Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BNP Paribas betaalt miljoenen in schikking derivatendrama Vestia

BNP Paribas betaalt miljoenen in schikking derivatendrama Vestia

PARIJS (ANP) - De woningcorporaties die uit het vroegere Vestia zijn voortgekomen, hebben een schikking getroffen met BNP Paribas. Vestia had de Franse bank eerder aansprakelijk gesteld in het derivatenschandaal, dat de corporatie jaren terug miljarden euro's kostte. BNP Paribas betaalt nu een bedrag van in totaal 37,5 miljoen euro aan Hef Wonen, Hof Wonen en Stedelink.

Vestia kwam in 2012 in de problemen door grote tegenvallers op derivaten. Dat zijn complexe financiële producten die waren bedoeld om renterisico's af te dekken. Andere woningcorporaties moesten bijspringen om de grootste corporatie van Nederland overeind te houden. BNP Paribas zou ook een aandeel hebben gehad in de affaire die Vestia en de corporatiesector in totaal meer dan 2,5 miljard euro schade heeft opgeleverd. Bij de schikking zit echter geen erkenning van enige aansprakelijkheid of onrechtmatig handelen.

Vestia was al langer bezig schadevergoedingen te halen bij de vermeende veroorzakers van de financiële problemen. Zo werd eerder ook al geschikt met andere betrokken banken, waaronder ABN AMRO en Deutsche Bank. Volgens een woordvoerder speelt er na de schikking met BNP Paribas nog een procedure. Dat betreft het geschil met de Britse bank Barclays.

Sinds 1 januari dit jaar bestaat Vestia evenwel niet meer. De corporatie is gesplitst in drie nieuwe woningcorporaties: Hef Wonen in Rotterdam, Hof Wonen in Den Haag en Stedelink in Delft, Zoetermeer en Zuidplas. Het vroegere Vestia Energie gaat tegenwoordig door het leven als Loek Warmte.

Meer uit Financieel

Voedingsmiddelenconcern Nestlé schrapt wereldwijd 16.000 banen

VEVEY (ANP/BLOOMBERG) - Nestlé, 's werelds grootste voedingsbedrijf, gaat de komende twee jaar wereldwijd ongeveer 16.000 banen schrappen om kosten te besparen. Het gaat om 12.000 kantoorfuncties en 4000 functies in de productie en toeleveringsketen, maakte het concern bekend.

36 minuten geleden
Zorg over druk op centrale banken speelt ook in Europa, zegt IMF

WASHINGTON (ANP) - Het onder druk staan van de onafhankelijkheid van centrale banken is niet alleen in de Verenigde Staten een punt van zorg, maar ook in Europa. Dan gaat het niet zozeer om de eurozone, maar juist om landen net daarbuiten, die geen deel uitmaken van de muntunie. Daarop wijst de Nederlandse bestuurder van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij in gesprek met het ANP.

38 minuten geleden
Verandering bij Wereldbank door bezuinigingen ontwikkelingshulp

WASHINGTON (ANP) - De Wereldbank wil ontwikkelingshulp meer laten aansluiten bij de nationale belangen van donerende landen. Dat is nodig omdat steeds meer overheden bezuinigen op ontwikkelingshulp. Ook in Nederland is dit het geval. Door anders te werk te gaan hoopt de Wereldbank landen te bewegen toch geld te blijven storten, heeft bestuurslid Eugene Rhuggenaath laten weten bij de jaarvergadering van de bank in Washington.

2 uur geleden
Verzekeraars krijgen weer minder schadeclaims van woningbranden

DEN HAAG (ANP) - Verzekeraars hebben vorig jaar opnieuw minder schadeclaims van woningbranden gekregen. Ook het totaal uitgekeerde schadebedrag is afgenomen. Dit meldt het Verbond van Verzekeraars op basis van nieuwe cijfers.

5 uur geleden
Sluiproute dividendbelasting veel groter dan gedacht, zegt SOMO

AMSTERDAM (ANP) - De belastingvrijstelling waarmee bedrijven via inkoop van eigen aandelen dividendbelasting ontwijken, blijkt veel groter dan tot nu toe werd aangenomen. Volgens nieuw onderzoek van de Stichting Onderzoek Multinationale Ondernemingen (SOMO) zou het afschaffen van deze regeling de schatkist minstens 2,2 miljard euro per jaar opleveren. Dat is ruim twee keer zoveel als het Centraal Planbureau (CPB) inschat in de doorrekening Keuzes in Kaart 2027-2030.

8 uur geleden
Amerikaanse banken eindigen hoger op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Bank of America en Morgan Stanley zijn woensdag hoger geëindigd op de aandelenbeurzen in New York. De Amerikaanse banken openden de boeken, waaruit hogere winsten naar voren kwamen, onder meer dankzij goede resultaten met zakenbankieren.

9 uur geleden
Luchtvaartbranche VS dringt aan op beëindiging shutdown

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartbranche dringt aan op het beëindigen van de overheidssluiting in de Verenigde Staten. Topman Chris Sununu van Airlines for America wijst daarbij op de toenemende druk op luchtverkeersleiders, die door de zogeheten shutdown zonder loon moeten werken.

10 uur geleden