Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: VS praten met Turkije over leveren gas aan Europa

Bloomberg: VS praten met Turkije over leveren gas aan Europa

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten praten met Turkije over manieren waarop dat land leveringen van gas naar Zuidoost-Europese landen als Noord-Macedonië en Bulgarije mogelijk kan helpen maken. Dat hebben hoge Amerikaanse ambtenaren tegen persbureau Bloomberg gezegd.

Turkije heeft de nodige capaciteit om vloeibaar gemaakt aardgas (lng) te ontvangen en weer om te zetten in gasvorm. Veel van dat vloeibare gas komt uit de Verenigde Staten, maar Turkije praat ook met Qatar over lng-leveringen. De VS verwelkomen die extra Turkse import en hopen dat het land ook Europese landen van gas kan helpen voorzien. Daarmee willen de Amerikanen zorgen dat Europa voor energie minder afhankelijk wordt van Rusland.

Volgens de Amerikaanse ambtenaren zijn er de afgelopen dagen positieve gesprekken geweest met hun Turkse tegenhangers over samenwerking op energiegebied. Daarnaast wordt er gesproken over samenwerking bij hernieuwbare energie, uitbreiding van een gaspijplijn die vanuit Azerbeidzjan via Georgië en Turkije naar Europa loopt en over grondstoffen als koper, lithium, nikkel en kobalt die nodig zijn voor het maken van bijvoorbeeld batterijen.

Meer uit Financieel

AEX opent hoger op drukke beursdag met veel bedrijfsresultaten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag hoger geopend. Beleggers op het Damrak hebben een drukke dag met veel kwartaalcijfers. Zo openden onder meer Philips, dsm-firmenich en Adyen de boeken. Ook Ahold Delhaize kwam met resultaten en de bekendmaking dat topman Frans Muller volgend jaar aftreedt. Ahold Delhaize wil de Frans-Britse Thierry Garnier benoemen tot zijn opvolger.

25 minuten geleden
Lufthansa waarschuwt voor toenemende risico's door Iranoorlog

FRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Lufthansa waarschuwt voor toenemende risico's voor zijn financiële prestaties vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Daarmee doelt het bedrijf onder meer op mogelijke kerosinetekorten. Daarnaast lopen de kosten voor brandstof flink op.

27 minuten geleden
Zalando groeit sterk door overname About You

BERLIJN (ANP) - Webwinkelconcern Zalando kende in het afgelopen kwartaal een sterke groei, vooral door de overname van de Duitse webshop About You. Ook de inzet van kunstmatige intelligentie zorgde voor meer omzet en winst, maakte het concern bekend.

38 minuten geleden
Economische verschillen huishoudens nemen soms toe door fiscus

DEN HAAG (ANP) - De economische verschillen tussen huishoudens worden steeds groter en de fiscus draagt daar "soms" aan bij, aldus een woensdag gepubliceerd onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). "Als deze trend doorzet, kan dit de kansengelijkheid onder druk zetten."

43 minuten geleden
Moederbedrijf Albert Heijn ziet omzet dalen door zwakke dollar

ZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize, eigenaar van onder meer Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol, heeft in het eerste kwartaal van dit jaar minder omzet geboekt als gevolg van nadelige valutaeffecten. Het concern heeft al tijden last van de gedaalde waarde van de dollar.

1 uur geleden
Ahold Delhaize wil Thierry Garnier in 2027 benoemen tot topman

ZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize, het moederbedrijf van Albert Heijn, wil Thierry Garnier in 2027 benoemen tot nieuwe topman. Garnier moet in april 2027 de huidige bestuursvoorzitter Frans Muller opvolgen. Muller zal na zijn vertrek met pensioen gaan, na het bedrijf sinds juli 2018 te hebben geleid.

1 uur geleden
Klanten dsm-firmenich vervroegen bestellingen door Iranoorlog

MAASTRICHT (ANP) - Dsm-firmenich merkt dat klanten aan het einde van het eerste kwartaal aankopen naar voren hebben gehaald door de Iranoorlog. Het Nederlands-Zwitserse concern zag in maart bestellingen bij de parfum- en schoonheidsactiviteiten vervroegd worden. Klanten waren bang dat toeleveringen in gevaar zouden komen door de situatie in het Midden-Oosten.

1 uur geleden