Bloomberg: meerdere partijen willen Saxo Bank overnemen
KOPENHAGEN (ANP) - Meerdere partijen hebben interesse getoond in een overname van Saxo Bank, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Een consortium onder leiding van de investeringsbedrijven Altor Equity Partners en Centerbridge Partners zou een niet-bindend bod hebben uitgebracht op de Deense beleggingsbank. Saxo Bank, die enkele jaren geleden onlinebroker BinckBank overnam, heeft ook veel Nederlandse klanten.
Ook Interactive Brokers Group en andere potentiële bieders zouden geïnteresseerd zijn in het Deense handelsplatform, dat in juli de Amerikaanse zakenbank Goldman Sachs heeft ingehuurd om te helpen bij het vinden van nieuwe eigenaren. Volgens de bronnen zijn de onderhandelingen nog gaande en zouden de grootaandeelhouders van Saxo Bank, waaronder het Chinese Geely, het Finse Mandatum en Saxo-oprichter Kim Fournais, ook nog kunnen besluiten om af te zien van een overnamedeal.
Altor, Centerbridge, Mandatum en Saxo Bank zelf wilden geen commentaar geven. Een vertegenwoordiger van Geely verklaarde dat het bedrijf geen commentaar geeft op lopende besprekingen totdat een deal is gesloten. Interactive Brokers was niet bereikbaar voor een reactie.
Deal
Saxo Bank werd in 1992 opgericht en werd tot 2017 gerund door medeoprichters Fournais en Lars Seier Christensen. In 2017 verliet Seier Christensen de bank en verkocht zijn belang van bijna 26 procent aan Geely. Bij die deal werd Saxo gewaardeerd op dik 1,3 miljard euro. Geely bezit nu bijna 50 procent van het bedrijf.
Fournais is nog altijd topman van Saxo Bank. Mandatum kocht in mei een belang van bijna 20 procent in de Deense beleggingsbank van Nordic Insurance Group Sampo voor iets meer dan 300 miljoen euro. Altor is de grootste aandeelhouder van Mandatum.
Meer uit Financieel
BASTROP (ANP/BLOOMBERG) - Het nieuwe algoritme van berichtendienst X wordt volledig openbaar. Dat belooft de eigenaar van het sociale medium, Elon Musk, op X.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Spaanse olieproducent Repsol is bereid meer te investeren in de olie-industrie van Venezuela. Dat zei topman Josu Jon Imaz bij de bijeenkomst van de Amerikaanse president Donald Trump en bazen van olieconcerns in het Witte Huis.
13 uur geledenBRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Boeren in Europa hebben opnieuw protestacties gehouden tegen de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen. Meerdere Belgische wegen werden geblokkeerd. In Frankrijk maakte de politie een einde aan een dagenlange blokkade door boeren van een brandstoffendepot in de buurt van Bordeaux. In Ierland demonstreerden duizenden boeren tegen het akkoord.
14 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM verwachten zaterdag geen grote problemen. De afgelopen week gingen vele honderden vluchten op de luchthaven niet door als gevolg van de sneeuw en vrieskou, wat de reisplannen van 300.000 passagiers in de war schopte. Ondanks de temperaturen onder nul gaan verreweg de meeste vluchten nu door.
17 uur geledenJAKARTA (ANP/RTR) - Indonesië heeft de toegang tot de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI tijdelijk geblokkeerd. De regering van het land vindt het risico te groot dat het programma pornografische beelden genereert met hulp van kunstmatige intelligentie.
18 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De topman van oliemaatschappij Exxon, Darren Woods, noemt Venezuela momenteel "ongeschikt om in te investeren". Dat zei Woods vrijdag in het Witte Huis, waar president Donald Trump topbestuurders van oliebedrijven had uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden voor de olie-industrie in Venezuela.
20 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.
1 dag geleden