Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg betaalt miljoenen voor een anti-Trump-spotje

Bloomberg betaalt miljoenen voor een anti-Trump-spotje

NEW YORK (ANP) - Michael Bloomberg, die zich bij de Democratische Partij kandidaat heeft gesteld voor het Amerikaanse presidentschap, gaat miljoenen dollars uitgeven aan een reclamefilmpje tegen huidig president Donald Trump op televisie. Die wordt uitgezonden tijdens de Super Bowl, de finale van het American Football.

Miljardair Bloomberg, die de campagne uit eigen zak betaalt, heeft tot een spotje besloten in antwoord op Trump die ook reclamezendtijd heeft gekocht rond de wedstrijd.

De Super Bowl is het best bekeken programma op de Amerikaanse televisie. Een reclame van dertig seconden rond de wedstrijd kost zo'n 5 miljoen dollar (4,5 miljoen euro). Onbekend is hoeveel de voormalig burgemeester van New York precies betaalt voor de reclame en hoe vaak hij de spot laat uitzenden.

Bloomberg is een van de veertien nog overgebleven Democratische kandidaten voor het Amerikaanse presidentschap. Hij gaf al 76 miljoen dollar uit aan reclame sinds hij afgelopen november zijn kandidatuur bekendmaakte, maar speelt nog geen rol van betekenis volgens de peilingen.

Trump haalde in het vierde kwartaal van 2019 46 miljoen dollar op voor zijn herverkiezingscampagne. De presidentsverkiezingen zijn op dinsdag 3 november 2020.

Meer uit Buitenland

CNN: VS overwegen zwaarste waarschuwing voor coronavaccins

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse voedsel- en medicijnwaakhond FDA overweegt coronavaccins te voorzien van een zogenoemde 'black box'-waarschuwing. Dat schrijft CNN op basis van ingewijden. Die meest prangende waarschuwing in het arsenaal van de FDA moet waarschuwen voor de gevolgen van medicatie waarvan de nadelen wellicht niet opwegen tegen de voordelen, zoals mogelijk levensbedreigende middelen.

15 minuten geleden
Doden en gewonden door noodweer in Gaza

GAZA-STAD (ANP) - Door een storm in Gaza zijn zeker 11 doden en meerdere gewonden gevallen. Een deel van hen kwam om door instortende gebouwen en een baby overleed door onderkoeling, meldt het Palestijnse persbureau WAFA.

1 uur geleden
Onderzoek naar brand Hongkong binnen negen maanden afgerond

HONGKONG (ANP/RTR) - De Hongkongse regering streeft ernaar het onafhankelijke onderzoek naar de dodelijke brand in de miljoenenstad binnen negen maanden af te ronden, zegt leider John Lee. De brand van eind november kostte zeker 160 mensen het leven.

3 uur geleden
Aardbeving met kracht van 6.7 treft noorden van Japan

HACHINOHE (ANP/AFP) - Het noorden van Japan is opgeschrikt door een aardbeving met een kracht van 6.7, meldt het Japanse meteorologische agentschap. Er was een tsunamiwaarschuwing van kracht, maar die werd later ingetrokken.

5 uur geleden
Reuters: VS bereiden inbeslagname meer olietankers Venezuela voor

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten bereiden zich voor om de komende weken meer olietankers in beslag te nemen voor de kust van Venezuela. Dat meldt persbureau Reuters op basis van zes bronnen. Een vermindering of stopzetting van de Venezolaanse olie-export zou de financiën van het Zuid-Amerikaanse land onder druk zetten. Olie is de belangrijkste bron van inkomsten voor de regering van president Nicolás Maduro.

5 uur geleden
Thaise premier ontbindt parlement en baant weg voor verkiezingen

BANGKOK (ANP/AFP) - De Thaise premier Anutin Charnvirakul, die pas drie maanden in functie is, heeft het parlement ontbonden. Dit blijkt uit een koninklijk decreet, dat de weg vrijmaakt voor algemene verkiezingen.

5 uur geleden
Ten onrechte uit VS gezette Salvadoraan Abrego vrijgelaten

BALTIMORE (ANP/RTR) - Kilmar Abrego Garcia is weer op vrije voeten, nadat een rechter in de Amerikaanse staat Maryland eerder op donderdag zijn vrijlating had bevolen. De in El Salvador geboren man zat vast in afwachting van een mogelijke tweede uitzetting. Zijn eerdere, onterechte uitzetting werd het middelpunt van een rel rondom het deportatiebeleid van de regering-Trump.

12 uur geleden