Bloomberg: VS praten met Turkije over leveren gas aan Europa
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten praten met Turkije over manieren waarop dat land leveringen van gas naar Zuidoost-Europese landen als Noord-Macedonië en Bulgarije mogelijk kan helpen maken. Dat hebben hoge Amerikaanse ambtenaren tegen persbureau Bloomberg gezegd.
Turkije heeft de nodige capaciteit om vloeibaar gemaakt aardgas (lng) te ontvangen en weer om te zetten in gasvorm. Veel van dat vloeibare gas komt uit de Verenigde Staten, maar Turkije praat ook met Qatar over lng-leveringen. De VS verwelkomen die extra Turkse import en hopen dat het land ook Europese landen van gas kan helpen voorzien. Daarmee willen de Amerikanen zorgen dat Europa voor energie minder afhankelijk wordt van Rusland.
Volgens de Amerikaanse ambtenaren zijn er de afgelopen dagen positieve gesprekken geweest met hun Turkse tegenhangers over samenwerking op energiegebied. Daarnaast wordt er gesproken over samenwerking bij hernieuwbare energie, uitbreiding van een gaspijplijn die vanuit Azerbeidzjan via Georgië en Turkije naar Europa loopt en over grondstoffen als koper, lithium, nikkel en kobalt die nodig zijn voor het maken van bijvoorbeeld batterijen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenmarkten gingen dinsdag verder omhoog, ondanks opnieuw fors oplopende olieprijzen. De aanhoudende onrust rond de oorlog in het Midden-Oosten drukte wel op het sentiment, omdat beleggers vrezen dat het conflict het wereldwijde energieprobleem zal verergeren.
41 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP/BLOOMBERG) - Cacao- en katoenboeren in West-Afrika zullen kampen met mesttekorten door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, waarschuwt ETG, een van de belangrijkste handelaren in landbouwgrondstoffen in de regio. Met de sluiting van de Straat van Hormuz worden de leveringen van meststoffen uit het Midden-Oosten verhinderd, waardoor de mestprijs stijgt.
1 uur geledenCARY (ANP) - Epic Games ontslaat meer dan 1000 van de ruim 4500 werknemers. Volgens het gamebedrijf achter Fortnite is het massaontslag nodig om geldproblemen te voorkomen.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het hoofdkantoor van Edmond de Rothschild is vrijdag door het Franse bureau voor Corruptie en Financiële Misdaden doorzocht, meldt persbureau AFP. De doorzoeking is onderdeel van een onderzoek naar de banden tussen de Franse diplomaat Fabrice Aidan en zedendelinquent Jeffrey Epstein.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Voorlichtingsinstituut Nibud roept de overheid op om "op tijd na te denken" over gerichte maatregelen om huishoudens te ondersteunen. Daarmee kan voorkomen worden dat de mensen die het minst te besteden hebben in de knel komen, stelt het Nationaal Instituut voor Budgetvoorlichting.
2 uur geledenDOA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Olie- en gasconcern QatarEnergy heeft gewaarschuwd dat het door overmacht afspraken uit een aantal lng-contracten niet kan nakomen door schade na aanvallen. Het gaat om langetermijncontracten die het Qatarese staatsbedrijf heeft met klanten in Italië, België, Zuid-Korea en China.
3 uur geledenMANILA (ANP/AFP) - De Filipijnse president Ferdinand Marcos heeft dinsdag de noodtoestand uitgeroepen vanwege een "nationale energiecrisis". Door de oorlog in het Midden-Oosten is de toevoer van olie en gas ontregeld. De Filipijnen zijn sterk afhankelijk van de import van brandstof uit die regio.
3 uur geleden