Bloomberg: verkoop Duitse tak TenneT vertraagd door val kabinet
DEN HAAG (ANP) - De geplande verkoop van de Duitse activiteiten van de Nederlandse netbeheerder TenneT aan de Duitse overheid zal waarschijnlijk flinke vertraging oplopen door de val van het kabinet in Nederland en de nieuwe verkiezingen die pas gepland staan voor 22 november. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.
De Nederlandse regering zou volgens de bronnen een bedrag van dicht bij de 30 miljard euro willen hebben voor de Duitse activiteiten van TenneT, terwijl Berlijn niet meer dan 20 miljard euro zou willen geven. Momenteel liggen de gesprekken stil vanwege het zomerreces in politiek Den Haag. De coalitie-onderhandelingen na de verkiezingen kunnen mogelijk lang gaan duren, waardoor er nog meer vertraging in het verkoopproces komt.
Na het reces moet worden besloten of de verkoop door de Tweede Kamer controversieel wordt verklaard. Het demissionaire kabinet mag dan geen besluit nemen over de deal. Dat zal dan door een nieuw kabinet moeten worden gedaan.
TenneT is eigendom van de Nederlandse staat en beheert op dit moment nog zowel het Nederlandse hoogspanningsnet als een deel van het Duitse net.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company was vrijdag de grote winnaar bij de hoofdfondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het ijsjesbedrijf profiteerde op het Damrak van geruchten over een mogelijke overname en steeg bijna 9 procent. De koerswinst van Magnum kon echter niet voorkomen dat de AEX-index de handelsdag flink lager eindigde.
6 minuten geledenMUMBAI (ANP) - De wereldwijde marktomstandigheden voor de staalindustrie zijn door de oorlog in het Midden-Oosten "zeer uitdagend" geworden vanwege de sterk gestegen energieprijzen. Dat zei het Indiase staalconcern Tata Steel, het moederbedrijf van de staalfabriek in IJmuiden, bij de bekendmaking van kwartaalcijfers.
35 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Vissers kunnen compensatie krijgen voor de hoge brandstofprijzen door de oorlog in Iran. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) stelt 13,5 miljoen euro beschikbaar uit een Europees fonds dat eigenlijk bedoeld is voor verduurzaming.
35 minuten geledenVALKENBURG (ANP/BLOOMBERG) - De Europese wapenfabrikant Destinus overweegt een beursgang in Amsterdam. Ingewijden zeggen tegen persbureau Bloomberg dat het bedrijf, dat zijn hoofdkantoor in het Zuid-Hollandse Valkenburg heeft, momenteel in gesprek is met investeerders om ongeveer 200 miljoen euro op te halen. Daarna overweegt Destinus volgens hen naar de aandelenbeurs in Amsterdam te gaan.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen zijn vrijdag lager geopend na de plussen een dag eerder. Applied Materials behoorde tot de verliezers op Wall Street na bekendmaking van cijfers door de grote fabrikant van chipapparatuur. Het aandeel zakte in de vroege handel 1,6 procent.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - China kan nog meer vliegtuigen kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump tijdens de terugreis van zijn staatsbezoek aan China. Hij zei donderdag al dat China een bestelling van tweehonderd vliegtuigen bij Boeing doet. Mogelijk kan de order wel groeien tot 750 vliegtuigen, aldus Trump.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV wil dat Schiphol beveiligers op de luchthaven zelf in dienst neemt. De luchthaven moet dat niet langer regelmatig uitbesteden aan andere organisaties. Deze oproep doet de grootste vakbond van Nederland om de zorgen onder medewerkers op de luchthaven aan te pakken.
3 uur geleden