Bloomberg: meerdere partijen willen Saxo Bank overnemen
KOPENHAGEN (ANP) - Meerdere partijen hebben interesse getoond in een overname van Saxo Bank, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Een consortium onder leiding van de investeringsbedrijven Altor Equity Partners en Centerbridge Partners zou een niet-bindend bod hebben uitgebracht op de Deense beleggingsbank. Saxo Bank, die enkele jaren geleden onlinebroker BinckBank overnam, heeft ook veel Nederlandse klanten.
Ook Interactive Brokers Group en andere potentiële bieders zouden geïnteresseerd zijn in het Deense handelsplatform, dat in juli de Amerikaanse zakenbank Goldman Sachs heeft ingehuurd om te helpen bij het vinden van nieuwe eigenaren. Volgens de bronnen zijn de onderhandelingen nog gaande en zouden de grootaandeelhouders van Saxo Bank, waaronder het Chinese Geely, het Finse Mandatum en Saxo-oprichter Kim Fournais, ook nog kunnen besluiten om af te zien van een overnamedeal.
Altor, Centerbridge, Mandatum en Saxo Bank zelf wilden geen commentaar geven. Een vertegenwoordiger van Geely verklaarde dat het bedrijf geen commentaar geeft op lopende besprekingen totdat een deal is gesloten. Interactive Brokers was niet bereikbaar voor een reactie.
Deal
Saxo Bank werd in 1992 opgericht en werd tot 2017 gerund door medeoprichters Fournais en Lars Seier Christensen. In 2017 verliet Seier Christensen de bank en verkocht zijn belang van bijna 26 procent aan Geely. Bij die deal werd Saxo gewaardeerd op dik 1,3 miljard euro. Geely bezit nu bijna 50 procent van het bedrijf.
Fournais is nog altijd topman van Saxo Bank. Mandatum kocht in mei een belang van bijna 20 procent in de Deense beleggingsbank van Nordic Insurance Group Sampo voor iets meer dan 300 miljoen euro. Altor is de grootste aandeelhouder van Mandatum.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - De vloeistof waarmee vliegtuigen ijsvrij worden gemaakt op Schiphol raakt op te midden van de winterse omstandigheden. Daarvoor waarschuwt KLM op haar website. De toelevering van de vloeistof uit Duitsland staat volgens de luchtvaartmaatschappij onder druk. "KLM doet er alles aan om de voorraad aangevuld te krijgen; zo gaat KLM de vloeistof zelf ophalen in Duitsland", aldus de maatschappij.
29 minuten geledenWAALWIJK (ANP) - Door sneeuw en gladheid draaien autobedrijven en schadeherstellers overuren. "En we zien in onze werkplaatsen dat er een enorme run is op winterbanden", zegt Eric Berkhof, directeur van Van Mossel Automotive Group.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De bevoorrading van supermarkten kan op sommige plekken in Nederland iets langer duren door het winterse weer. Albert Heijn en PLUS laten weten dat dit echter niet leidt tot veel lege schappen. Wel moest Albert Heijn "in een beperkt aantal gevallen" onlinebestellingen annuleren omdat het bijvoorbeeld te onveilig was om ze te leveren.
2 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Nederlanders gaan weer steeds vaker op reis, ziet reisbrancheorganisatie ANVR. Vorig jaar is het aantal vakantiegangers ruim 2 procent boven het niveau uitgekomen van 2019, het laatste jaar voor de coronapandemie. Dat blijkt uit cijfers van de branche en marketingbedrijf NIQ. Ook boeken mensen hun vakantie eerder en reizen ze vaker naar minder toeristische bestemmingen.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - De Ierse premier Micheál Martin is in China voor gesprekken over de handelsbetrekkingen. Daarbij praat Martin ook over de importheffingen die China heeft opgelegd op zuivelproducten uit de Europese Unie.
2 uur geledenVEVEY (ANP/AFP/RTR) - Nestlé roept in verschillende Europese landen partijen babyvoeding terug, met name in Frankrijk, Duitsland, Oostenrijk, Denemarken, Italië en Zweden. Op zijn website meldt het voedingsbedrijf dat er een "kwaliteitsprobleem" is vastgesteld in een ingrediënt afkomstig van een van zijn belangrijkste leveranciers.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In de Nederlandse winkelstraat is het vorig jaar iets drukker geworden. Vooral in de grote steden lijken fysieke winkels bezig aan een "comeback", meldt onderzoeksbureau RMC op basis van sensormetingen in bijna honderd winkelstraten en -centra.
2 uur geleden