Bloomberg: meerdere partijen willen Saxo Bank overnemen
KOPENHAGEN (ANP) - Meerdere partijen hebben interesse getoond in een overname van Saxo Bank, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Een consortium onder leiding van de investeringsbedrijven Altor Equity Partners en Centerbridge Partners zou een niet-bindend bod hebben uitgebracht op de Deense beleggingsbank. Saxo Bank, die enkele jaren geleden onlinebroker BinckBank overnam, heeft ook veel Nederlandse klanten.
Ook Interactive Brokers Group en andere potentiële bieders zouden geïnteresseerd zijn in het Deense handelsplatform, dat in juli de Amerikaanse zakenbank Goldman Sachs heeft ingehuurd om te helpen bij het vinden van nieuwe eigenaren. Volgens de bronnen zijn de onderhandelingen nog gaande en zouden de grootaandeelhouders van Saxo Bank, waaronder het Chinese Geely, het Finse Mandatum en Saxo-oprichter Kim Fournais, ook nog kunnen besluiten om af te zien van een overnamedeal.
Altor, Centerbridge, Mandatum en Saxo Bank zelf wilden geen commentaar geven. Een vertegenwoordiger van Geely verklaarde dat het bedrijf geen commentaar geeft op lopende besprekingen totdat een deal is gesloten. Interactive Brokers was niet bereikbaar voor een reactie.
Deal
Saxo Bank werd in 1992 opgericht en werd tot 2017 gerund door medeoprichters Fournais en Lars Seier Christensen. In 2017 verliet Seier Christensen de bank en verkocht zijn belang van bijna 26 procent aan Geely. Bij die deal werd Saxo gewaardeerd op dik 1,3 miljard euro. Geely bezit nu bijna 50 procent van het bedrijf.
Fournais is nog altijd topman van Saxo Bank. Mandatum kocht in mei een belang van bijna 20 procent in de Deense beleggingsbank van Nordic Insurance Group Sampo voor iets meer dan 300 miljoen euro. Altor is de grootste aandeelhouder van Mandatum.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Eurocommissaris voor Handel heeft de Verenigde Staten opgeroepen de vorig jaar overeengekomen handelsdeal te respecteren. Eurocommissaris Maroš Šefčovič zei dat dinsdag volgens de Europese Commissie tegen de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer.
45 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag flink hoger geëindigd. Beleggers volgden de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth zei dat de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran, die bijna een maand geleden begon, nog steeds van kracht is. De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi verklaarde dat de besprekingen vooruitgang boeken.
1 uur geledenDELFT (ANP) - De Nederlandse producent van quantumprocessors QuantWare heeft 152 miljoen euro opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Met het geld wil QuantWare een grote fabriek in Delft bouwen voor de productie van quantumprocessors. Onder andere de durfkapitaaltak van de Amerikaanse chipproducent Intel en overheidsinvesteringsfonds Invest-NL steken geld in de scale-up uit die Zuid-Hollandse plaats.
3 uur geledenVELSEN-NOORD (ANP) - Milieudefensie-directeur Donald Pols gaat aan de slag bij Tata Steel Nederland. Hij moet daarom per direct stoppen bij de milieuclub.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Cryptobeurs Coinbase is dinsdag een winnaar op de beurs in New York na aankondiging van een reorganisatie. Beleggers zetten het aandeel hoger omdat een streep door 14 procent van het personeelsbestand betekent dat de kosten bij het Amerikaanse bedrijf omlaag zullen gaan.
4 uur geledenMARANELLO (ANP/BELGA/BLOOMBERG) - De leveringen van sportwagenbouwer Ferrari zijn in het eerste kwartaal verstoord door de Iranoorlog. Normaal vinden Ferrari's gretig aftrek rond de Perzische Golf, maar de oorlog verhindert dit. Ferrari zegt dat het deze moeilijkheden wel kon pareren door meer auto's naar andere regio's te sturen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verpakkingsindustrie probeert mensen vanaf volgende week maandag met loterijen te verleiden om meer blikjes en flessen met statiegeld in te leveren. Ongeveer duizend inzamelpunten buiten supermarkten betalen uit via Tikkie en delen per 15 cent statiegeld een digitaal lot uit. Daarmee maken deelnemers kans op geldprijzen tot 400 euro, maakte de voor inzameling verantwoordelijke organisatie Verpact bekend.
5 uur geleden