Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: meerdere partijen willen Saxo Bank overnemen

Bloomberg: meerdere partijen willen Saxo Bank overnemen

KOPENHAGEN (ANP) - Meerdere partijen hebben interesse getoond in een overname van Saxo Bank, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Een consortium onder leiding van de investeringsbedrijven Altor Equity Partners en Centerbridge Partners zou een niet-bindend bod hebben uitgebracht op de Deense beleggingsbank. Saxo Bank, die enkele jaren geleden onlinebroker BinckBank overnam, heeft ook veel Nederlandse klanten.

Ook Interactive Brokers Group en andere potentiële bieders zouden geïnteresseerd zijn in het Deense handelsplatform, dat in juli de Amerikaanse zakenbank Goldman Sachs heeft ingehuurd om te helpen bij het vinden van nieuwe eigenaren. Volgens de bronnen zijn de onderhandelingen nog gaande en zouden de grootaandeelhouders van Saxo Bank, waaronder het Chinese Geely, het Finse Mandatum en Saxo-oprichter Kim Fournais, ook nog kunnen besluiten om af te zien van een overnamedeal.

Altor, Centerbridge, Mandatum en Saxo Bank zelf wilden geen commentaar geven. Een vertegenwoordiger van Geely verklaarde dat het bedrijf geen commentaar geeft op lopende besprekingen totdat een deal is gesloten. Interactive Brokers was niet bereikbaar voor een reactie.

Deal

Saxo Bank werd in 1992 opgericht en werd tot 2017 gerund door medeoprichters Fournais en Lars Seier Christensen. In 2017 verliet Seier Christensen de bank en verkocht zijn belang van bijna 26 procent aan Geely. Bij die deal werd Saxo gewaardeerd op dik 1,3 miljard euro. Geely bezit nu bijna 50 procent van het bedrijf.

Fournais is nog altijd topman van Saxo Bank. Mandatum kocht in mei een belang van bijna 20 procent in de Deense beleggingsbank van Nordic Insurance Group Sampo voor iets meer dan 300 miljoen euro. Altor is de grootste aandeelhouder van Mandatum.

Meer uit Financieel

Personeel verpleeg- en thuiszorg krijgt er 7,4 procent loon bij

DEN HAAG (ANP) - Medewerkers van verpleeg- en verzorgingshuizen en in de thuis- en jeugdgezondheidszorg krijgen de komende twee jaar een loonstijging van 7,4 procent. Dat zijn de vakbonden met de werkgevers overeengekomen.

18 minuten geleden
Apple flink lager op Wall Street, Micron juist sterke stijger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met wisselende uitslagen gesloten. Apple verloor flink op Wall Street na de bekendmaking dat de verkoopprijzen van onder meer MacBooks en iPads worden verhoogd vanwege de sterk gestegen kosten voor geheugenchips. Chipbedrijf Micron Technology was juist een uitblinker dankzij goed ontvangen cijfers en vooruitzichten.

2 uur geleden
Apple verhoogt prijzen MacBooks en iPads om kosten geheugenchips

CUPERTINO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Apple gaat zijn wereldwijde verkoopprijzen voor onder meer MacBooks en iPads verhogen om de sterk gestegen kosten voor geheugenchips door de AI-hausse te compenseren. De prijs van de iPhone blijft wel gelijk.

4 uur geleden
Kleine plus voor Amsterdamse AEX, ASMI en ASML bij stijgers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een kleine winst gesloten. De chipbedrijven ASMI en ASML behoorden tot de winnaars op het Damrak, geholpen door positieve cijfers en sterke vooruitzichten van de Amerikaanse geheugenchipfabrikant Micron Technology.

7 uur geleden
Albert Heijn bezorgt vrijdag na 15.00 uur niet om hitte

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn levert vrijdag vanaf 15.00 uur geen boodschappen meer af. Het KNMI waarschuwt dan met code rood voor extreme hitte en daarom vindt de supermarkt het niet verantwoord medewerkers op pad te sturen. "Hoewel we dit heel vervelend vinden voor onze klanten, staat de veiligheid en gezondheid van onze collega's voorop."

8 uur geleden
Olieconcern Chevron: activiteiten in Venezuela gaan door

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De activiteiten van het Amerikaanse olie- en gasconcern Chevron in Venezuela gaan door ondanks de verwoestende aardbevingen in het Zuid-Amerikaanse land. Ook zijn alle ongeveer 3000 werknemers van het bedrijf in het land ongedeerd, aldus Chevron.

8 uur geleden
Micron schiet omhoog op Wall Street na goed ontvangen resultaten

NEW YORK (ANP) - Micron Technology hoorde donderdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. De chipfabrikant heeft het afgelopen kwartaal een vijftien keer zo hoge winst geboekt als een jaar eerder. Vanwege de grote investeringen van techbedrijven in de bouw van datacenters voor kunstmatige intelligentie is de vraag naar de geavanceerde geheugenchips van het Amerikaanse bedrijf hard gestegen.

9 uur geleden