Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: autoconcern Stellantis overweegt samenwerking in China

Bloomberg: autoconcern Stellantis overweegt samenwerking in China

HOOFDDORP (ANP/BLOOMBERG) - Autoconcern Stellantis, het moederbedrijf van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, overweegt een samenwerking met een Chinees bedrijf voor de productie en verkoop van elektrische auto's. Het Amerikaans-Europese concern, dat zijn hoofdkantoor in Hoofddorp heeft, zou daarmee zijn aanwezigheid op de grootste automarkt ter wereld willen versterken. Dat meldden bronnen tegen persbureau Bloomberg.

De autofabrikant, die in 2021 is ontstaan uit de fusie tussen Peugeot en Fiat Chrysler, zou volgens de ingewijden onder meer de mogelijkheden van een samenwerking met de Chinese fabrikant van elektrische auto's Leapmotor Technologies onderzoeken. Er zijn echter nog geen definitieve beslissingen genomen. Ook andere grote autofabrikanten, waaronder Volkswagen, hebben volgens een bron interesse getoond in een mogelijke samenwerking met Leapmotor.

Woordvoerders van Stellantis en Volkswagen wilden tegen Bloomberg geen commentaar geven op de mogelijke samenwerkingsverbanden in China. Leapmotor was niet direct beschikbaar voor een reactie.

Concurrenten onder druk

Topman Carlos Tavares van Stellantis besloot vorig jaar nog de productie van zijn enige Jeep die werd gemaakt in een Chinese fabriek te stoppen en overwoog zelfs om de totale productie van het bedrijf in China te beëindigen. In juli verklaarde hij nog "blij te zijn met zijn beslissing om in te krimpen in China" omdat concurrenten als Volkswagen en General Motors volgens hem onder druk staan in China, nu autoproducenten in die markt hun prijzen verlagen.

Stellantis heeft in China nog wel een samenwerkingsverband met Dongfeng Motor Group om modellen van de automerken Peugeot en Citroën te verkopen in het land. Nathalie Knight, de nieuwe financieel directeur van Stellantis, wees in juli echter op het belang van de Chinese markt vanwege de grote rol van de Chinese fabrikanten bij de verschuiving naar elektrische voertuigen.

Meer uit Financieel

Duitse bankpresident: ECB kan tijd nemen met rentebeleid

FRANKFURT (ANP/RTR) - De Europese Centrale Bank (ECB) kan de tijd nemen bij het verder bepalen van het rentebeleid, want volgens de Duitse centralebankpresident Joachim Nagel is het renteniveau nu "neutraal". Dat zei Nagel zondag op radiozender Deutschlandfunk. Bij een neutraal renteniveau is er geen remmend of stimulerend effect voor de economie.

15 uur geleden
Krant: Lidl laat eigen containerschepen bouwen

DÜSSELDORF (ANP) - De Duitse supermarktketen Lidl laat in China vijf nieuwe containerschepen bouwen om goederen uit Azië naar Europa te kunnen vervoeren. Dat meldt de Duitse zakenkrant Handelsblatt. Lidl gaat die schepen toevoegen aan zijn eigen rederij Tailwind Shipping Lines die sinds drie jaar goederen uit China en Bangladesh vervoert naar de ruim 1200 Lidl-winkels in Europa. Maar tot dusver maakte Tailwind daarbij vooral gebruik van gecharterde schepen, aldus Handelsblatt.

17 uur geleden
China bevestigt handelsgesprekken met VS in Londen maandag

BEIJING (ANP/RTR/DPA) - China heeft bevestigd dat er maandag nieuwe handelsgesprekken zijn met de Verenigde Staten in Londen die eerder al werden aangekondigd door de Amerikaanse president Donald Trump. De Chinese vicepremier He Lifeng zal dan in de Britse hoofdstad praten met de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent, handelsvertegenwoordiger Jamieson Greer en handelsminister Howard Lutnick.

20 uur geleden
ECB-bestuurder denkt dat renteverlagingen bijna voorbij zijn

DUBROVNIK (ANP/BLOOMBERG) - De renteverlagingen van de Europese Centrale Bank (ECB) zijn bijna voorbij. Dat zei ECB-beleidsmaker Boris Vujcic zaterdag. "Ik ben het ermee eens dat we er bijna zijn", aldus de gouverneur van de Kroatische centrale bank. ECB-president Christine Lagarde hintte er ook al op dat de centrale bank bijna klaar is met een cyclus van renteverlagingen.

1 dag geleden
Vietnam sluit deals voor 3 miljard dollar aan producten uit VS

HANOI (ANP/BLOOMBERG) - Vietnamese bedrijven hebben twintig overeenkomsten getekend ter waarde van in totaal 3 miljard dollar (zo'n 2,6 miljard euro) om meer Amerikaanse landbouwproducten te importeren. Ze deden dat in aanloop naar de derde ronde van officiële onderhandelingen over de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump die volgende week plaatsvindt.

1 dag geleden
China meldt vooruitgang in beraad met EU over stekkerauto's

BEIJING (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - China heeft verklaard dat gesprekken met de Europese Unie over het vaststellen van minimumprijzen voor in China geproduceerde elektrische voertuigen "in de laatste fase zijn beland". Er is nog wel meer werk nodig om tot een akkoord te komen.

1 dag geleden
Onderzoek: Duitse industrie schrapt 100.000 banen binnen een jaar

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse industrie heeft in een jaar tijd ruim 100.000 banen verloren door de economische malaise in het land. Dat meldt het Duitse persbureau dpa op basis van een ingeziene analyse van accountants- en adviesbureau EY. De belangrijke autosector is het zwaarst getroffen: alleen al in die sector zijn ongeveer 45.400 banen verdwenen.

1 dag geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!