BMW wil veel meer elektrische auto's gaan bouwen
MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse autoconcern BMW is van plan de komende drie jaar nog veel meer elektrische auto's te gaan bouwen. Volgens topman Oliver Zipse wordt de productie verhoogd met nog eens een kwart miljoen auto's, om zo de positie van BMW op de markt voor elektrische voertuigen te versterken.
In een interview zei Zipse dat in 2023 ongeveer een vijfde van de omzet van BMW uit elektrische auto's moet komen. Dat is nu circa 8 procent. "We hadden al ambitieuze groeiplannen en we willen onze marktpositie nog verder uitbreiden."
Zipse zei wel zich zorgen te maken dat de overgang naar elektrisch rijden in Duitsland wordt gehinderd door een gebrek aan oplaadpunten in het land. Hij wil dan ook dat er veel meer laadpunten bijkomen om aan de toenemende vraag te kunnen voldoen. Naar verwachting rijden er in 2030 in Duitsland wel 10 miljoen elektrische auto's rond.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen zijn vrijdag lager geopend na de plussen een dag eerder. Applied Materials behoorde tot de verliezers op Wall Street na bekendmaking van cijfers door de grote fabrikant van chipapparatuur. Het aandeel zakte in de vroege handel 1,6 procent.
10 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - China kan nog meer vliegtuigen kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump tijdens de terugreis van zijn staatsbezoek aan China. Hij zei donderdag al dat China een bestelling van tweehonderd vliegtuigen bij Boeing doet. Mogelijk kan de order wel groeien tot 750 vliegtuigen, aldus Trump.
26 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FNV wil dat Schiphol beveiligers op de luchthaven zelf in dienst neemt. De luchthaven moet dat niet langer regelmatig uitbesteden aan andere organisaties. Deze oproep doet de grootste vakbond van Nederland om de zorgen onder medewerkers op de luchthaven aan te pakken.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP/RTR) - The Magnum Ice Cream Company is vrijdag flink in waarde gestegen op de Amsterdamse beurs. De opmars volgde op geruchten over een mogelijke overname van het bedrijf achter ijsmerken als Magnum, Cornetto en Ben & Jerry's. Het aandeel noteerde rond 12.35 uur ruim 14 procent hoger.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Een zesdaagse staking in april heeft voor minder reizigers via Frankfurt Airport gezorgd. Piloten en cabinepersoneel van luchtvaartmaatschappij Lufthansa legden het werk neer en als gevolg daarvan werden vele vluchten geschrapt. De grootste luchthaven van Duitsland ontving ongeveer een half miljoen minder passagiers ten opzichte van een jaar eerder.
3 uur geledenWUHAN (ANP/AFP) - Autofabrikant Stellantis, eigenaar van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, gaat de samenwerking met het Chinese Dongfeng verder uitbreiden. Onder de deal zullen vanaf 2027 twee nieuwe Jeep-modellen en twee nieuwe Peugeot-modellen worden geproduceerd in de fabriek van Dongfeng in Wuhan. De modellen zijn bestemd voor de Chinese en de buitenlandse markt.
5 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten gaan de bouw van een nieuwe oliepijpleiding versnellen. Het land wil de exportcapaciteit vanuit Fujairah verdubbelen, om zo via de stad in het oosten van de VAE de Straat van Hormuz te kunnen vermijden voor het transporteren van olie.
5 uur geleden