Bloomberg: Shell wil Frans windenergiebedrijf Eolfi verkopen
LONDEN (ANP) - Olie- en gasconcern Shell is van plan het Franse windenergiebedrijf Eolfi te verkopen. Dat meldden bronnen aan persbureau Bloomberg. Het in 2004 opgerichte Eolfi ontwikkelt onder meer drijvende windparken en werd in 2019 overgenomen door Shell.
Shell is onder leiding van de nieuwe topman Wael Sawan de activiteiten tegen het licht aan het houden om meer waarde voor aandeelhouders te creƫren. Daar kunnen ook desinvesteringen toe behoren. Shell trok zich eind vorig jaar nog terug uit een project voor drijvende windmolens dat was gepland voor de kust van Bretagne in het westen van Frankrijk. Het concern wees toen op problemen op technisch, commercieel en financieel gebied met dat project. Ook heeft Shell recent niet meegedaan aan een Franse aanbesteding voor een offshore windpark.
Eolfi heeft vestigingen in Parijs, Lorient, Marseille, Nantes en Montpellier en is ook actief met zonne-energie. Frankrijk is een van de grootste markten voor drijvende windmolens. Shell heeft nog wel drijvende windprojecten in ontwikkeling in onder meer het Verenigd Koninkrijk.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De prijs van een bestaande koopwoning lag in juni gemiddeld 4 procent hoger dan in dezelfde maand een jaar eerder, melden het Kadaster en het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ook op kwartaalbasis stegen de prijzen met 4 procent. Hoewel huizen nog altijd duurder worden, blijven de prijsstijgingen wel geleidelijk afnemen.
1 minuut geledenDEN HAAG (ANP) - De gemiddelde agrarische grondprijs is in het tweede kwartaal met 6,7 procent gestegen. Dat melden het Kadaster en de Universiteit Wageningen (WUR). De gemiddelde prijs per hectare lag door deze stijging op 108.500 euro in het tweede kwartaal. Deze prijs ligt 13,7 procent hoger dan het gemiddelde over heel 2025.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gemiddelde agrarische grondprijs is in het tweede kwartaal met 6,7 procent gestegen. Dat melden het Kadaster en de Universiteit Wageningen (WUR). De gemiddelde prijs per hectare lag door deze stijging op 108.500 euro in het tweede kwartaal. Deze prijs ligt 13,7 procent hoger dan het gemiddelde over heel 2025.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger de handelsdag uitgegaan, geholpen door winsten bij de chipbedrijven. Die toonden herstel na scherpe verliezen in de sector de afgelopen tijd, maar beleggers lijken de zorgen over de hoge investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) even naast zich neer te leggen.
8 uur geledenHANK (ANP) - De afsluiting van de Merwedebrug voor vrachtverkeer heeft impact op wegrestaurant Napoleon, dat een paar kilometer ten zuiden van de brug ligt. "Het is een stuk rustiger dan voorheen", vertelt eigenaresse Adinda Geelhoedt-Valk.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP/RTR/AFP) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus wil zijn winstgevendheid de komende jaren flink opschroeven. Het bedrijf stelt als doel om de operationele winst tegen 2029 met ongeveer 75 procent te verhogen, werd dinsdag bekendgemaakt.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AI-chatbot Grok komt beschikbaar voor Nederlandse bestuurders van Tesla-voertuigen. De elektrische autofabrikant heeft de AI-assistent opgenomen in zijn recentste software-update, maakte het bedrijf bekend.
12 uur geleden