Blokhuijsen leidt na eerste schaatsdag op NK allround
HEERENVEEN (ANP) - Jan Blokhuijsen gaat als klassementsleider de tweede dag in van de NK allround in Heerenveen. De tweevoudige kampioen steeg na de eerste plaats dankzij een zege op de 5000 meter. Hij reed met 6.18,02 de beste tijd. Marcel Bosker eindigde vlak achter Blokhuijsen als tweede (6.18,32) en titelhouder Douwe de Vries reed de derde tijd (6.19,55).
In het klassement na twee afstanden verdedigt Blokhuijsen, vierde op de 500 meter in 36,47, een marge van 0,93 seconde op Bosker op de 1500 meter. Thomas Geerdinck, de winnaar van de 500 meter in een persoonlijk record van 35,50, staat op 2,45 van Blokhuijsen.
De winnaar van de Nederlandse allroundtitel verdient het derde en laatste ticket voor de WK allround, eind februari in Hamar. Patrick Roest en Sven Kramer hebben zich daarvoor al geplaatst. Beiden ontbreken bij de NK.
Meer uit Sport
MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers zijn definitief uitgeschakeld voor een plek in de hoofdronde van het Europees kampioenschap door de zege van gastland Zweden op Georgië. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson kan niet meer bij de eerste twee van de poule eindigen. Zweden en Kroatië plaatsten zich voor de tweede fase met elk 4 punten na twee overwinningen. Nederland heeft 0 punten.
6 uur geledenMALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers hebben ook hun tweede groepswedstrijd op het Europees kampioenschap verloren. De mannen van bondscoach Staffan Olsson bogen in het Zweedse Malmö met 35-29 voor Kroatië. De nederlaag heeft grote gevolgen, want de ploeg is zo goed als zeker uitgeschakeld voor een plek in de tweede groepsfase.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Naast de al gekwalificeerde tweemansbob mag ook de viermansbob van stuurman Dave Wesselink van start bij de Olympische Spelen in Milaan. De Bob- en Sleebond Nederland (BSBN) meldde maandag dat de voordracht van het team is goedgekeurd door NOC*NSF.
11 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.
13 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.
14 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.
16 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Canadese tennisser Félix Auger-Aliassime is als eerste speler uit de mondiale top 10 uitgeschakeld op de Australian Open. De nummer 8 van de wereldranglijst moest in zijn partij tegen de Portugees Nuno Borges opgeven met kramp. De stand was 2-1 in sets in het voordeel van Borges (3-6 6-4 6-4 0-0).
17 uur geleden