Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bluesfestival Kwadendamme wint Zeeland Refinery Cultuurprijs

Bluesfestival Kwadendamme wint Zeeland Refinery Cultuurprijs

KWADENDAMME - De Zeeland Refinery Cultuurprijs 2021 gaat naar Bluesfestival Kwadendamme. De Borselse wethouder Marga van de Plasse verraste Peter Kempe zaterdagmiddag met de onderscheiding tijdens het festival Cultuur uit de Zak, waarvoor hij optrad in dorpshuis de Burcht in Kwadendamme. 

De jury kende de prijs toe aan het Bluesfestival, omdat het al bijna 30 jaar bestaat, een verbindende factor in de regio is, vele bezoekers er jaarlijks van genieten, veel vrijwilligers zich ervoor inzetten en beginnende bands een podium krijgen. ‘Wat begon als een lokaal festival is na 27 jaar een goed bezocht festijn’, aldus de jury. Bezoekers uit heel Nederland en België weten het meerdaagse muziekspektakel op de sportvelden van Kwadendamme te vinden. ‘Bij de laatste editie in 2019 waren de tickets binnen enkele dagen uitverkocht.’ 

Sinds 1998 is het een tweedaags festival met wel tien muziekgroepen, verdeeld over beide dagen. ‘Het werd elk jaar drukker en drukker, de mensen kwamen van heinde en verre om het festival te bezoeken. Velen bleven slapen in een tentje, dus het was bij de „buren”, waar gratis gekampeerd mocht worden, een vrolijke boel. In 1998 besloot de organisatie om ook iets binnen te doen, vooral als feestje voor de vrijwilligers die in mei tijdens het outdoorfestival altijd twee dagen lang volop in touw zijn. Vrijwilligers konden gratis naar binnen, maar ook andere belangstellenden waren welkom. Het sloeg gelijk aan.’ 

Inmiddels is het indoorfestival een jaarlijks terugkerend festival. In 2012 vond de twintigste editie plaats van het outdoorfestival, met veertien bands over twee dagen. ‘De tent is dan inmiddels gegroeid van 55 bij 15 meter, er is een buitenpodium, een ’night before’ in het plaatselijke café en er wordt op zondag een gospelmis gehouden in de kerk van Kwadendamme. De kracht van het festival is dat het, ondanks de 1200 bezoekers, toch kleinschalig blijft en dat er niet enkel gevestigde bluesbands op het podium staan, maar ook bands op het punt van „ontdekking”.’

Meer uit Beveland

Internationale BMX’er Mark Vos wil urban coach worden in Goes

GOES - Voor BMX'er en urban-sportliefhebber Mark Vos (41) draait alles om vrijheid, uitdaging en het overwinnen van angst. Wat begon met een crossfietsje met witte bandjes in 1989 groeide uit tot een levenslange passie. "Voor mij is BMX altijd meer geweest dan een sport," vertelt Mark. "Het is een manier om jezelf uit te dagen, je angsten te overwinnen en je grenzen te verleggen. Dat gevoel wil ik nu doorgeven aan een nieuwe generatie."

11 uur geleden
Treinverkeer stil na aanrijding Krabbendijke

KRABBENDIJKE - Vanwege een aanrijding op een spoorwegovergang in Krabbendijke is het treinverkeer op het traject Vlissingen-Roosendaal momenteel verstoord.

14 uur geleden
Gemeente geeft groen licht voor herstel broedeiland Katse Plaat

KATS - De gemeente Noord-Beveland heeft besloten dat de aanleg van een nieuw broedeiland bij de Katse Plaat mag doorgaan. Een bezwaar van een omwonende tegen de vergunning is door het college van burgemeester en wethouders ongegrond verklaard.

16 uur geleden
Verscherpt toezicht in haven Vlissingen-Oost

RITTHEM - In havengebied Vlissingen-Oost wordt extra toezicht gehouden. Aanleiding daarvoor is een 'verdachte situatie', zo heeft de politie maandagavond laat bekendgemaakt.

19 uur geleden
Minister Hermans bezoekt Zeeland en spreekt met Zeeuwen over kerncentrales

HEINKENSZAND - Demissionair minister Sophie Hermans van Klimaat en Groene Groei bracht maandag 8 september een werkbezoek aan Zeeland in het kader van de plannen voor de bouw van twee nieuwe kerncentrales. Het bezoek stond in het teken van participatie: de minister sprak met jongeren, dorpsraden en deelnemers van onder meer de Borselse Voorwaardengroep over hun zorgen, vragen en ideeën.

1 dag geleden
Succesvolle en drukbezochte editie van ‘t Beest Brult

GOES - Afgelopen weekend vond het jaarlijkse 't Beest Brult' weer plaats in 't Beest te Goes. Dit gezellige gratis festival is jaarlijks dé aftrap van het nieuwe film- en concertseizoen. Honderden mensen kwamen samen tijdens het festival en zowel voor het podium buiten als voor het podium in de zaal stond het helemaal vol met publiek. 

1 dag geleden
Gewonde bij botsing tussen auto en camper in Oudelande

OUDELANDE - Bij een aanrijding tussen een auto en een camper in het buitengebied van Oudelande is maandagmiddag een persoon gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde rond 13.30 uur op de kruising van de Zeedijk met de Vijfzoodijk.

1 dag geleden