Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Blok na overleg: goed geluisterd naar zorgen werkgevers en bonden

Blok na overleg: goed geluisterd naar zorgen werkgevers en bonden

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft "goed geluisterd naar werkgevers en werknemers" tijdens een overleg met de polder op vrijdagochtend. Dat zegt minister van Economische Zaken, Stef Blok. De zorgen die er leven bij de belangenbehartigers "nemen we nu mee". Werkgeversclub VNO-NCW riep het kabinet donderdag nog op om "alles uit de kast te halen" om een nieuwe lockdown te voorkomen.

"Welke maatregelen er precies genomen worden gaan we nu nog bespreken", zegt Blok voorafgaand aan een overleg over de coronamaatregelen. De belangen van de ondernemers "liggen daarbij ook op tafel", bezweert de bewindsman.

"Ik begrijp de zorg heel goed, die heb ik zelf natuurlijk ook", zegt ook demissionair staatssecretaris Dennis Wiersma (Sociale Zaken en Werkgelegenheid). Sinds de aanstelling van minister Wouter Koolmees als informateur is hij ook verantwoordelijk voor de economische steunpakketten.

Blok en Wiersma willen allebei nog niet vooruitlopen op eventuele steun voor getroffen sectoren. "We moeten echt afwachten", zegt Wiersma. Volgens ingewijden denkt het kabinet wel degelijk na over steunmaatregelen, maar wordt een besluit hierover niet voor het weekeinde verwacht.

Meer uit Binnenland

Oudste dolfijn van Nederland in Dolfinarium overleden

HARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.

17 minuten geleden
Voor het derde jaar op rij minder verkeersongelukken

DEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.

5 uur geleden
Man zwaargewond bij steekincident in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.

8 uur geleden
In de nacht plaatselijk dichte mist in het noorden van het land

DE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van het land kan het verkeer in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatselijk last hebben van dichte mist, aldus het KNMI. In de loop van de nacht neemt de kans hierop vanuit het zuiden af.

11 uur geleden
Kabinet betaalt 5,7 miljoen euro voor kunstroof Drents Museum

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemenië gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.

18 uur geleden
Nederland wil niet morrelen aan EU-toelatingsregels voor Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Nederland is niet genegen de toetredingseisen voor Oekraïne tot de EU te versoepelen, zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vrijdag. Het plan waaraan de Europese Commissie zou werken om Oekraïne een lichte variant van het EU-lidmaatschap toe te kennen zodat Oekraïne snel kan toetreden, is hem niet bekend, zei Van Weel na afloop van de ministerraad. De huidige toetredingscriteria zijn voor Nederland heilig.

22 uur geleden
OM eist 14 jaar cel en tbs tegen verdachte zedenzaak Barendrecht

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 46-jarige Mels van B. uit Barendrecht voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.

22 uur geleden