Bloomberg: verkoop Duitse tak TenneT vertraagd door val kabinet
DEN HAAG (ANP) - De geplande verkoop van de Duitse activiteiten van de Nederlandse netbeheerder TenneT aan de Duitse overheid zal waarschijnlijk flinke vertraging oplopen door de val van het kabinet in Nederland en de nieuwe verkiezingen die pas gepland staan voor 22 november. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.
De Nederlandse regering zou volgens de bronnen een bedrag van dicht bij de 30 miljard euro willen hebben voor de Duitse activiteiten van TenneT, terwijl Berlijn niet meer dan 20 miljard euro zou willen geven. Momenteel liggen de gesprekken stil vanwege het zomerreces in politiek Den Haag. De coalitie-onderhandelingen na de verkiezingen kunnen mogelijk lang gaan duren, waardoor er nog meer vertraging in het verkoopproces komt.
Na het reces moet worden besloten of de verkoop door de Tweede Kamer controversieel wordt verklaard. Het demissionaire kabinet mag dan geen besluit nemen over de deal. Dat zal dan door een nieuw kabinet moeten worden gedaan.
TenneT is eigendom van de Nederlandse staat en beheert op dit moment nog zowel het Nederlandse hoogspanningsnet als een deel van het Duitse net.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten gaan btw-fraude in de EU strenger aanpakken, zo hebben de ministers van Financiƫn dinsdag besloten. De lidstaten gaan hiertoe de samenwerking intensiveren met het Europees Openbaar Ministerie (EPPO) en het Europees Bureau voor Fraudebestrijding (OLAF). De lidstaten en de EU lopen jaarlijks tussen de 12,5 miljard en 32,8 miljard euro mis door fraude met btw.
12 minuten geledenJEREVAN (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie wijst een importheffing van 25 procent op auto's en vrachtwagens door de VS van de hand. "Een deal is een deal", antwoordde ze tijdens een persconferentie in Jerevan op de vraag wat ze van het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump vindt.
39 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - ING schikt de Belgische witwaszaak rond oud-politicus Didier Reynders voor 1,6 miljoen euro. Dat heeft het Brusselse parket naar buiten gebracht.
51 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk wil een rechtszaak over mogelijke misleiding van beleggers afsluiten door 1,5 miljoen dollar te betalen. De Amerikaanse beurswaakhond, de Securities and Exchange Commission (SEC), klaagde 's werelds rijkste persoon aan omdat hij in 2022 te laat meldde dat hij een belang in berichtenplatform Twitter had opgebouwd. Hoewel hij bereid is een boete te betalen, ontkent Musk schuldig te zijn, meldt de SEC.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP/BLOOMBERG) - De adviesprijs voor benzine in Nederland is dinsdag verder gestegen. Daarmee is benzine op Bevrijdingsdag duurder dan ooit, volgt uit cijfers van consumentencollectief UnitedConsumers.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische supermarkten mogen volgend jaar weer sigaretten verkopen. Volksgezondheidsminister Frank Vandenbroucke legt zich volgens Belgische media neer bij een uitspraak hierover van het Grondwettelijk Hof over het tabaksverbod.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met een bescheiden winst aan de handelsdag begonnen. Beleggers op de financiƫle markten verwerkten een heropleving van gevechten in de wateren rondom Iran een dag eerder. Buiten Nederland kwam een aantal grote beursgenoteerde bedrijven met kwartaalcijfers, waarbij brouwer AB InBev goede sier maakte.
2 uur geleden