Blokhuijsen met derde Nederlandse titel naar WK allround
HEERENVEEN (ANP) - Jan Blokhuijsen heeft bij de NK allround in Heerenveen voor de derde keer in zijn loopbaan de titel veroverd. De 30-jarige schaatser van Team IKO bleef op de afsluitende 10.000 meter goed overeind. Hij reed met 13.08,63 de tweede tijd. Dat was ruim voldoende voor de eindzege in het klassement, die hem tevens een ticket voor de WK allround eind februari in Hamar opleverde.
De onttroonde titelhouder Douwe de Vries won de 10.000 meter met een tijd van 13.05,65. Hij eindigde als derde in de vierkamp. Marcel Bosker, die de derde tijd reed op de 10 kilometer (13.11,18), pakte zilver in het eindklassement.
Blokhuijsen, die vorig seizoen even afstand nam van het schaatsen, won in Thialf de 1500 meter en de 5000 meter. Op de 500 meter eindigde de routinier als vierde. Blokhuijsen veroverde in 2016 en 2017 eveneens de Nederlandse titel allround.
Patrick Roest en Sven Kramer hadden zich al verzekerd van een startbewijs voor de WK allround. Beiden sloegen de NK over.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - Tennisser Jannik Sinner (24) heeft de Madrid Open op zijn naam geschreven. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst won in de finale van het masterstoernooi in twee sets van de 29-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-1 6-2.
15 minuten geledenDOESJANBE (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft bij de Grand Slam in Doesjanbe in Tadzjikistan zilver veroverd in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige judoka verloor met ippon in de finale van Jelizaveta Litvinenko, die uitkomt voor de Verenigde Arabische Emiraten. Marit Kamps greep in dezelfde klasse brons.
1 uur geledenLEYSIN (ANP) - Tadej Pogacar heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De wereldkampioen van UAE Team Emirates won de slotrit van Lucens naar Leysin en boekte zo zijn vierde etappezege in de Zwitserse rittenkoers.
1 uur geledenSALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
14 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.
17 uur geledenMIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
19 uur geleden