Bloomberg: Adnoc overweegt overname kunstmestbedrijf OCI
AMSTERDAM (ANP) - Staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten overweegt een overnamebod uit te brengen op de in Amsterdam genoteerde kunstmestproducent OCI. Dat meldden bronnen aan persbureau Bloomberg. Op het Damrak schoot de koers van MidKapper OCI hard omhoog door het bericht.
Volgens de ingewijden zou Adnoc een bod van 5 miljard dollar op tafel willen leggen. De koers van OCI is dit jaar fors gedaald. De marktwaarde van het bedrijf bedraagt momenteel ongeveer 4,8 miljard dollar.
Bloomberg stelt dat er al voorlopige gesprekken zijn geweest tussen Adnoc en OCI over een mogelijke deal. Het is echter niet zeker dat er een overeenkomst gesloten wordt. Adnoc zou ook delen van OCI kunnen overnemen. OCI heeft een fabriek op industrieterrein Chemelot bij Geleen in Limburg. Ook is het bedrijf actief in onder meer de Verenigde Staten en Egypte.
OCI is grotendeels in handen van de Egyptische miljardair Nassef Sawiris. Het bedrijf zegt in een verklaring dat het voortdurend gesprekken voert met mogelijke kopers. Eerder dit jaar kwam OCI onder vuur te liggen door de activistische belegger Jeffrey Ubben, die van mening is dat het aandeel fors wordt ondergewaardeerd. In een brief drong Ubben er bij Sawaris op aan enkele bedrijfsonderdelen af te stoten.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn de verkorte kerstweek positief begonnen, vooral doordat technologieaandelen opnieuw gewild waren bij beleggers. Deze aandelen zijn sinds vorige week weer aan het stijgen, gestuwd door sterke vooruitzichten van chipbedrijf Micron Technology en een meevallend inflatierapport. Daardoor liggen de toonaangevende Amerikaanse beursgraadmeters S&P 500 en de Dow-Jonesindex nog geen 1 procent onder hun record van 11 december.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Google-moederbedrijf Alphabet neemt het Amerikaanse energiebedrijf Intersect Power over voor 4,75 miljard dollar. De overname is bedoeld om Google toegang te geven tot meer elektriciteit voor zijn datacenters, werd maandag bekendgemaakt.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump lijkt op een nieuwe manier te proberen windenergieparken voor de oostkust tegen te gaan. De vergunningen voor vijf parken in aanbouw zijn opgeschort uit zorgen om de nationale veiligheid. Ze kunnen volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken radarsystemen verstoren en valse doelwitten creëren.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Chemiebedrijf 3M gaat ondernemers rondom de Westerschelde betalen voor schade die zij vanwege de vervuilende stoffen PFAS in het water hebben geleden. Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat meldt dat aan de Tweede Kamer. Het ministerie maakte niet bekend hoeveel geld wordt uitgekeerd, noch welke ondernemers betaald krijgen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse brandstoffenbedrijf FincoEnergies komt in handen van het Zwitserse Glencore. De multinational op het gebied van grondstoffen en mijnbouw neemt FincoEnergies over van Coloured Finches, de investeringsmaatschappij die het bedrijf in 2013 oprichtte. Coloured Finches blijft wel betrokken bij de leverancier van onder meer biobrandstoffen.
8 uur geleden