Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: Boeing overweegt miljardendeal voor navigatietak

Bloomberg: Boeing overweegt miljardendeal voor navigatietak

ARLINGTON (ANP) - De geplaagde vliegtuigbouwer Boeing overweegt zijn navigatietak Jeppesen te verkopen. Persbureau Bloomberg meldt dat op basis van ingewijden. Het onderdeel zou meer dan 6 miljard dollar kunnen opbrengen en Boeing kunnen helpen om zijn schuldenlast van 58 miljard dollar wat te verlichten.

Er zou veel interesse zijn voor het winstgevende onderdeel, dat een brede klantenkring heeft van luchtvaartmaatschappijen tot hobbypiloten, aldus de bronnen. Daarbij is ook gezegd dat een deal mogelijk al in de eerste helft van volgend jaar kan plaatsvinden. Maar bij Boeing zou nog niet iedereen overtuigd zijn van het nut van een deal.

De verkoop van Jeppesen, dat Boeing in 2000 voor 1,5 miljard dollar in contanten overnam, zou Boeing financieel goed kunnen helpen. Het afstoten van de luchtvaartnavigatiepionier uit de jaren dertig kost de vliegtuigbouwer tegelijkertijd wel een goed presterende divisie.

Deurpaneel

Toen hem vorige maand werd gevraagd naar een mogelijke verkoop van Jeppesen, zei de nieuwe Boeing-topman Kelly Ortberg dat hij momenteel van meerdere onderdelen bekijkt of ze nog wel bij Boeing passen. Het is geen geheim dat de recent aangetreden topman zich meer wil concentreren op de kernactiviteiten voor commerciële vliegtuigen en defensieproductie. Maar hij wilde geen commentaar geven op specifiek de plannen voor Jeppesen.

Boeing heeft het dit jaar erg moeilijk. Het Amerikaanse concern had lange tijd last van een staking door 33.000 fabrieksmedewerkers. De werkonderbreking kostte het concern veel geld en verlaagde de productie van de belangrijke 737 MAX-toestellen van Boeing flink. Pas deze week, na meer dan zeven weken, lukte het Boeing een akkoord te bereiken met de stakers.

Ook spelen er zorgen over de kwaliteitscontroles bij Boeing. Die zijn ontstaan nadat in januari een deurpaneel van een Boeing-toestel was losgeraakt tijdens een vlucht. Sindsdien zijn meer gebreken gevonden in toestellen. De vliegtuigbouwer moet van toezichthouder FAA de kwaliteitscontroles in zijn fabrieken verbeteren.

Meer uit Financieel

Toezichthouder grijpt in bij DB om slechte planning werkzaamheden

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.

15 minuten geleden
Breedste schip ooit vaart via kanaal door Zeeuws-Vlaanderen

GENT (ANP) - Het Kanaal Gent-Terneuzen, dat loopt door Zeeuws-Vlaanderen, ontvangt maandag voor het eerst een schip van meer dan 38 meter breed. Dat is nooit eerder gebeurd, meldt het Belgische persbureau Belga.

1 uur geleden
Winsten in Chinese industrie dalen tweede maand op rij

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De winsten van Chinese industriebedrijven zijn in november voor de tweede maand op rij gedaald. Dat wijst op een verzwakkende binnenlandse vraag en aanhoudende prijsdalingen bij de industriebedrijven.

1 uur geleden
Onderzoek de Volkskrant: Defensie verreweg grootste werkgever

AMSTERDAM (ANP) - Defensie is met afstand de grootste werkgever van Nederland, heeft de Volkskrant uitgezocht. Volgens onderzoek van de krant was Defensie eind vorig jaar goed voor 74.333 voltijdsbanen. Dat is bijna een vijfde meer dan in het vorige onderzoek vijf jaar geleden.

2 uur geleden
China legt sancties op aan Amerikaanse defensiebedrijven

BEIJING (ANP/RTR) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft sancties aangekondigd tegen tien individuen en twintig Amerikaanse defensiebedrijven vanwege wapenverkoop aan Taiwan.

3 uur geleden
Wall Street vrijwel vlak na rustige handel op tweede kerstdag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Veel richtinggevend nieuws was niet voorhanden voor beleggers op Wall Street. Bovendien verliep de handel erg rustig, omdat veel handelaren vrij waren voor kerst. De volumes lagen ongeveer de helft lager dan normaal.

13 uur geleden
Frankrijk onderzoekt Britse website om verkoop sekspoppen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse autoriteiten doen onderzoek naar een Britse webwinkel die ervan wordt verdacht op kinderen lijkende sekspoppen te verkopen. Dat hebben openbaar aanklagers tegen het Franse persbureau AFP gezegd. Eerder was er nog grote ophef in Frankrijk over de verkoop van sekspoppen op de Chinese webwinkel Shein. Shein heeft de poppen al verwijderd van zijn platform.

15 uur geleden