Bloomberg: weinig grote olietankers op weg naar China
NEW YORK (ANP) - Het aantal grote olietankers dat op weg is naar China is gedaald naar het laagste aantal in bijna twee jaar, heeft financieel persbureau Bloomberg becijferd. Dat wijst op een zwakkere vraag naar olie in de op een na grootste economie van de wereld.
Volgens Bloomberg geven momenteel slechts 86 van de zogenoemde supertankers China aan als hun volgende bestemming in de komende drie maanden. Dat is een daling met vijf ten opzichte van vorige week. Het gaat om het laagste wekelijkse cijfer sinds augustus 2022 in gegevens verzameld door Bloomberg.
De prognose van de Chinese vraag naar olie voor de tweede helft van dit jaar ziet er al langer niet zo sterk uit. De Chinese industrie laat de laatste tijd ook hernieuwde tekenen van krimp zien. Daarmee blijft een van China's belangrijkste sectoren een kwakkelend beeld vertonen, wat het onzeker maakt of het Aziatische land dit jaar aan de eigen economische groeidoelstelling kan voldoen.
Drukkend effect
Mogelijk heeft de situatie komende tijd een drukkend effect op de wereldwijde olieprijzen, maar dat is nu nog lastig te voorspellen. Verder valt Bloomberg op dat er veertien schepen koersen naar Angola. Dat het hoogste aantal sinds eind april. Angola probeert zijn olie-export op te voeren sinds het Afrikaanse land begin dit jaar uit oliekartel OPEC is gestapt.
In totaal zijn de bestemmingen voor de komende maanden bekend van bijna 550 supertankers in de wereld. Maar de vaarschema's kunnen nog veranderen. Bloomberg telde ook nog 37 tankers waarvan niet duidelijk is waar ze precies naartoe varen.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - ASN Bank zegt een technische storing waardoor het spaarsaldo van klanten niet goed wordt weergegeven in de nacht van donderdag op vrijdag te herstellen. Door de storing wordt het saldo op spaar- of beleggingsrekeningen niet goed weergegeven in de app en op de website.
41 minuten geledenALMERE (ANP) - Lidl wil zijn Nederlandse supermarkten vanaf volgend jaar alleen nog maar bevoorraden met elektrische vrachtwagens. Dat is sneller dan gepland, want eerder zei het bedrijf dit voor 2030 te willen doen. Lidl is naar eigen zeggen de eerste supermarktketen die deze stap zet.
47 minuten geledenZIERIKZEE (ANP) - Fashiongroep Omoda neemt de onlinewinkel Wehkamp over van de Britse investeringsmaatschappij Apax Partners. Daarmee komt Wehkamp na elf jaar weer in Nederlandse handen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het aantal reizigers op Europese luchthavens is in april gedaald ten opzichte van een jaar geleden. Het is voor het eerst dat het aantal passagiers is teruggelopen sinds de luchtvaartsector zich herstelde van de coronapandemie, meldt de koepelorganisatie van Europese luchthavens ACI Europe. De daling is het gevolg van de Iranoorlog en een staking in Duitsland.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) behoorde donderdag tot de grote verliezers op het Damrak. De koersdaling van ruim 6 procent volgde op de aankondiging van investeringsfirma Pershing Square van miljardair Bill Ackman om zijn belang in het bedrijf te verkopen.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nederland telt meer miljonairs en hun gezamenlijke vermogen is ook gegroeid. Dat blijkt uit een onderzoek van adviesbureau Capgemini naar miljonairs in Nederland en ruim twintig andere landen.
4 uur geledenMADRID (ANP/BLOOMBERG) - ING werkt aan een overnamebod op de Spaanse vermogensbeheerder Singular Bank. Dat meldt de Spaanse zakenkrant Cinco Días op basis van bronnen. Ook de grote Italiaanse bank Intesa Sanpaolo zou interesse hebben in een overname van Singular.
5 uur geleden