Bloomberg: ruimtevaartbedrijf SpaceX bijna 180 miljard waard
HAWTHORNE (ANP) - Het commerciële ruimtevaartbedrijf SpaceX heeft een waarde van bijna 180 miljard dollar. Het niet-beursgenoteerde bedrijf van Elon Musk gaat namelijk aandelen verkopen aan een select aantal investeerders waarbij die waardering aan SpaceX wordt gegeven, aldus bronnen tegen persbureau Bloomberg.
Met de verkoop van de aandelen SpaceX voor een prijs van 97 dollar per stuk zou volgens Bloomberg een bedrag van tussen de 500 miljoen en 750 miljoen dollar gemoeid zijn.
De belangstelling van investeerders voor SpaceX is groot. Het in Hawthorne, Californië, gevestigde bedrijf is uitgegroeid tot een grote speler in de commerciële ruimtevaartindustrie en heeft dit jaar meer dan negentig succesvolle lanceringen van zijn Falcon 9- en Falcon Heavy-raketten uitgevoerd. Daarnaast heeft SpaceX de afgelopen jaren meer dan 5000 satellieten in een baan om de aarde gebracht.
Het bedrijf heeft momenteel een miljardencontract met NASA om een raket te ontwikkelen die astronauten naar de maan kan brengen. De omzet van het concern zal dit jaar naar verwachting op 9 miljard dollar uitkomen en volgend jaar stijgen tot zo'n 15 miljard dollar.
Meer uit Financieel
LUXEMBURG (ANP/BLOOMBERG) - ArcelorMittal is optimistisch over de winstvooruitzichten in 2026 door de sterkere protectionistische maatregelen van de Europese Unie. Ook denkt de grote staalproducent te profiteren van recente overnames en investeringen.
2 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Webwinkelconcern Zalando heeft een sterke groei doorgemaakt in het afgelopen kwartaal, mede door de overname van de Duitse webshop About You. Het bedrijf kondigde donderdag ook een samenwerking aan met de Duitse voetbalbond (DFB).
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Barcelona was in de zomerperiode net als vorig jaar de populairste bestemming bij Nederlandse vliegtuigpassagiers. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) telde in juli, augustus en september meer dan een half miljoen passagiers van en naar vliegveld El Prat bij de Spaanse stad. Een jaar eerder ging het om iets minder dan een half miljoen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse ondernemers blijven ook in het vierde kwartaal negatief gestemd. In vrijwel alle bedrijfstakken is het vertrouwen negatief, aldus het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in samenwerking met de Kamer van Koophandel (KVK), het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) en de ondernemersorganisaties MKB-Nederland en VNO-NCW.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het vliegverkeer op veertig grote Amerikaanse luchthavens moet worden beperkt om de shutdown in de Verenigde Staten. De Amerikaanse minister van Transport Sean Duffy heeft de opdracht gegeven het aantal vluchten vanaf vrijdag met 10 procent te verminderen.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De rust keerde woensdag terug op Amerikaanse aandelenbeurzen, na eerdere onrust en zorgen over opgeblazen waarderingen van technologieaandelen. De graadmeters in New York toonden weer enig herstel na de koersverliezen van dinsdag. Onder meer diverse chipfabrikanten, die het zwaarst werden getroffen door de recente verkoopgolf, zagen hun beurswaarde weer aandikken.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rechters van het Amerikaanse Hooggerechtshof hebben woensdag twijfels geuit over de wettigheid van de importheffingen van president Donald Trump voor tal van producten. Zowel conservatieve als liberale rechters stelden kritische vragen aan de advocaat die de regering-Trump vertegenwoordigde.
9 uur geleden