Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BMW boekt meer winst dankzij verkoop duurdere modellen

BMW boekt meer winst dankzij verkoop duurdere modellen

MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse autoconcern BMW heeft in het eerste kwartaal van dit jaar flink meer winst geboekt. De fabrikant profiteerde daarbij van sterke verkopen van zijn duurste modellen en prijsverhogingen, waarmee een zwakkere vraag naar zijn goedkopere instapmodellen werd opgevangen.

De winst, voor belastingen en rentebetalingen, nam toe met bijna 60 procent tot 5,4 miljard euro. De winst van BMW werd daarbij gestimuleerd door zijn Chinese onderneming BMW Brilliance Automotive, waarin het eind 2022 een meerderheidsbelang verwierf. Om de aandeelhouders te belonen, kondigde BMW ook een nieuw aandeleninkoopprogramma aan van 2 miljard euro.

Fabrikanten van luxe-auto's hebben bewezen beter bestand te zijn tegen de impact van een vertragende wereldwijde vraag, aanhoudende inflatie en hogere grondstofkosten. Ondanks dat de knelpunten in de toeleveringsketen afnemen, hebben BMW, Mercedes-Benz en Volkswagen nog steeds aanzienlijke achterstanden in het orderboek die moeten worden weggewerkt.

Duurste modellen

Nu de productie normaliseert en er meer auto's op de markt komen, worden autofabrikanten wel geconfronteerd met het vooruitzicht dat de verkoopprijzen mogelijk weer zullen dalen. Zo heeft de Amerikaanse autofabrikant Tesla dit jaar al meerdere prijsverlagingen van zijn modellen doorgevoerd om de vraag aan te jagen.

Tegelijkertijd zou de vraag naar auto's kunnen afnemen als de wereldeconomie blijft verzwakken. Topman Oliver Zipse van BMW heeft gezegd dat hij verwacht dat de wereldmarkten enigszins zullen afkoelen, maar dat de stijgende verkoop van de duurste modellen van het bedrijf de stijging van de materiaal- en transportkosten zal compenseren.

Meer uit Financieel

Onderzoek: rustiger winkelstraten door hittegolf en meer regen

AMSTERDAM (ANP) - Winkelstraten waren in de eerste helft van 2026 minder druk dan in dezelfde periode vorig jaar. Dat blijkt uit tellingen van onderzoeksbureau RMC. Het weer speelt volgens de onderzoekers daarin een grote rol.

18 minuten geleden
Onderzoek: ruime meerderheid AOW'ers ervaart koopkrachtverlies

DEN HAAG (ANP) - Een ruime meerderheid van de AOW'ers heeft het gevoel dat de koopkracht het afgelopen jaar is verslechterd, meldt seniorenplatform AOW.nu. Van de 10.339 ondervraagde AOW-gerechtigden ervaart volgens het platform 85 procent dat ze ondanks stijgingen van de AOW minder te besteden hebben dan voorheen door de stijgende kosten van het dagelijks leven.

21 minuten geleden
AI van OpenAI slaat op hol en hackt zelfstandig softwareplatform

SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - OpenAI, de maker van ChatGPT, heeft bekendgemaakt dat zijn geavanceerde modellen voor kunstmatige intelligentie tijdens veiligheidstests op hol sloegen. De AI-systemen hadden op eigen initiatief ingebroken in een populair platform voor programmeurs. Het bedrijf uit San Francisco spreekt van een "ongekend cyberincident".

1 uur geleden
AEX-index begint met verlies, AkzoNobel wint na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is woensdag met verlies begonnen. Beleggers bleven voorzichtig door het aanhoudende geweld in het Midden-Oosten. Ook wordt uitgekeken naar de resultaten van de Amerikaanse techbedrijven Alphabet, de eigenaar van Google, IBM, Tesla en Texas Instruments, die na de slotbel op Wall Street naar buiten komen. Sterke resultaten van deze techbedrijven zouden de zorgen over de hoge investeringen in AI en de hoge koerswaarderingen in de sector kunnen wegnemen.

2 uur geleden
Meer mobiele klanten en breedbandaansluitingen bij KPN

ROTTERDAM (ANP) - KPN heeft in het afgelopen kwartaal meer nieuwe mobiele klanten aan zich gebonden. De telecomprovider kreeg er zowel op de consumentenmarkt als de zakelijke markt meer klanten bij. Ook steeg het aantal consumenten met een breedbandaansluiting.

2 uur geleden
Randstad groeit weer na periode van omzetdaling

DIEMEN (ANP) - Uitzendconcern Randstad groeit weer na een periode van omzetdaling. In Noord-Amerika ging de omzet afgelopen maanden duidelijk omhoog en ook in diverse Europese markten was sprake van groei. Dat geeft topman Sander van 't Noordende vertrouwen voor de rest van het jaar.

2 uur geleden
Winst FrieslandCampina hard geraakt door overvloed aan melk

AMERSFOORT (ANP) - De resultaten van FrieslandCampina stonden het afgelopen halfjaar sterk onder druk door een snel gestegen melkaanbod en de daarmee samenhangende daling van de zuivelprijzen. Volgens Jan Derck van Karnebeek, topman van het Nederlandse zuivelconcern, bleef de vraag naar producten als boter, kaas, melkpoeder en houdbare melk achter bij de hoge melkaanvoer.

3 uur geleden