Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: Mexico verhoogt importheffingen voor China

Bloomberg: Mexico verhoogt importheffingen voor China

MEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse regering is van plan om volgende maand de importheffingen voor China te verhogen als onderdeel van het begrotingsvoorstel voor 2026. De hogere tarieven, die naar verwachting zullen gelden voor auto's, textiel en plastic uit China, zijn bedoeld om binnenlandse fabrikanten te beschermen tegen gesubsidieerde Chinese concurrentie, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

Ook andere Aziatische landen zullen naar verwachting te maken krijgen met hogere tarieven. De nieuwe tarieven waren nog niet direct bekend en het plan zou volgens de ingewijden nog kunnen veranderen. Het begrotingsvoorstel van de regering van president Claudia Sheinbaum wordt naar verwachting op 8 september naar het parlement gestuurd.

Naast de bescherming van Mexicaanse bedrijven tegen goedkope import uit China komt de regering met de hogere tarieven ook tegemoet aan een eis van de Amerikaanse president Donald Trump. De regering-Trump heeft sinds begin dit jaar de Mexicaanse overheid opgeroepen de invoerrechten op Chinese goederen te verhogen, net zoals de Verenigde Staten dat hebben gedaan.

'Fort Noord-Amerika'

De Amerikaanse druk op Mexico, de grootste handelspartner van de VS, om de stroom goedkope Chinese goederen naar het land in te dammen, wordt deels ingegeven door Trumps beschuldiging dat die Chinese producten uiteindelijk via Mexico de VS binnenkomen. De Amerikaanse heffingen op Chinese goederen zouden daarmee worden omzeild.

Mexicaanse overheidsfunctionarissen opperden eerder al het idee van een "Fort Noord-Amerika" dat de export vanuit China beperkt en tegelijkertijd de handels- en productiebanden tussen de VS, Mexico en Canada versterkt. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent toonde zich enthousiast over het concept.

Trump gaf Mexico vorige maand uitstel van hogere tarieven na een gesprek met Sheinbaum om de onderhandelingen over een nieuw handelsakkoord meer tijd te geven. Mexico en de VS naderen ook een akkoord om drugshandel en geweld te bestrijden. Trump heeft de smokkel van fentanyl aangevoerd als reden voor de heffing van 25 procent op Mexicaanse goederen die niet onder het vrijhandelsverdrag van de twee landen vallen.

Meer uit Financieel

Meer omzet en winst Starbucks, resultaten herstelplan zichtbaar

SEATTLE (ANP) - Starbucks heeft afgelopen boekjaar meer omzet en winst geboekt dan een jaar geleden. Dat meldt de koffieketen in zijn meest recente cijfers. Het herstelplan dat topman Brian Niccol sinds zijn aanstelling twee jaar geleden uitvoert, lijkt daarmee te werken. "Het begon als een herstelplan, maar is nu ons groeiplan", aldus de topman.

3 uur geleden
Clouddivisie Amazon groeit hard, uitgaven stijgen ook snel

SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Technologie- en webwinkelconcern Amazon heeft in het derde kwartaal meer omzet en winst behaald met zijn clouddivisie. De vraag naar rekenkracht en opslagruimte op servers groeit hard door de snelle ontwikkeling van kunstmatige intelligentie, en Amazon is daar 's werelds grootste leverancier van. Tegelijkertijd liepen de uitgaven van Amazon hard op.

4 uur geleden
Google-moeder Alphabet keldert op beurs na kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - Alphabet, het moederbedrijf van Google, is donderdag hard onderuitgegaan op de beurs na zorgen over de hoge AI-uitgaven en tegenvallende groei van zijn advertentietak. Beleggers zetten het aandeel bijna 13 procent lager, waardoor ongeveer een half biljoen aan beurswaarde verloren is gegaan. De forse daling van Alphabet zette ook enkele andere AI-aandelen onder druk, wat bijdroeg aan verliezen voor de bekendste graadmeters voor de New Yorkse beurzen.

4 uur geleden
Vakbonden en werkgevers blijven in gesprek over cao streekvervoer

UTRECHT (ANP) - De vakbonden en de werkgevers in het streekvervoer blijven in gesprek over de nieuwe cao. Dat zeggen vakbonden FNV en CNV en werkgeversorganisatie VWOV. Om eruit te komen hebben de partijen vrijdag nog een extra dag ingepland om verder te praten.

6 uur geleden
Universal Music Group verdient meer aan abonnementen

HILVERSUM (ANP) - Universal Music Group (UMG), 's werelds grootste muziekconcern, heeft in het derde kwartaal een hogere omzet behaald. Daarbij profiteerde het bedrijf dat artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish vertegenwoordigt vooral van meer opbrengsten uit betaalde streamingabonnementen. Deze omzet steeg harder dan in het voorgaande kwartaal.

6 uur geleden
Commissarissen Audi extra bijeen over optreden topman bij Trump

INGOLSTADT (ANP) - De raad van commissarissen van autofabrikant Audi komt vrijdag extra bijeen om het te hebben over de geplande fabriek in de Verenigde Staten en het bekritiseerde optreden van topman Gernot Döllner bij de bekendmaking. Dat meldt het Duitse persbureau dpa op basis van ingewijden.

7 uur geleden
Waakhond VS sluit Chinese laboratoria uit van testen elektronica

WASHINGTON (ANP/RTR) - Chinese laboratoria kunnen straks geen elektronische apparaten meer testen die in de Verenigde Staten gebruikt moeten gaan worden. Dat komt doordat de Amerikaanse toezichthouder Federal Communications Commission (FCC) donderdag nieuwe regels heeft aangenomen. Volgens FCC-voorzitter Brendan Carr werd in 2025 82 procent van de elektronica getest in China.

7 uur geleden