horeca, gaat dat ten koste van andere leefbaarheidsmaatregelen", zegt Gerrits. Volgens hem komt het controleren van horecaondernemers nu niet in de top 3 van werkzaamheden van boa's voor.

Meer uit Binnenland

Honderden mensen bij protestmars in Amsterdam om oorlog Oekraïne

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam nemen zo'n 300 tot 400 mensen deel aan een protestmars vanaf het Museumplein naar de Dam om te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel.

5 minuten geleden
Schoof: dat waren twee weken absolute topsport

DEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof heeft zondag op X gememoreerd dat de Winterspelen erop zitten voor Nederland. "Wat was het een ongelooflijk mooi feest en wat hebben we genoten van twee weken absolute topsport. Met tien gouden, zeven zilveren en drie bronzen medailles waren dit de meest succesvolle Winterspelen ooit."

44 minuten geleden
Politiek en mediawereld reageren bedroefd op overlijden Postema

HILVERSUM (ANP) - Het overlijden van Koos Postema heeft tot veel reacties geleid uit media en politiek. Zondag werd bekend dat de radio- en tv-presentator op 93-jarige leeftijd is overleden.

1 uur geleden
Tv-presentator Koos Postema (93) overleden

HILVERSUM (ANP) - Tv-presentator Koos Postema is op 93-jarige leeftijd overleden. Dat heeft een woordvoerder van zijn familie zondag aan het ANP bekendgemaakt. Postema overleed zaterdag aan de gevolgen van ouderdom in het bijzijn van zijn twee dochters Judith en Ingrid.

3 uur geleden
Populaire skigebieden Lech en Zürs weer bereikbaar na lawine

LECH (ANP) - De populaire skigebieden Lech en Zürs zijn weer bereikbaar voor automobilisten, meldt de Oostenrijkse nieuwszender ORF. De Arlbergpas was sinds zaterdagmiddag afgesloten na een lawine, hierdoor konden mensen het gebied tijdelijk niet in of uit. De regio is erg populair onder Nederlandse wintersporters.

3 uur geleden
Verdachte mishandeling agent bij asielprotest Den Haag nog vast

DEN HAAG (ANP) - Van de acht personen die zaterdag zijn aangehouden tijdens een demonstratie in Den Haag, zit nog een verdachte vast. Er werd gedemonstreerd tegen de komst van asielzoekers in het voormalige Haga Ziekenhuis aan de Sportlaan. De persoon die nog vastzit, wordt verdacht van het mishandelen van een politieagent. De agent werd met een voorwerp op het achterhoofd geslagen.

4 uur geleden
Vrouw (81) omgekomen bij ongeluk op A59 na spookrijden

WAALWIJK (ANP) - Bij een ongeluk op de snelweg A59 bij Waalwijk is in de nacht van zaterdag op zondag een 81-jarige vrouw uit Oosterhout om het leven gekomen. Ze botste met haar auto tegen een ander voertuig. Uit onderzoek blijkt dat de vrouw aan het spookrijden was, meldt de politie.

5 uur geleden