Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: Boeing overweegt miljardendeal voor navigatietak

Bloomberg: Boeing overweegt miljardendeal voor navigatietak

ARLINGTON (ANP) - De geplaagde vliegtuigbouwer Boeing overweegt zijn navigatietak Jeppesen te verkopen. Persbureau Bloomberg meldt dat op basis van ingewijden. Het onderdeel zou meer dan 6 miljard dollar kunnen opbrengen en Boeing kunnen helpen om zijn schuldenlast van 58 miljard dollar wat te verlichten.

Er zou veel interesse zijn voor het winstgevende onderdeel, dat een brede klantenkring heeft van luchtvaartmaatschappijen tot hobbypiloten, aldus de bronnen. Daarbij is ook gezegd dat een deal mogelijk al in de eerste helft van volgend jaar kan plaatsvinden. Maar bij Boeing zou nog niet iedereen overtuigd zijn van het nut van een deal.

De verkoop van Jeppesen, dat Boeing in 2000 voor 1,5 miljard dollar in contanten overnam, zou Boeing financieel goed kunnen helpen. Het afstoten van de luchtvaartnavigatiepionier uit de jaren dertig kost de vliegtuigbouwer tegelijkertijd wel een goed presterende divisie.

Deurpaneel

Toen hem vorige maand werd gevraagd naar een mogelijke verkoop van Jeppesen, zei de nieuwe Boeing-topman Kelly Ortberg dat hij momenteel van meerdere onderdelen bekijkt of ze nog wel bij Boeing passen. Het is geen geheim dat de recent aangetreden topman zich meer wil concentreren op de kernactiviteiten voor commerciële vliegtuigen en defensieproductie. Maar hij wilde geen commentaar geven op specifiek de plannen voor Jeppesen.

Boeing heeft het dit jaar erg moeilijk. Het Amerikaanse concern had lange tijd last van een staking door 33.000 fabrieksmedewerkers. De werkonderbreking kostte het concern veel geld en verlaagde de productie van de belangrijke 737 MAX-toestellen van Boeing flink. Pas deze week, na meer dan zeven weken, lukte het Boeing een akkoord te bereiken met de stakers.

Ook spelen er zorgen over de kwaliteitscontroles bij Boeing. Die zijn ontstaan nadat in januari een deurpaneel van een Boeing-toestel was losgeraakt tijdens een vlucht. Sindsdien zijn meer gebreken gevonden in toestellen. De vliegtuigbouwer moet van toezichthouder FAA de kwaliteitscontroles in zijn fabrieken verbeteren.

Meer uit Financieel

Dubai Airport legt vliegverkeer stil na onderschept object

DUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.

17 minuten geleden
Emirates schort vluchten naar en vanuit Dubai toch weer op

DUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.

1 uur geleden
AFP: sinds maandag slechts negen vrachtschepen door Straat Hormuz

PARIJS (ANP) - Slechts negen olietankers, vracht- en containerschepen zijn sinds maandag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat heeft het Franse persbureau AFP becijferd op basis van gegevens van MarineTraffic, een website waarmee de locaties van schepen te volgen zijn.

10 uur geleden
Weer verliezen op Wall Street, olieprijzen hard verder omhoog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York verloren vrijdag opnieuw stevig omdat door de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran de olieprijzen stegen tot niveaus die sinds 2023 niet meer zijn gezien. Wel deed een onverwachte krimp in het Amerikaanse banencijfer over februari bij beleggers de hoop op renteverlagingen door de Federal Reserve herleven.

11 uur geleden
Nintendo klaagt Amerikaanse overheid aan om importheffingen Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.

12 uur geleden
KLM stelt hervatting vluchten naar Dubai verder uit

SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft het hervatten van zijn vluchten naar Dubai, Riyad en Dammam wederom uitgesteld. De luchtvaartmaatschappij vliegt tot en met dinsdag niet naar de bestemmingen in het Midden-Oosten om de oorlog in Iran. Eerder had KLM deze vluchten al tot en met zondag uitgesloten. "We volgen de ontwikkelingen op de voet", benadrukte de maatschappij vrijdagavond in een verklaring.

14 uur geleden
Leveringen voor grote kledingketens vast in Bangladesh en India

DHAKA (ANP/RTR) - Kledingleveringen voor Zara-eigenaar Inditex en andere grote kledingretailers zitten vast op luchthavens in Bangladesh en India. Dat hebben drie fabrikanten in de landen laten weten. De kleding zou eigenlijk met vluchten van luchtvaartmaatschappijen als Emirates en Qatar Airways worden meegenomen, maar die hebben door de oorlog in Iran veel vluchten geschrapt.

14 uur geleden