Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: eigenaar parfumerieketen Douglas onderzoekt beursgang

Bloomberg: eigenaar parfumerieketen Douglas onderzoekt beursgang

DÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - Investeringsbedrijf CVC Capital Partners onderzoekt de mogelijkheden van een beursgang van parfumerieketen Douglas. De waarde van het Duitse winkelbedrijf, dat in Nederland meer dan honderd vestigingen heeft, zou daarbij worden geschat op ruim 7 miljard euro, melden bronnen aan persbureau Bloomberg.

CVC Capital Partners, dat sinds 2015 eigenaar is van Douglas, werkt volgens ingewijden samen met de onafhankelijke adviseur Rothschild & Co om de opties te onderzoeken van een mogelijke beursintroductie van de parfumerieketen in 2024. De voorkeur zou daarbij uitgaan naar een notering aan de beurs in Frankfurt.

De bronnen benadrukken wel dat het onderzoek nog aan de gang is en er nog geen definitieve beslissingen zijn genomen. Ook hangt de waardering en timing van de beursgang af van de omstandigheden op de aandelenmarkten, de vraag van investeerders en de prestaties van het bedrijf. Vertegenwoordigers van CVC en Rothschild wilden niet reageren op de plannen. Een woordvoerder van Douglas was niet direct bereikbaar voor commentaar.

Eerdere overweging

Douglas, dat wordt geleid door de Nederlandse topman Sander van der Laan, heeft in de afgelopen jaren al vaker een terugkeer naar de beurs overwogen. Zo maakte het bedrijf in 2015 bekend weer naar de beurs te zullen gaan. Enkele dagen na die aankondiging kocht CVC het bedrijf echter van investeerder Advent International en de oprichtersfamilie Kreke voor ongeveer 2,8 miljard euro. Advent had het verlieslatende Douglas in 2013 van de beurs in Frankfurt gehaald.

In 2020 deden ook al geruchten de ronde dat CVC het bedrijf weer naar de beurs zou willen brengen. Douglas heeft ongeveer 1800 winkels in Europa en behaalde in het boekjaar 2022 een omzet van 3,7 miljard euro.

Meer uit Financieel

Overlijden Franse baby's mogelijk niet te linken aan babyvoeding

PARIJS (ANP/BELGA) - Het kan moeilijk worden om met zekerheid de doodsoorzaak vast te stellen van de Franse baby's van wie het overlijden onlangs in verband is gebracht met teruggeroepen babyvoeding. Daarvoor hebben Franse autoriteiten gewaarschuwd.

31 minuten geleden
Israëlische economie groeit sterker dan verwacht in 2025

TEL AVIV (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische economie is in 2025 sterker gegroeid dan verwacht. Volgens het Israëlische statistiekbureau groeide het bruto binnenlands product (bbp), de maatstaf voor economische groei, vorig jaar met 3,1 procent. Dat is hoger dan de voorspellingen van zowel het ministerie van Financiën als de centrale bank, die uitgingen van een groei van 2,8 procent.

33 minuten geleden
Voorzitter hotelketen Hyatt treedt af om contacten met Epstein

NEW YORK (ANP/AFP/DPA) - Voorzitter Thomas Pritzker van de grote internationale hotelketen Hyatt legt zijn functie neer vanwege zijn contacten met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. De 75-jarige miljardair behoort tot de erfgenamen van de familie die Hyatt heeft opgericht.

35 minuten geleden
Nieuwe motoren iets minder populair, tweedehandsverkoop op record

DEN HAAG (ANP) - De verkoop van nieuwe motoren in Nederland is vorig jaar voor het eerst in ruim tien jaar teruggelopen. In totaal zijn 19.608 motorfietsen op kenteken gezet, 211 stuks minder dan in 2024, blijkt uit cijfers van RDC, het databedrijf dat voertuigregistraties bijhoudt. Vergeleken met tien jaar geleden is de verkoop van nieuwe motorfietsen met ruim de helft gestegen.

1 uur geleden
Blaricum lost Laren af als gemeente met duurste woningen

DEN HAAG (ANP) - De duurste woningen stonden afgelopen jaar gemiddeld gezien in Blaricum. Daarmee neemt de Noord-Hollandse gemeente de eerste plek over van het naastgelegen Laren. In het Gooise Blaricum kostte een huis vorig jaar gemiddeld ruim 1,1 miljoen euro, Laren zakte naar de derde plek met een gemiddelde verkoopsom van bijna 978.000 euro. Dat melden het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster.

2 uur geleden
Ierse waakhond start onderzoek naar Grok om uitkleedfunctie

DUBLIN (ANP/RTR/AFP) - De Ierse waakhond voor gegevensbescherming is dinsdag een onderzoek gestart naar X vanwege het genereren van seksueel getinte afbeeldingen, waaronder het laten uitkleden van mensen op foto's, door Grok, het AI-product van Elon Musk. Het onderzoek is de nieuwste stap in een internationale tegenreactie tegen Grok.

2 uur geleden
Zakenblad: VW gaat tientallen miljarden extra bezuinigen

WOLFSBURG (ANP/DPA) - Het Duitse autoconcern Volkswagen wil met een nieuw besparingsprogramma de kosten met zo'n 60 miljard euro terugdringen, veel meer dan tot nu toe was voorzien. Dat meldt zakenblad Manager Magazin op basis van ingewijden. Hiermee moeten de kosten tegen 2028 met 20 procent dalen.

10 uur geleden