Bloomberg: China overweegt versoepeling aandelenbezit buitenland
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China overweegt om de regels te versoepelen die het aandelenbezit van Chinese bedrijven vanuit het buitenland beperken. Dit melden ingewijden. China beperkt het totale aandelenbezit voor mensen uit andere landen in Chinese bedrijven nu tot 30 procent, waarbij één individuele buitenlandse aandeelhouder niet meer dan 10 procent mag houden. Het is nog niet duidelijk wat de nieuwe limieten worden.
De versoepelingen moeten gaan gelden voor de beurzen in Shanghai, Beijing en Shenzhen. China wil volgens de ingewijden zo de handel stimuleren en de markt openstellen. Steeds meer buitenlandse fondsen verlaten de aandelenmarkt in het land, dat een van de grootste economieën van de wereld is. De Chinese beurzen presteren dit jaar een stuk slechter dan de andere grote aandelenmarkten. Dit komt mede door het lage vertrouwen onder beleggers en het tegenvallende economische herstel van China.
Chinese autoriteiten hebben niet gereageerd op verzoeken om commentaar van persbureau Bloomberg. Vorige maand namen Chinese autoriteiten ook al maatregelen om de aandelenmarkt daar te ondersteunen. Zo werd de belasting op de handel in aandelen verlaagd van 0,1 procent tot 0,05 procent.
Meer uit Financieel
SAN JOSE (ANP/BLOOMBERG) - De topman van Adobe stapt op bij het softwareconcern. Topman Shantanu Narayen is achttien jaar de bestuursvoorzitter van Adobe en blijft aan totdat een opvolger is gevonden, meldt het bedrijf bij het bekendmaken van zijn kwartaalresultaten.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke minnen gesloten. Beleggers reageerden op ontwikkelingen rond de Iranoorlog en de verder stijgende olieprijzen. Het sluiten van de Straat van Hormuz en de Iraanse aanvallen op schepen hebben geleid tot zorgen over verstoringen in de aanvoer.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - De Amerikaanse marine zal olietankers door de Straat van Hormuz begeleiden. Dit heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent donderdag gezegd tijdens een interview met Sky News. "Ik geloof dat zodra het militair mogelijk is, de Amerikaanse marine, mogelijk samen met een internationale coalitie, schepen zal begeleiden."
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering wil een scheepvaartwet opschorten om de stijgende olie- en benzineprijzen te dempen. Dat melden ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Door de Iranoorlog en de vrijwel afgesloten Straat van Hormuz zijn de prijzen flink gestegen en de Amerikaanse president Donald Trump overweegt verschillende opties om de stijgingen tegen te gaan.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - TotalEnergies verwacht 15 procent minder te produceren door de Iranoorlog. Het Franse olie- en gasconcern heeft in Qatar, Irak en voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten de productieactiviteiten gestaakt of is dat van plan.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een kopgroep van zes EU-lidstaten, waaronder Nederland, heeft een reeks voorstellen gedaan die moeten bijdragen aan de versterking van de concurrentiekracht van de EU. Een daarvan is de snelle invoering van de digitale euro.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - De grootste belangenvereniging voor huiseigenaren wil dat de Autoriteit Consument & Markt optreedt tegen aanbieders van vaste contracten die in de kleine lettertjes schrijven dat de prijzen tussentijds toch omhoog kunnen. Volgens de Vereniging Eigen Huis (VEH) kunnen consumenten hierdoor contracten niet goed vergelijken in hun zoektocht naar een energieleverancier.
11 uur geleden