Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bluesfestival Kwadendamme wint Zeeland Refinery Cultuurprijs

Bluesfestival Kwadendamme wint Zeeland Refinery Cultuurprijs

KWADENDAMME - De Zeeland Refinery Cultuurprijs 2021 gaat naar Bluesfestival Kwadendamme. De Borselse wethouder Marga van de Plasse verraste Peter Kempe zaterdagmiddag met de onderscheiding tijdens het festival Cultuur uit de Zak, waarvoor hij optrad in dorpshuis de Burcht in Kwadendamme. 

De jury kende de prijs toe aan het Bluesfestival, omdat het al bijna 30 jaar bestaat, een verbindende factor in de regio is, vele bezoekers er jaarlijks van genieten, veel vrijwilligers zich ervoor inzetten en beginnende bands een podium krijgen. ‘Wat begon als een lokaal festival is na 27 jaar een goed bezocht festijn’, aldus de jury. Bezoekers uit heel Nederland en België weten het meerdaagse muziekspektakel op de sportvelden van Kwadendamme te vinden. ‘Bij de laatste editie in 2019 waren de tickets binnen enkele dagen uitverkocht.’ 

Sinds 1998 is het een tweedaags festival met wel tien muziekgroepen, verdeeld over beide dagen. ‘Het werd elk jaar drukker en drukker, de mensen kwamen van heinde en verre om het festival te bezoeken. Velen bleven slapen in een tentje, dus het was bij de „buren”, waar gratis gekampeerd mocht worden, een vrolijke boel. In 1998 besloot de organisatie om ook iets binnen te doen, vooral als feestje voor de vrijwilligers die in mei tijdens het outdoorfestival altijd twee dagen lang volop in touw zijn. Vrijwilligers konden gratis naar binnen, maar ook andere belangstellenden waren welkom. Het sloeg gelijk aan.’ 

Inmiddels is het indoorfestival een jaarlijks terugkerend festival. In 2012 vond de twintigste editie plaats van het outdoorfestival, met veertien bands over twee dagen. ‘De tent is dan inmiddels gegroeid van 55 bij 15 meter, er is een buitenpodium, een ’night before’ in het plaatselijke café en er wordt op zondag een gospelmis gehouden in de kerk van Kwadendamme. De kracht van het festival is dat het, ondanks de 1200 bezoekers, toch kleinschalig blijft en dat er niet enkel gevestigde bluesbands op het podium staan, maar ook bands op het punt van „ontdekking”.’

Meer uit Beveland

Kinderburgemeester presenteert kunstproject

KORTGENE - Kinderburgemeester Valentijn de la Chambre heeft vrijdag samen met kunstenares Bianca van Duyn een presentatie gegeven op basisscholen De Kamperschouw en De Vliete. Ze vertelden daar over het kunstwerk De Komma van Kortgene.

2 uur geleden
Bermbrand bij Nisse

NISSE - De brandweer is maandagavond uitgerukt voor een bermbrand aan de Zwaakweg bij Nisse.

7 uur geleden
Gaslek en onwelwording in Goes

GOES - De brandweer is vrijdagmiddag uitgerukt voor een gaslek aan de Van Goghstraat in Goes. Tijdens hun inzet verleenden de brandweerlieden ook hulp bij een medisch incident.

9 uur geleden
Spinselmot verandert Hollandse Hoeve in spookbos

GOES - Wie de afgelopen weken door de Hollandse Hoeve fietste of wandelde, is het vast niet ontgaan: zo'n vijfentwintig bomen zijn volledig ingepakt met witte webben. Dat is het werk van de spinselmot, ook wel stippelmot genoemd. 

12 uur geleden
Burgemeester op bezoek bij eeuwling in Colijnsplaat

COLIJNSPLAAT - De heer B. de Loof uit Colijnsplaat viert maandag 16 juni zijn 100e verjaardag. Ter gelegenheid van deze bijzondere mijlpaal bracht burgemeester Meeuwisse die ochtend een felicitatiebezoek aan hem. 

1 dag geleden
Duizenden fietsten Delta Ride for the Roses voor kankeronderzoek

Duizenden deelnemers stapten vrijdag en zaterdag in Goes weer op de fiets voor kankeronderzoek. De Delta Ride for the Roses begon vrijdagavond op de markt in Goes met de Ladies Night Ride. 

1 dag geleden
Gino Buysrogge presenteert album ‘Instrumentals’

KAMPERLAND - Op vrijdagavond 20 juni brengt gitarist en zanger Gino Buysrogge zijn album 'Instrumentals' officieel uit. De presentatie vindt plaats in Brasserie Blush aan de Uithaven 5 in Kamperland. 

1 dag geleden