Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: Boeing overweegt miljardendeal voor navigatietak

Bloomberg: Boeing overweegt miljardendeal voor navigatietak

ARLINGTON (ANP) - De geplaagde vliegtuigbouwer Boeing overweegt zijn navigatietak Jeppesen te verkopen. Persbureau Bloomberg meldt dat op basis van ingewijden. Het onderdeel zou meer dan 6 miljard dollar kunnen opbrengen en Boeing kunnen helpen om zijn schuldenlast van 58 miljard dollar wat te verlichten.

Er zou veel interesse zijn voor het winstgevende onderdeel, dat een brede klantenkring heeft van luchtvaartmaatschappijen tot hobbypiloten, aldus de bronnen. Daarbij is ook gezegd dat een deal mogelijk al in de eerste helft van volgend jaar kan plaatsvinden. Maar bij Boeing zou nog niet iedereen overtuigd zijn van het nut van een deal.

De verkoop van Jeppesen, dat Boeing in 2000 voor 1,5 miljard dollar in contanten overnam, zou Boeing financieel goed kunnen helpen. Het afstoten van de luchtvaartnavigatiepionier uit de jaren dertig kost de vliegtuigbouwer tegelijkertijd wel een goed presterende divisie.

Deurpaneel

Toen hem vorige maand werd gevraagd naar een mogelijke verkoop van Jeppesen, zei de nieuwe Boeing-topman Kelly Ortberg dat hij momenteel van meerdere onderdelen bekijkt of ze nog wel bij Boeing passen. Het is geen geheim dat de recent aangetreden topman zich meer wil concentreren op de kernactiviteiten voor commerciële vliegtuigen en defensieproductie. Maar hij wilde geen commentaar geven op specifiek de plannen voor Jeppesen.

Boeing heeft het dit jaar erg moeilijk. Het Amerikaanse concern had lange tijd last van een staking door 33.000 fabrieksmedewerkers. De werkonderbreking kostte het concern veel geld en verlaagde de productie van de belangrijke 737 MAX-toestellen van Boeing flink. Pas deze week, na meer dan zeven weken, lukte het Boeing een akkoord te bereiken met de stakers.

Ook spelen er zorgen over de kwaliteitscontroles bij Boeing. Die zijn ontstaan nadat in januari een deurpaneel van een Boeing-toestel was losgeraakt tijdens een vlucht. Sindsdien zijn meer gebreken gevonden in toestellen. De vliegtuigbouwer moet van toezichthouder FAA de kwaliteitscontroles in zijn fabrieken verbeteren.

Meer uit Financieel

UnitedConsumers: adviesprijzen benzine en diesel verder omhoog

EINDHOVEN (ANP) - De landelijke adviesprijzen voor benzine en diesel zijn woensdag verder gestegen. Dat meldt consumentenorganisatie UnitedConsumers die de adviesprijzen van de grote oliemaatschappijen bijhoudt. Op dinsdag steeg de gemiddelde adviesprijs voor Euro95 al tot een nieuw recordniveau van meer dan 2,50 euro per liter.

12 minuten geleden
Cabrio's verliezen terrein aan SUV's en elektrische auto's

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal cabrio's op de Nederlandse wegen neemt gestaag af, mede door de groeiende populariteit van SUV's en de opmars van elektrische auto's. Vorig jaar werden 954 auto's met een open dak verkocht, vergeleken met 1661 stuks vier jaar eerder. Dit is slechts 0,25 procent van de totale nieuwverkoop van personenauto's, blijkt uit cijfers van RDC, het databedrijf dat voertuigregistraties bijhoudt.

1 uur geleden
Redersorganisatie bezorgd over lot opvarenden in Perzische Golf

LONDEN (ANP) - Een internationale redersorganisatie maakt zich zorgen om het lot van duizenden opvarenden van zeeschepen die vastzitten in de Perzische Golf. Nu de blokkade van de Straat van Hormuz voortduurt, dreigen tekorten aan drinkwater en brandstof, waarschuwt de International Chamber of Shipping (ICS) tegenover persbureau AFP.

9 uur geleden
Wall Street eindigt licht hoger terwijl Iranoorlog voortwoedt

\NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met bescheiden winsten gesloten. In het Midden-Oosten zijn nog altijd geen tekenen van de-escalatie in de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. Olieprijzen liepen verder op, maar in beperkte mate.

9 uur geleden
Bloomberg: Unilever overweegt afsplitsing voedingsmiddelentak

LONDEN (ANP) - Unilever overweegt zijn voedingsmiddelentak af te splitsen, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Gesprekken daarover zouden zich nog in een vroege fase bevinden. Het bedrijf achter merken als Knorr, Calvé en Hellmann's onderzoekt al langer hoe het zijn merkenportfolio kan verkleinen en kijkt daarbij nadrukkelijk naar voedingsmerken.

11 uur geleden
Britse minister pleit voor warmere band met EU

LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk is bereid om zich aan veel marktregelgeving van de Europese Unie te conformeren als dat goed is voor de economische groei, zei de Britse minister van Financiën Rachel Reeves. "Als de economische voordelen groter zijn dan de kosten, is het de moeite waard om die afweging te maken", zei ze in een speech in Londen.

11 uur geleden
Trump stelt bezoek aan Xi in Beijing uit

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt het voorgenomen bezoek aan zijn Chinese collega Xi Jinping uit, zo kondigde hij aan. De reis naar Beijing zou van 31 maart tot 2 april plaatsvinden. Dat wordt nu zo'n vijf tot zes weken vooruitgeschoven, zei Trump.

12 uur geleden