BMX'er Kimmann bereikt finale Spelen, Van Gendt en Harmsen niet
TOKIO (ANP) - BMX'er Niek Kimmann heeft de hoge verwachtingen van de Nederlandse equipe op de Olympische Spelen in Tokio waar kunnen maken. De 25-jarige fietscrosser uit Lutten bereikte vrijdag de finale, die later in de ochtend wordt verreden. Bij de mannen gingen Twan van Gendt en Joris Harmsen op het Ariake Urban Sports Park roemloos ten onder in de halve finales.
Bij de vrouwen wist alleen Merel Smulders zich te plaatsen voor de finale. Ze finishte in haar heat in de halve finale als derde, mede door een val bij de Amerikaanse Alise Willoughby en de Australische Saya Sakakibara.
Laura Smulders, die brons pakte op de Spelen van Londen 2012, kwam in haar eerste run ten val, waarbij ze ook Judy Baauw meenam. Smulders leek er het ergst aan toe, finishte nog wel, maar reed een kansloze tweede heat. Baauw kon het in de tweede en derde heat ook niet meer rechtzetten. Smulders en Baauw eindigden respectievelijk als achtste en zevende in de halve finale.
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - De Italiaanse wielrenner Jonathan Milan heeft zijn tweede etappezege op rij geboekt in de UAE Tour. In een vlakke etappe over 168 kilometer rond Dubai was Milan de snelste in de eindsprint.
8 minuten geledenLIVIGNO (ANP/AFP) - De Amerikaanse freestyleskiër Hunter Hess heeft vrijdag gezegd dat hij "extra gemotiveerd" was nadat Donald Trump hem een "echte loser" had genoemd. Dat deed de Amerikaanse president nadat Hess had verklaard met gemengde gevoelens Amerika bij de Winterspelen te vertegenwoordigen in het huidige politieke klimaat.
11 minuten geledenMILAAN (ANP) - Unibet Rose Rockets, de wielerploeg van Bas Tietema, mag zijn debuut maken in een grote ronde. De ploeg heeft een wildcard ontvangen voor de Giro d'Italia, die op 8 mei van start gaat in Bulgarije.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense delegatie zal niet deelnemen aan de openingsceremonie van de Paralympische Winterspelen in Milaan. Ook eist het Oekraïense nationale paralympisch comité dat de Oekraïense vlag niet wordt gebruikt tijdens die ceremonie. Woensdag liet de Oekraïense overheid al weten geen regeringsfunctionarissen af te laten reizen naar Milaan voor de Paralympische Spelen.
5 uur geledenLIÉVIN (ANP) - De Britse atlete Keely Hodgkinson (23) heeft een wereldrecord gelopen op de 800 meter indoor. In het Franse Liévin liep ze naar een tijd van 1.54,87, bijna een seconde sneller dan het bijna 24 jaar oude wereldrecord van de Sloveense Jolanda Ceplak. Het record stond sinds 3 maart 2002, de geboortedag van Hodgkinson.
14 uur geledenGLASGOW (ANP) - Darter Gian van Veen heeft op de derde speeldag van de Premier League de finale verloren. In het Schotse Glasgow was Jonny Clayton uit Wales met 6 legs tegen 2 te sterk voor de Nederlander, die in januari verliezend finalist was op het WK darts.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Kunstrijdster Alysa Liu heeft namens de Verenigde Staten goud gewonnen op de individuele wedstrijd op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina. De Japanse Kaori Sakamoto pakte het zilver, voor haar landgenote Ami Nakai.
14 uur geleden