Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: bedrijf achter ChatGPT nadert jaaromzet 1 miljard

Bloomberg: bedrijf achter ChatGPT nadert jaaromzet 1 miljard

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI ligt op koers om een jaarlijkse omzet van 1 miljard dollar te behalen, nu steeds meer bedrijven gebruikmaken van de chatbot ChatGPT van het bedrijf. ChatGPT gebruikt kunstmatige intelligentie (AI) om onder meer logisch klinkende teksten te schrijven.

De startup, die wordt gesteund door softwareconcern Microsoft, heeft maandelijks ongeveer 80 miljoen dollar aan inkomsten, verklaarde een anonieme bron tegen persbureau Bloomberg. Ook zou OpenAI in 2022 een verlies van ongeveer 540 miljoen dollar hebben geleden door de ontwikkeling van GPT-4 en ChatGPT.

OpenAI wordt beschouwd als een van de voorlopers op het gebied van generatieve AI, waarmee met een paar eenvoudige gebruikersopdrachten video's, foto's en teksten kunnen worden gemaakt. Sinds de introductie van zijn chatbot in november heeft OpenAI samengewerkt met bedrijven om de technologie in hun producten te integreren. Microsoft bouwde dat systeem in zijn zoekmachine Bing. Google kwam daarop met een eigen vergelijkbaar systeem met de naam Bard.

Andere apps

Deze maand lanceerde OpenAI ook een bedrijfsversie van ChatGPT met extra functies en privacywaarborgen. Het bedrijf hoopt daarmee een brede mix van zakelijke klanten aan te trekken en de omzet uit zijn bekendste product te vergroten.

De chatbot is enorm populair, maar is ook erg duur in gebruik omdat de AI-modellen veel rekenkracht vereisen. Het bedrijf probeert daarnaast geld te verdienen met premium-abonnementen en door bedrijven betaalde toegang te bieden tot de applicatie-programmeerinterface, die ontwikkelaars kunnen gebruiken om de chatbot aan andere apps toe te voegen.

Meer uit Financieel

Kansspelautoriteit waarschuwt organisator illegale bingo's

DEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) heeft organisator van bingo-evenementen Legs Eleven gewaarschuwd. Evenementen onder de naam Bingo Loco, onder meer in de Maassilo in Rotterdam en Complex in Maastricht, vallen niet onder de wettelijke uitzondering van bingo's en zijn daardoor niet toegestaan.

11 minuten geleden
Waakhond kijkt of scholen genoeg keuze in leermaterialen hebben

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) gaat kijken of middelbare scholen wel genoeg keuze hebben bij de inkoop van digitale leermaterialen. De waakhond laat weten signalen te hebben ontvangen dat deze markt mogelijk niet goed werkt en dat scholen niet altijd genoeg keuzevrijheid ervaren.

29 minuten geleden
Bloomberg: miljardair verkoopt huis voor record van 300 miljoen

LONDEN (ANP) - De Britse miljardair Nick Candy heeft zijn huis in de Londense wijk Chelsea verkocht voor meer dan 270 miljoen pond. Dat is omgerekend meer dan 300 miljoen euro. Volgens persbureau Bloomberg gaat het naar verluidt om het duurste verkochte huis ooit. Wie de koper is, is niet bekend.

1 uur geleden
Vattenfall: huishoudens verbruiken structureel minder gas

DEN HAAG (ANP) - Het gasverbruik van Nederlandse huishoudens is sinds de energiecrisis van 2022 structureel verminderd. Dat meldt energieleverancier Vattenfall. Volgens een analyse van het klantenverbruik werd afgelopen winter gemiddeld 14 procent minder verbruikt dan in de winter van 2021/2022. Vattenfall zegt dat deze ontwikkeling extra relevant is vanwege de onrust op de energiemarkt door de oorlog in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Goudprijs daalt na tegenstrijdige signalen Trump over Iranoorlog

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De goudprijs is donderdag gedaald na de toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump, die weinig duidelijkheid bood over een oplossing voor de oorlog in het Midden-Oosten. Ook de prijs van zilver daalde fors.

1 uur geleden
Woonketens Kwantum en Leen Bakker gaan over naar nieuwe eigenaar

RAAMSDONKSVEER (ANP) - De overname van woonketens Kwantum en Leen Bakker door investeringsmaatschappij Orlando Capital V is afgerond. De ondernemingsraad en de Autoriteit Consument & Markt (ACM) hebben de laatste goedkeuring gegeven.

1 uur geleden
Claim tegen sjoemelcampers Stellantis in de maak

DEN HAAG (ANP) - Stichting Car Claim begint in samenwerking met de Consumentenbond, Consumenten Claim en de Nederlandse Kampeerauto Club een claimzaak tegen autofabrikant Stellantis vanwege vermeende sjoemelsoftware in campers. Over de hoogte van de claim kunnen de organisaties op dit moment nog niets zeggen.

1 uur geleden