Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: Boeing overweegt miljardendeal voor navigatietak

Bloomberg: Boeing overweegt miljardendeal voor navigatietak

ARLINGTON (ANP) - De geplaagde vliegtuigbouwer Boeing overweegt zijn navigatietak Jeppesen te verkopen. Persbureau Bloomberg meldt dat op basis van ingewijden. Het onderdeel zou meer dan 6 miljard dollar kunnen opbrengen en Boeing kunnen helpen om zijn schuldenlast van 58 miljard dollar wat te verlichten.

Er zou veel interesse zijn voor het winstgevende onderdeel, dat een brede klantenkring heeft van luchtvaartmaatschappijen tot hobbypiloten, aldus de bronnen. Daarbij is ook gezegd dat een deal mogelijk al in de eerste helft van volgend jaar kan plaatsvinden. Maar bij Boeing zou nog niet iedereen overtuigd zijn van het nut van een deal.

De verkoop van Jeppesen, dat Boeing in 2000 voor 1,5 miljard dollar in contanten overnam, zou Boeing financieel goed kunnen helpen. Het afstoten van de luchtvaartnavigatiepionier uit de jaren dertig kost de vliegtuigbouwer tegelijkertijd wel een goed presterende divisie.

Deurpaneel

Toen hem vorige maand werd gevraagd naar een mogelijke verkoop van Jeppesen, zei de nieuwe Boeing-topman Kelly Ortberg dat hij momenteel van meerdere onderdelen bekijkt of ze nog wel bij Boeing passen. Het is geen geheim dat de recent aangetreden topman zich meer wil concentreren op de kernactiviteiten voor commerciële vliegtuigen en defensieproductie. Maar hij wilde geen commentaar geven op specifiek de plannen voor Jeppesen.

Boeing heeft het dit jaar erg moeilijk. Het Amerikaanse concern had lange tijd last van een staking door 33.000 fabrieksmedewerkers. De werkonderbreking kostte het concern veel geld en verlaagde de productie van de belangrijke 737 MAX-toestellen van Boeing flink. Pas deze week, na meer dan zeven weken, lukte het Boeing een akkoord te bereiken met de stakers.

Ook spelen er zorgen over de kwaliteitscontroles bij Boeing. Die zijn ontstaan nadat in januari een deurpaneel van een Boeing-toestel was losgeraakt tijdens een vlucht. Sindsdien zijn meer gebreken gevonden in toestellen. De vliegtuigbouwer moet van toezichthouder FAA de kwaliteitscontroles in zijn fabrieken verbeteren.

Meer uit Financieel

Kleine min voor AEX-index, chipfondsen wel omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met een kleine min het weekend ingegaan. Beleggers op het Damrak deden het even rustig aan na een drukke week met veel kwartaalcijfers van grote bedrijven. De aandacht ging nu onder meer uit naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport dat beter uitviel dan verwacht. De chipfondsen ASML, Besi en ASMI stonden wel bij de stijgers in de AEX.

1 uur geleden
Consumentenvertrouwen VS naar nieuw dieptepunt om inflatiezorgen

ANN ARBOR (ANP) - Het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten is naar een nieuw dieptepunt gezakt door toenemende zorgen over een hoge inflatie door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van voorlopige cijfers voor de meimaand. Amerikaanse huishoudens zijn bezorgd dat de hoge inflatie de koopkracht en eigen financiële situatie schaadt.

2 uur geleden
Wall Street hoger na beter dan verwacht banenrapport VS

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen vrijdag omhoog ondanks de hernieuwde spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Naast de ontwikkelingen in het Midden-Oosten verwerkten beleggers het banenrapport van de Amerikaanse overheid. Volgens dat rapport zijn er in de grootste economie ter wereld in april 115.000 banen bijgekomen. Dat was meer dan verwacht. De werkloosheid bleef onveranderd op 4,3 procent.

4 uur geleden
Kunstmestproducent Yara heeft last van actie XR in Vlaardingen

VLAARDINGEN (ANP) - Kunstmestproducent Yara heeft last van een protestactie van Extinction Rebellion bij zijn locatie in Vlaardingen. Demonstranten hebben daar de toegangsweg naar de fabriekspoort geblokkeerd. Hierdoor wordt de aan- en afvoer gehinderd, laat het bedrijf weten.

5 uur geleden
Branche: caravan maakt 'comeback', vooral bij jonge gezinnen

BUNNIK (ANP) - De caravan is in Nederland aan een comeback bezig, stellen brancheorganisaties BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI) na nieuwe cijfers over de verkopen. In maart en april werden bijna een vijfde meer caravans geregistreerd dan in dezelfde maanden vorig jaar. Met name bij jonge gezinnen is de caravan in trek, stelt de branche.

5 uur geleden
Scheepvaartblad: Iran zet plan voor tol in Straat van Hormuz door

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft een autoriteit opgericht om tol te innen bij schepen die door de Straat van Hormuz willen varen. Dat meldt het scheepvaartvakblad Lloyd's List. Het plan van Teheran voor een tolheffing kon eerder op veel kritiek rekenen, omdat het in strijd is met internationaal recht, waarin een vrije doorvaart is afgesproken.

5 uur geleden
Deelstep- en fietsaanbieder Lime gaat naar beurs in New York

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Deelstep- en fietsaanbieder Lime gaat naar de beurs. Het ook in Nederland actieve bedrijf heeft hier al langer plannen voor, maar wil nu daadwerkelijk de stap zetten. Het door Uber gesteunde Lime heeft zich ingeschreven voor een notering aan techbeurs Nasdaq in New York.

6 uur geleden