Blokhuijsen met derde Nederlandse titel naar WK allround
HEERENVEEN (ANP) - Jan Blokhuijsen heeft bij de NK allround in Heerenveen voor de derde keer in zijn loopbaan de titel veroverd. De 30-jarige schaatser van Team IKO bleef op de afsluitende 10.000 meter goed overeind. Hij reed met 13.08,63 de tweede tijd. Dat was ruim voldoende voor de eindzege in het klassement, die hem tevens een ticket voor de WK allround eind februari in Hamar opleverde.
De onttroonde titelhouder Douwe de Vries won de 10.000 meter met een tijd van 13.05,65. Hij eindigde als derde in de vierkamp. Marcel Bosker, die de derde tijd reed op de 10 kilometer (13.11,18), pakte zilver in het eindklassement.
Blokhuijsen, die vorig seizoen even afstand nam van het schaatsen, won in Thialf de 1500 meter en de 5000 meter. Op de 500 meter eindigde de routinier als vierde. Blokhuijsen veroverde in 2016 en 2017 eveneens de Nederlandse titel allround.
Patrick Roest en Sven Kramer hadden zich al verzekerd van een startbewijs voor de WK allround. Beiden sloegen de NK over.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft op de slotdag van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina zijn derde gouden paralympische medaille behaald. De Nederlander won na de super-G en de supercombinatie ook de slalom.
52 minuten geledenÅRE (ANP) - De Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin heeft haar eerste zege geboekt als olympisch kampioene op de slalom. Ze was de snelste in de wereldbeker in het Zweedse Åre en schreef haar 109e wereldbekerzege bij op haar erelijst.
1 uur geledenMADRID (ANP) - De MotoGP heeft de Grote Prijs van Qatar uitgesteld vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De race stond gepland voor 12 april, maar is nu verzet naar 8 november, meldde rechtenhouder Dorna.
2 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen somde na de Grote Prijs van China weer een waslijst van problemen op die hij momenteel ervaart met zijn Red Bull-auto. "De auto voelde totaal niet goed. Geen balans, veel bandenslijtage, er was iets met het stuur en dan nog een koelingsprobleem", zei de viervoudig wereldkampioen bij Viaplay, die door de kapotte koeling van zijn energiesysteem de race in Shanghai tien ronden voor het einde moest beëindigen.
4 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Kimi Antonelli behaalde in zijn 26e Formule 1-race zijn eerste overwinning. De 19-jarige Italiaan won de Grote Prijs van China en werd na Max Verstappen de jongste winnaar ooit. "Ik ben sprakeloos en kan wel huilen. Ik heb zoveel te danken aan mijn team. Mercedes heeft me geholpen om mijn droom te verwezenlijken", zei Antonelli kort na afloop in het flashinterview. "Ik wilde heel graag Italië terug aan de top brengen en dat is gelukt."
4 uur geledenCORTINA (ANP) - Snowboardster Lisa Bunschoten-Vos en paraskiër Jeroen Kampschreur dragen zondag de Nederlandse vlag bij de sluitingsceremonie van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina. Dat maakte chef de mission Esther Vergeer bekend. Kampschreur won twee keer goud, Bunschoten-Vos veroverde een zilveren medaille.
4 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Kimi Antonelli heeft zijn eerste zege in de Formule 1 geboekt. De Italiaan van Mercedes begon van poleposition in de Grote Prijs van China en wist die na 56 ronden op het circuit van Shanghai om te zetten in de winst.
5 uur geleden